Skocz do zawartości
rumek26

Rewizja i ból głowy. HELP!!

Rekomendowane odpowiedzi

I to dość namolny ból głowy.

4 lat temu kiedy nowy dom był w stanie surowym już planowałem akwarium. Zbiornik w salonie a sumpa w kotłowni na tym samym poziomie. Kiedy okazało się że hydraulicy wchodzą na szybko zaczęło się wertowanie forum. No i w pośpiechu gdzieś wyczytałem że rewizja ma lecieć w kanał!! Przez 4 tata o tym nie myślałem dopiero teraz jak już mieszkam o roku i jestem na finiszu kompletowania sprzętu okazało się jak dałem ciała. Doradźcie co robić. Bo co z tego jak przy zatkaniu zrzutu (32mm) nadmiar wody pójdzie w kanał jak dolewka ciągle będzie dolewała. I co z siorbaniem jak będzie i z wysokością wody w kominie. Proszę doradźcie bo nie mam innej opcji , przecież nie będę pruł parkietów nie ma takiej możliwości. W akwarium mam normalnie wycięte 3 otwory 2x32mm 1x25mm

Edytowane przez rumek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę, że rewizja idzie w kanał. Rewizja to "zrzut bezpieczeństwa" na wypadek zatkania właściwego. Dodatkowo rewizja pomaga wyciszyć spływ wody z akwarium do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz prostu rewizji do sumpa puścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do sumpa. Jak masz wycięte w akwarium 3 otwory to nie ma problemu. Jeden to spływ, drugi powrót, a trzeci rewizja (do sumpa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą dwa otwory ale wtedy powrót trzeba puścić nie kominem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że do sumpa. Jak masz wycięte w akwarium 3 otwory to nie ma problemu. Jeden to spływ, drugi powrót, a trzeci rewizja (do sumpa).

Nie mogę bo sump jest w innym pomieszczeniu i tam idą tylko 2 rury a trzecia idzie do kanalizacji ... gdzieś. Wszystko jest pod parkietem ogrzewaniem podłogowym i wylewką. Masakra!!

A nie możesz prostu rewizji do sumpa puścić?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jaką fotke zapodaj jak to wygląda... Ja dorabialem rewizje w zalanym baniaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieciekawie. Ale tak jak Octavian pisze, podaj jakiś poglądowy plan pomieszczeń bądź zdjęcia może coś poradzimy. Zawsze jest jakieś wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę fotki. Sump jest na końcu korytarza w kotłowni za ścianą 2 fotka.

post-11919-0-77674400-1448564560_thumb.jpg

post-11919-0-99383700-1448564573_thumb.jpg

post-11919-0-10352900-1448564586_thumb.jpg

post-11919-0-01227900-1448564599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu autora wynika że ma wszystko wpuszczone w ścianie/stropie i to do piwnicy . Rura na spad idzie do sumpa w piwnicy, rewizja do kanału i ma rurę na powrót.

Chyba opcje są tylko dwie:

1. Podłączyć rewizje do spadu zanim Ci chodzi w ścianę/strop poniżej zaworu na spadzie - to tam najczęściej jest problem i oczywiście zastosować na spadzie sitko spływu a rewizja to oczywiście rurka ścięta pod kątem 45 stopni

2. znaleźć w ścianie w piwnicy miejsce gdzie idzie ta rura w kanał i sie do niej dokuć i poprowadzić do sumpa

EDIT:

z 3 rury do kanału zrób kratkę na wypadek zalania pokoju - nie zaślepiaj jej no chyba że będzie waliło z kanalizacji

EDIT 2:

sorry nie doczytałem że kotłownia jest na tym samym poziomie :) ale ogólnie to bez znaczenia

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja ale nie wiemy czy masz piwnicę i co jest na poziomie niżej. Jeśli piwnica to liczysz na farta iż podczas wiercenia nie natrafisz na rurę od ogrzewania podłogowego. I w pomieszczeniach piwnicy przeprowadzasz 3 rurę do pomieszczenia z kotłownią.

Opcja kolejna dolewka na podstawie dodatkowego baniaka na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też o tym myślałem aby na dole poprostu rewizje połączyć z zrzutem. Gorzej jak się przytka gdzieś dalej :(

Opcja 2 odpada rura gdzies w podłodze idzie do pionu do łazienki. Musiałbym zrywać podlogi.

Tylko czy przy tej opcji 1 będę mogł cześć wody puścić rewizją i czy to wyciszy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba nie ma zadnych rur pod akwa wiec spokojnie mozna by tedy pociagnac


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No też o tym myślałem aby na dole poprostu rewizje połączyć z zrzutem. Gorzej jak się przytka gdzieś dalej :(

Opcja 2 odpada rura gdzies w podłodze idzie do pionu do łazienki. Musiałbym zrywać podlogi.

Tylko czy przy tej opcji 1 będę mogł cześć wody puścić rewizją i czy to wyciszy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Niestety nie ma piwnic. A możesz mi dokładniej wyjaśnić tą opcję z dolewką.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

no ale chyba nie ma zadnych rur pod akwa wiec spokojnie mozna by tedy pociagnac

Ale jak pociągnąć na parkiecie?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak połączysz zrzut i rewizję w jedną rurę to zawór na zrzucie będzie musiał być zaraz pod baniakiem, przed trójnikiem. Lepiej jak by był przy sumpie a tak nei zrobisz bo przytkasz też rewizję.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego lepiej przy sumpie przecież tym zaworem reguluje poziom w kominie... komin widzi przy baniaku a nie w kotłowni x metrów i ścian dalej.

Z dolewką na dodatkowym baniaku miałem na myśli zbiornik na wodę do dolewki i pompa do przerzucania wody do sumpa. Przy zastosowaniu elektrozaworu i spływu do kanalizacji miałbyś ryzyko odsolenia baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie rewizji. Bo ja czytam forum nie tylko to, to wszyscy piszą ze woda przez rewizję ma się lekko sączyc żeby było cicho.

U mnie natomiast woda sięga około 3/4 komina wiec i rewizji (nie przelewa się przez nią nawet kropla) i wszystko jest nie słyszalne. I teraz nie wiem czy mam po prostu szczęście czy coś źle zrobiłem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego lepiej przy sumpie przecież tym zaworem reguluje poziom w kominie... komin widzi przy baniaku a nie w kotłowni x metrów i ścian dalej.

Z dolewką na dodatkowym baniaku miałem na myśli zbiornik na wodę do dolewki i pompa do przerzucania wody do sumpa. Przy zastosowaniu elektrozaworu i spływu do kanalizacji miałbyś ryzyko odsolenia baniaka.

Matko nie kumam. Sorki ale jestem zupełnym nowicjuszem w solankach. Normalnie planowałem dolewke z RO a tobie chodzi aby był dodatkowy zbiornik tak? Wtedy w razie zatkania za trojnikem wleje się tylko z dolewki tyle co w zbiorniku? No ale musiał bym recznie pamiętać o uzupełnianiu tego zbiornika.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też o tym myślałem aby na dole poprostu rewizje połączyć z zrzutem. Gorzej jak się przytka gdzieś dalej :(

Opcja 2 odpada rura gdzies w podłodze idzie do pionu do łazienki. Musiałbym zrywać podlogi.

Tylko czy przy tej opcji 1 będę mogł cześć wody puścić rewizją i czy to wyciszy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jak na rewizję i spływ założysz końcówki zabezpieczające to nie ma prawa ci się nagle zatkać, ale łącząc rewizję z odpływem pod zaworem odpływu spowodujesz zasysanie powietrza przez rewizję. O zalanie bym się nie martwił, bardziej o hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na rewizję i spływ założysz końcówki zabezpieczające to nie ma prawa ci się nagle zatkać, ale łącząc rewizję z odpływem pod zaworem odpływu spowodujesz zasysanie powietrza przez rewizję. O zalanie bym się nie martwił, bardziej o hałas.

A jak by dać zawór pod łączem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poprowadzic akwarium bez rewizji, tylko w kominie zalozyc plywaki, ktore odlacza pompe, gdyby poziom wody za bardzo sie podniosl ? Powstaje problem z dociagnieciem kabla do pompy w sumpie...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to rury do sumpa wychodzą z podłogi. Czy nie będzie w spływie zalegał syf i przytykał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze poprowadzic akwarium bez rewizji, tylko w kominie zalozyc plywaki, ktore odlacza pompe, gdyby poziom wody za bardzo sie podniosl ? Powstaje problem z dociagnieciem kabla do pompy w sumpie...

Kabla nie dociągne nie ma szans. A samo zatkanie powrotu nie wystarczy. Po prostu zdławi pompę w razie czego lepsze to już niż zalanie mieszkania. A spotkałeś się juz z takimi plywakami masz może pomysł jak to zrobić?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jeśli dobrze widzę to rury do sumpa wychodzą z podłogi. Czy nie będzie w spływie zalegał syf i przytykał ?

Czy są może jakieś końcówki do zrzutu z gestszym sitkiem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Plywaki" takie jak do automatycznej dolewki...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Plywaki" takie jak do automatycznej dolewki...

Dzieki

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To na tą moją pseudo rewizję też by się zdało założyć jakieś sitko na koniec. A czy są jakieś a'la filterki które można wbudować na obiegu i które bardzo nie zdławią?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.