Skocz do zawartości
Kraszan

AM Turboflotor Blue 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał bliskie kontakty trzeciego stopnia z tym "najlepszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku (...) przystosowanym do akwariow o pojemnosci od 500 do 1500l (...)" - (zgonie z kartą katalogową produktu :))?

Ile to kosztuje i czy warto się wogóle temu przyglądać?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to ma srednice bo nigdzie nie moge znalesc a koszt w niemczech 280E wiec w Polsce bedzie dostepny juz od 350E :)

Nie wydaje mi sie aby pociagnol1500l zbiornik nie z ta pompa


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uciągnie pincet l bedzie dobrze:wink. Takie dane że od 500-1500l to lipa taka , powinni podawac konkretne dane przepływ, ilośc zasysanego powietrza i kazdy sam by sobie dopasował.

EDIT

sorki podali ilośc powetrza- niespotykanie duża ilość bąbli:) to jest profesjonalizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie najwazniejsza ilosc zasysanego powietrza,oczywiscie nie mierzona na oko ilosc babli;)tylko lph .Barty czy wiesz moze gdzie da sie u nas dostac (nie wiem jak to nazwac ) urzadzenie do pomiaru ilosci zasysanego powietrza z kulka w srodku wskazujaca ilosc pow.Masz moze cos takiego???

Kraszan jezeli potzrebujesz odpieniacz to zastanowil bym sie nad octopusem NW-200


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem OR3500 przy zerowym słupie wody zasysa 650 litrów powietrza na godzinę. Pompa wyposażona w igiełkowy wirnik daje sporą ilość mleka!!!

Nikt z producentów nie podaje jednak dokładnych info na ten temat, bo ilość zasysanego powietrza różni się zależenie od ciśnienia, jakie może być wytworzone przez słup wody.

Co do wydajności, to moium zdaniem żaden producent nie jest za mądry - deltec, niewątpliwy lider, na przykład podaje że odpieniacz daje radę przy x litrach w mało obciążonym biologicznie akwarium. A konia z rzędem temu, kto powie mi co to jest mało obciążone biologicznie akwarium.

Wszystko jest picem! tylko marketing! Trzeba patrzeć kto potrzebuje jałowej wody to zastosuje wspomniany Turboflotor 3000 w 500 litrach. JEżeli będzie zbiornik z miękasami lub grzybkami, które nie lubią za czystej wody, do da radę i w ponad 1000 litrach.

Dla mnie jest to proste!

Pzdr!

PS. Z tego zo rozmawiałem w medicu, to kosztuje koło chyba 1500 zł.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 za takie kolorowe badziewie?

Ja myślałem, że to ma być jakiś hit - odpowiedź AM na tanie Beasty itp konstrukcje i kopiowane konstrukcje skośnookich. Tymczasem zrobili kolejny odpieniacz o niewiadomej wydajności do bliżej nie określonej pojemności...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec właśnie podaje poprawnie dane, ilość powietrza i ilość wody jaka można przepompować przez odpieniacz i jest o tyle proste do podania bo igła nie mierze udziału w wymianie wody tak jak to jest w AM . Kiedyś sprawdzałem dużego AM na 2xor3500 z osobnym zasilaniem w wode i wynik nie był miarodajny(bardzo słaby na poziomie turboflotora) bo odpieniacz był dawno nie czyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos juz moze tego odpieniacza? Zastanawiam sie nad jego kupnem i chcialbym wiedziec jak sie on sprawuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr to musialbym przedzwonic do AM bo uzywaja go w swoim 500 l baniaczku w biurze.

z tego jak widzialem to jak dla mnie laika w temacie:D pienil ladnie.

zreszta rzemek mial dac recenzje tego odpieniacza.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz Darek w siedziebie AM zapytaj ich jak on smiga.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge Ci powiedziec tylko tyle ze z tego co widzialem to woda byla bardzo czysta-nie plywalo w niej prawie nic typu paprochow itp itd.Z tego co mowil P.Bartek to zasluga glownie odpieniacza bo w szafce nie mieli innego media filtracyjnego wylapujacego mechaniczne syfki.przynajmniej ja tego nie widzialem.I cale akwa bylo stosunkowo ciche jak na ta wielkosc.

Pienil ladnie ale ja mam porownanie do octopusa.beast i mini:D wiec nie ta klasa.jedyne co przeraza to cena za to cos.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest n atestach, jest. Za szybko aby coś powiedziec dokładniej - ale w dwóch zdaniach:

- pompa odpieniacza pobiera ok. 600l powietrza na minutę

- z załączonych silnecerem pracuje bardzo cicho - żeby nie powiedzieć niesłyszalnie

- bardzo dokładna i prosta regulacja ustawienia sucha/mokra piana.

Dobrej jakości materiały i naprawde niezłe wykończenie - nie jest to zwykła chińszczyzna - klejone są w Polsce.

Co do samej prayc - faktycznie dużo mleka, na razie odpienia ładnie, troszkę słabiej niż Shuran Jetskim 200 ale tamten był zamocny - i to bestia w porównaniu do tego AM.

Na pewno temat bardzioej rozwinę głębiej w przyszłym tygodniu po dostawie + filmiki z pracy i takie tam.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie TF 3000 blue działa na zboiorniku z dojrzewająca skałą Dziala całkiem nieźle tylko przeraża wielkość i moc pompy 65W .

Poza tym jak zwykle pozostawia wiele do życzenia szczelność mocowania kubka (widać że był to problem bo jest rowek na odciek )

Polska oficjalna cena to 1066 jak się nie mylę

Niestety pompa odpieniacza musi stać w dużym ruchu wody bo powrót wody jest prosto na pompe.

Osobiście wolę Delteca ale Blue jest jednak tańszy

Pozdrawiam Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz a czy mozna do tego odpieniacza podpiac pod kubek rurke na odciek do dodatkowego zewnetrzengo pojemnika i jaka on ma mniej wiecej szerokosc? Bo wszedzie podaja tylko jego wyskosc.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można podpiąć wężyk na nadmiar (standardowo jest zaślepiony niestety nie sprawdziłem średnicy wylewu ale miłe jest to że odciek jest na wysokoiści ok 2cm od dna przez co nie zapcha się tak szybko

Pozdrawiam Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ten odpieniacz wyglada jak zabawka a czy działa dobrze to niech juz ocenią użytkownicy , osobiście wybrałbym coś innego .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. ta jednostka jakiej używa Am "niespotykanie duża ilość drobnych pęcherzyków powietrza” to przy małym poziomie wody około 330-340 l/h

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.