Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam Akwarium 130 L i leje mu cały czas wode z kranu jak narazie na zauważam jakiś problemów bo na chwile obecną nie mam filtra RO i nie bedę mieć co mogę z tym zrobić proszę o jakieś sensowne porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w tym akwarium, prócz wody z kranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro lejesz wodę z kranu i "nie zauważasz żadnych problemów" to może ... lej wodę z kranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za 5l baniak destylowanej w Auchan płaciłam 5 zł. To już sam 5l pojemnik drożej kosztuje.

I od kiedy masz akwarium i lejesz kranówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam "leje wodę temu akwariu " od razu przypomina mi się "oczko się odlepiło - temu misiu " - Bareja wiecznie żywy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używałem wody rodi akwarium jest od 2,5 roku i ma się świetnie a wszelkie plagi widziałem tylko na zdjęciach

markety są pełne wody i tylko taką stosuje, jak jedziesz bezproblemowo na kranowie to bym nie zmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sama jestem ciekawa, jak to jest z tą woda. Chcialam kupowac destylowana, ale krzyczeli na forum, ze ta jest za malo destylowana. Ro nie wystarczy, trzeba zywicy i jeszcze najlepiej uv i podchodzić do akwarium w rękawiczkach chirurgicznych i w masce, żeby wczorajszy oddech zakwitu bakteryjnego nie wywołał. Filtr akurat mam, ale nie mam pojęcia, co tak na prawdę z niego leci, nie mam jeszcze tds. Ludzie z wzorcowymi parametrami mają plagi, a ktoś leje kranowke i jest ok. Ale może w Holandii woda jest faktycznie krystalicznie czysta, bo w Polsce to czasem żurek albo cola z kranu leci.

Napisz proszę autorze, co Ci żyje w tym akwarium i od jakiego czasu na kranowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lejesz wodę z kranu i "nie zauważasz żadnych problemów" to może ... lej wodę z kranu?

Można też udać się do okulisty :) - bez urazy - taki żarcik dla rozluźnienia

Zakładam że mowa o akwarium z tematu:

http://nano-reef.pl/topic/79781-szara-trawka-nie-otwiera-sie/#entry811225

Apelowałbym o więcej rozwagi bo temat mogą czytać nowicjiusze, którzy się zasugerują i finalnie stracą życie w akwarium i pieniądze.

Po piewsze woda kranowa wodzie nie równa,a po drugie każdy ma inne oczekiwania odnośnie akwarium i bez doprecyzowania co uzjanemy za satysfakcjonujący efekt takie opinie mogą wprowdzać w błąd.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Autor to nowicjusz (wnioskuję po kolejnych tematach z pytaniami o podstawowe rzeczy) - jak i jego zbiornik (bo jeszcze istnieje)

w tych 130l naliczyłem 10 sztuk ryb (w tym żółtek)

proponuję DOKŁADNIE zapoznać się z tematem / zaprosić znajomego który pomoże i ograniczy zapędy - bo inaczej za 2-3 mieś będzie "po zabawie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia coś więce∆ może jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za 5l baniak destylowanej w Auchan płaciłam 5 zł. To już sam 5l pojemnik drożej kosztuje.

I od kiedy masz akwarium i lejesz kranówkę?

Hm, ja w Auchan płacę 2,69 za 5L

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przetlumaczę w skrocie: masz za małe akwarium na to całe życie i jeśli z kranu nie leci Ci destylowana woda, to koledzy nie wróżą, że to akwarium długo pociągnie.

Edit: Piotr, zaokraglilam, to było niecałe 5 i wybrałam droższa, bo kanisterek fajniejszy. Te auchanowe to przerosnieta butelka z uchem, a ja wzięłam porzadniejszy kanisterek :D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ryby które tam męczysz wymagają zbiornika minimum 400l

rada - oddaj je

potem doczytaj

a jak będziesz coś nowego kupował to powiedz sprzedawcy jaki masz zbiornik

ps. i od tych 130l odlicz skałę czyli masz koło 100l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad zmiana baniaka na 350 L narazie wystartowałem od małego i zaczynam ogarniac co i jak oraz czyteć jak zrozómię wszystko to wystartuje z innym jutro dowiem sie jaka jest cena filtra rób wody. Czy na poczatek jak wymienię wode 50/50 bedzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ryb w 130L w tym żółtek gratuluję fantazji

ogólnie nie powiem że nie da się prowadzić zbiornika na samej kranówce,

znam osobę która ma nieduże akwarium (niewymagające miękkie korale+ 2błazenki+ślimaki)

i do podmian stosuje wodę ostałą przegotowaną po przefiltrowaniu przez filtr kuchenny

w prawdzie szału z przyrostami nie ma korali ale jakoś to wytrzymują,

tylko pytanie po co męczyć te zwierzęta?

Hodujemy je z przymusu czy z własnej woli?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jaką chcesz wymieniać? Ja sama jestem nowa w temacie, ale z tego, co się nauczyłam, to nie można nic drastycznie i na gwałt.

Edit: nie ma co krzyczeć na kolegę. Nie wiedział. Teraz trzeba mu rozsądnie doradzić.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie wode lub filtr jutro i podmienie tylko czy nie bedzie problem 50/50 za jednym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie wode lub filtr jutro i podmienie tylko czy nie bedzie problem 50/50 za jednym razem

będzie problem. Jednak większym problemem jest u Ciebie przerybienie i nawet najczystsza woda nie rozwiąże problemów, jakie będziesz miał z akwarium w takiej konfiguracji, jaką masz obecnie.

Co do wody to odparowaną wodę zacznij uzupełniać wodą po rodi. oprócz tego zrób podmianę ale nie 50/50 bo to nic nie da tylko zaszkodzi. Dałbym podmianę 20-30% i tak przez kolejne kilka podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50/50 jak to rozumieć? Chcesz wymienić połowę wody?

Może napisz jeszcze, jakiej soli używasz, jak ją przygotowujesz? Ile procent i jak często podmieniasz? Widac, że potrzeba Ci pomocy, ale nie wiadomo w jakim dokladnie zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widac, że potrzeba Ci pomocy, ale nie wiadomo w jakim dokladnie zakresie.

po ostatnich postach wnioskuję że ... od podstaw

@ymek007 może zacznij od początku

kiedy zalany zbiornik - jaki dokładnie , ile i jaka skała , jaka sól , filtracja, oświetlenie, obsada ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko piszecie, że za dużo ryb w akwarium. Po to robi się DSB kupuje kamienie, odpieniacz kilkukrotnie lepszy, właśnie po to by mieć kontrolowane przerybienie. Zawsze tak miałem, i nigdy z tym nie było problemów. Sprzedaj żółtka, bo to duża ryba. Reszta gitara.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Wy z tym zoltkiem ? Tam plywa inny, wiekszy doktorek, taki co chcialby ponad 1500 litrowe akwarium.

Szymon, opisz troche swoje akwarium, filtracje itd. Czy robisz podmiany, testy ?

Moze woda z Twojego kranu nie jest zla, wiec jesli wszystko w akwarium gra, to nie ma co nagle zmieniac systemu i podmieniac 50% wody.

Taka woda po RO/DI jest wazna, gdy sie hoduje wrazliwe korale. Dla tych najwrazliwszych nikt nie chce ryzykowac wody z kranu, bo jej parametry moga sie kiedys drastycznie zmienic, a koszt RO/DI i TDS-a nie jest jakis zawrotny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje 42 litrowe akwarium morskie prowadziłem na kranówce, ale miałem wodę - która po zbadaniu tds pokazywała między 30-60 ppm , a zaś na wiosnę 50-90 ppm.

Po paru "poradach" mimo że zbiornik miał się dobrze - ale miałem głównie LPS i miękasy zakupiłem 4 stopniowe RODI.

Co do Twojego akwarium, na spokojnie opisz jak najwięcej informacji, a koledzy poradzą :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.