Skocz do zawartości
Pit

Stelaż Aluminiowy

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak na stali zaoszczędził bym 30zł i na ocynku 10zł spawałem sam, malowałem sam więc koszty spadły a tak mi to bardzo pasuje wizualnie bo wiesz inaczej wygląda profil 40x40 niż taki 25x25 szczególnie że stelaż mam na wieżchu a nie schowany pod płyty więc zdaję sobie sprawę że jest za solidny ale o to mi chodziło bo kiedyś postawię np zbiornik 150x50x50 i będę miał ten sam stelaż tą samą szafkę wymienię tylko blat i zbiornik i mam już 375 litrów więc czasem trzeba myśleć przyszłościowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z estetyką ,mnie by kobieta z takim zestawem z domu wywaliła na pysk :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką estetyką przecież nie wygląda to jakoś strasznie 40x40 to nie jest nie wiadomo jaki profil beznadziejnie to by wyglądało jak bny były takie profilki 25x25 albo jak by były wogóle schowane pod płytę to stanowiło by taki wielki kloc a tak to to ten srebrny robi taką imitację aluminium i tak to fajnie wygląda szczególnie że w pokoju mam sporo wstawek z aluminium nogi stołu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak zrobiłem pospawałem, ocynk, podkład specjalny na ocynk i lakier wszystko pistoletem :)

Ocynk pistoletem? To chyba kolega nie widział prawdziwego ocynku i metody jego nakładania. To na pistolet to zwykła imitacja ocynku.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przekrój profilu tylko o całokształt wyglądu .Robert ma racje prawdziwe cynkowanie polega na tym żę konstrukcja jest wiercona ,następnie ląduje w basenie ,wszystko jest dokładnie penetrowanie .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to w kilku basenach. Odtluszczanie, kwas, plukanie, ocynk, plukanie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak zrobiłem pospawałem, ocynk, podkład specjalny na ocynk i lakier wszystko pistoletem :)

tak się składa, że wiem dokładnie co to jest ocynk :) i macie rację ale niestety się źle zrozumieliśmy mówiąz wszystko pistoletem miałem na myśli podkład, i lakier zresztą zobaczcie jak są przecinki i czego tyczy się to wszystko, ale nie ważne raczej mój błąd w pisowni a jak by ktoś był ciekawy jak to po sobie przebiegało to wyglądało to tak:)

zdjęcie 1 podwieszona konstrukcja z nawierconymi otworami przed kąpielą w kwasie

zdjęcie 2 wytrawiona konstrukcja gotowa do kąpieli w ocynku

zdjęcie 3 wyciąganie z ocynku

zdjęcie 4 ocynkowana konstrukcja

zdjęcie 5 polakierowana

hehe nie pytajcie gdzie podkład ale nie mam zdjęcia :) :) pozdrawiam

post-22217-0-48744500-1378232702_thumb.jpg

post-22217-0-96171700-1378232705_thumb.jpg

post-22217-0-13471900-1378232736_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.D.

zdjęcie 4 ocynkowana konstrukcja

zdjęcie 5 polakierowana

post-22217-0-39905100-1378232937_thumb.jpg

post-22217-0-17929800-1378232942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze istnieją farby które można nakładać bezpośrednio na ocynk bez stosowania podkładów :) Co do estetyki, jak wiadomo kwestia gustu ;) Jeśli szlifowanie jest wykonane precyzyjnie a sam ocynk i lakierowanie na wysokim poziomie to może to wyglądać całkiem fajnie ;) Dochodzi kwestia stylistyki pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze istnieją farby które można nakładać bezpośrednio na ocynk bez stosowania podkładów :) Co do estetyki, jak wiadomo kwestia gustu ;) Jeśli szlifowanie jest wykonane precyzyjnie a sam ocynk i lakierowanie na wysokim poziomie to może to wyglądać całkiem fajnie ;) Dochodzi kwestia stylistyki pomieszczenia.

no właśnie każdemu pasuje co innego :)

ja stosowałem podkład specjalny na ocynk i na podkłądzie zgubiłem po przez pszeszlifowanie kilka nierówności powstałych np w wyniku szlifu spawów :) i jak położyłem lakier to już całkiem fajnie to wyszło.

Pozdrawiam

a jeszcze jeśli chodzi o naprężenia powstałe w wyniku spawania to spawałem migomatem a wiadomo midomat wytwarza sporo niższą temperaturę niż spawarka elektrodowa i spawy nie ściągają tak spawanych elementów.

Dzięki temu ominąłem problem pokrzywienia konstrukcji. Po ocynkowaniu też nic się nie pokrzywiło a ocynk ma 320 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z estetyką ,mnie by kobieta z takim zestawem z domu wywaliła na pysk :)

De gustibus non est disputandum, to właśnie powiedziała inna kobieta która patrzy na tą szafkę bo jej się podoba.

I co teraz?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spaw ma się dobrze wtapiać to i podczas spawania migomatem bedzie podobna temperatura . W obu przypadkach ciągnie ,bez stołu monterskiego nie ma jakośći .

Ironista racja .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie spawania temp jest o wiele większa niż w ocynku ;) W niektórych przypadkach dochodzi a nawet przekracza 4000*C. Spawanie bez stołu monterskiego jest wykonalne ale po co się męczyć skoro ze stołem łatwiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszelkie spoiny o ile jest to możliwe powinno wykonywać się przed cynkowaniem zanurzeniowym...

Swoją drogą nie ma czegoś takiego jak "ocynk". Mówi się: "powłoka cynkowa". A obróbka nazywa się: "cynkowanie zanurzeniowe". Można jeszcze cynkować proszkowo, natryskowo lub galwanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem juz firme ktora mogłaby mi zrobic za ok 1200zł stelaz pod zbiornik 130 X 70 a orientujesz sie ile mogłby kosztowac taki stelaż z kwasówki ?

Toż to stelaż dla zamożnych wolałbym kasę pchnąć w osprzęt, normalny stalowy stelaż malowany do 400zł. 2-3 lata to gruba przesada, od lekkiej korozji się nie zapadnie - ważna wentylacja szafki lub brak tylnej płyty meblowej - ja wybieram tą 2 opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż mogłeś zrobić bez wzmocnień na dole.

Tam wstawił byś sump w miarę dopasowany,

silikonem wypełniasz szczeliny przy nogach i na

dole przy profilach stelaża.Wszystko ładnie sucho

nic nie podcieka.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.