Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dam ci ymek dwie rady

albo prowadź akwa swoją metodą, podglądajac przy tym porady fachowcow, a forum traktuj jako czasoumilacz w pracy, np 10 minut co godzinę

albo stosuj się do zaleceń "doradców" (staż niektórych przyprawia o zawrót glowy) a w lutym wykujesz sobie przerębel - jako jedyne wyjście z kompleksów haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie testy podmiany itd . Zbiornik mam Sera Cube 130 do tego orginalną filtracja oraz oświetlenie 2 x PL grzałka z termostatem ustawiona na 26 oraz 2 odpieniacze to tak w skrócie dziś kupuje Filtr RO i zrobie podmiane wody tylko prosze o porady jak to zrobic w jakich procentach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie 50%, może z 10% ale to niech doradza fachowcy. Przeczytaj też instrukcje do filtra, bo pierwsza woda która z niego wykapie nie nadaje się do użycia. Na moim było, że ma pracować godzinę bez przerwy i pierwsze 15 litrów wylać. Ponoć powinno się to płukanie wykonywać bez membrany, ja tego nie wiedzialam i wlozylam membranę od razu. Albo nie doczytalam tego w instrukcji albo takiej informacji w niej nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszyscy tylko piszecie, że za dużo ryb w akwarium. Po to robi się DSB kupuje kamienie, odpieniacz kilkukrotnie lepszy, właśnie po to by mieć kontrolowane przerybienie. Zawsze tak miałem, i nigdy z tym nie było problemów. Sprzedaj żółtka, bo to duża ryba. Reszta gitara.

Reszta gitara ? zwłaszcza Zebrasoma Veliferum - która powinna mieć zbiornik .. jakieś 800l

rozmawiamy o

TYM zbiorniku

No co Wy z tym zoltkiem ? Tam plywa inny, wiekszy doktorek, taki co chcialby ponad 1500 litrowe akwarium.

bo żółtek ładnie na pierwszym planie :)

ale gdzieś Ty tam doktorka wypatrzył ? - serio pytam bo nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy stopniowe zmienianie wody coś da, powinieneś zacząć od przygotowania gruntowej wiedzy, a następnie zacząć prowadzić zrbiornik. Zwykły aspekt etyczny, wprowadzić ryby, dla których ten zbiornik naprawdę jest za mały.To tak jakbyś Ty mieszkał w mieszkaniu 10 m2, mieszkac mozesz, ale jakie bedzie Twoje samopoczucie. Ja sam też nie mam filtra rodi, ale zanim sie zdecydowałem na wode zdemiralizowaną z marketu, sprawdziłem jaki ma wskaznik "czystosci". Jeżeli planujesz zmieniać wodę, to powoli, po 5-10 litrów przy podmiance i podczas parowania tak jak koledzy napisali, też dolewaj już wode rodi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor jednak zaznacza, że nie leje z kranu ani krakowskiego ani kieleckiego tylko cyt.

Moje akwarium morskie prowadzone na kranowce nie uzywam RO/DI a to dla tego ze w Islandii woda jest tu najczystrza na swiecie i pochodzi z lodowca z przed okolo 10000 lat.

Po porostu Islandia, no i raczej sps nie ma.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.