Skocz do zawartości
sarniotko

64 litry we Wrocławiu. Start 05.12.2015

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjeciu widze trzy ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Są dwa, wieczorem wrzuce zdjecia wykonane lustrzanką, mam nadzieje ze wyjda znacznie lepiej. Najlepsze jest to ze do tej pory nie miałem żadnych glonów ani nic takiego. Rybki są pogodne i po paru godzinach zaczeły buszować w ukwiale.


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wyborem FZN-3 vs AquaClear..ten drugi jest podobno b.cichy i wizualnie formuła w porównaniu do FZN-3 :) dlaczego nie jest polecany? służyć ma kostce 60l..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam. FZN3 jest tańszy. Mi osobiście podobają się kaskady aquaclear ze względy na PRZEZROCZYSTĄ, prostokątną obudowę a nie obłą:-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wyborem FZN-3 vs AquaClear..ten drugi jest podobno b.cichy i wizualnie formuła w porównaniu do FZN-3 :) dlaczego nie jest polecany? służyć ma kostce 60l..

Póki co Kaskada troche sie uspokoiła,wyciszyła w porównaniu do tego co było na początku, ale do cichości jakiej bym oczekiwał duzo jej brakuje. Wszędzie gdzie sie dało poupychanymi gąbkę oraz pomiędzy filtr a akwarium rownież dałem kawałki gąbki, troche pomogło.


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga będzie ok ponieważ znikoma jest różnica w przepływie jedna i druga jest cicha. Musisz wybrać co bardziej ci odpowiada. Różnicą będzie pojemność na media w FZN ma 2 komory a aquaclear masz jedną dużą

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale FZN-3 ma cos ok. 500l większą wydajność.. nie jest dlatego też częściej wybierany??

Nabijasz posty? Czy jesteś leniem? Czy jedno i drugie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz posty? Czy jesteś leniem? Czy jedno i drugie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

na jednej ze stron były złe dane.. 1135/1200 l/h prawie to samo.. kolego jak coś Ci nie pasuje to nie odpisuj.. tak jak każdy kiedyś miał swój początek tak i ja zaczynam w tym temacie i chyba raczej dobrze trafiłem - to jest forum! czyli internetowa forma dyskusji! a może Ty tu coś nabijasz odpowiadając ludziom w ten sposób.. ja porostu chcę skorzystać z pomocy ludzi którzy z miłą chęcią jej udzielą, a nie z wielką łaską..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ponad 600l przepływu więcej to możesz sprowadzić aquaclear 110. Jest bardzo droga ale ma potężne wymiary i można ją zrobić jako panel :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ponad 600l przepływu więcej to możesz sprowadzić aquaclear 110. Jest bardzo droga ale ma potężne wymiary i można ją zrobić jako panel :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, od razu lepiej.. już na 99% jestem przekonany do zestawu: Dennerle 60l + AquaClear 70 + MaxSpect Celestial C-35F

1% zostawiam jeszcze na przemyślenie światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy to dobrze ze nie mam zadnych glonów. Naczytałem sie o tym dojrzewaniu i chyba wiekszosc to przechodziła a u mnie minął miesiąc i nic nie było. Parametry wody mam ok. Rybki są wesołe. Czy jest sie czym martwić?


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wybrałeś Jebao Rw-4 , a nie np. Coralię ? nie buja za bardzo?

Chciałem miec sterownik, mam skreconą do połowy a w nocy czujnik swiatła obniza jej wydajność jeszcze bardziej wiec wg mnie jest ok. Mysle czy by nie dołozyc jeszcze jednej Rw-4 albo coralie nano aby dmuchała w druga strone.

Mała aktualizacja zdjęć. Musze jeszcze pocwiczyc z fotkami bo wszystkie wychodzą mocno niebieskie

a085d784b1c94044med.jpg

bae789eeeb4e45c1med.jpg

586d2c227c4f197fmed.jpg

f2f97576a4592c2dmed.jpg

72e8a693e29f15f3med.jpg


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno sama kaskada już wystarcza bez cyrkulatora, ewentualnie 1 mała coralia.. 2xRW-4 nie xa dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno sama kaskada już wystarcza bez cyrkulatora, ewentualnie 1 mała coralia.. 2xRW-4 nie xa dużo?

Nie ma opcji aby sama kaskada wystarczyła. Przy jednym cyrkulatorze trudno ustawić go tak aby nie tworzyły sie martwe strefy.


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpieniacz masz w planie, czy raczej bez?

skała jest cięta z większego kawałka? jakiego kleju użyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpieniacz masz w planie, czy raczej bez?

skała jest cięta z większego kawałka? jakiego kleju użyłeś?

Pokllejoną skałe kupiłem w Trzmielu we Wrocławiu. Jesli chodzi o odpieniacz to ew. zewnetrzny, bo na wewnetrzny nie mam miejsca ,a w kaskadzie oba koszyki mam zajete.

W dniu dzisiejszym doszedł jeszcze UPS firmy EVER na pełnej sinusoidzie, który podtrzymuje działanie filtra ok 4-5 h, w razie zaniku prądu, czekam jeszcze na pompe dozująca, która również będzie podłaczona do niego.

Edytowane przez sarniotko (wyświetl historię edycji)

e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wybrałeś suchą skałę? jakie rożnice? jestem w fazie projektu ale wszędzie tylko żywa skała jest polecana więc o suchej nawet nie myślałem.. a wizualnie to kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wybrałeś suchą skałę? jakie rożnice? jestem w fazie projektu ale wszędzie tylko żywa skała jest polecana więc o suchej nawet nie myślałem.. a wizualnie to kosmos.

Po rozmowach w Trzmielu, polecono mi suchą skałe. Pokazano jakie oni akwaria robią na suchej i jak to wygląda obecnie, wiec nie zastanawiałem się ani chwili. ( po pewnym czasie nie widać żadnej różnicy) Akwarium mam juz miesiąc, parametry wody mam ok, a do chwili obecnej ani jednego glona ani nieproszonych gosci, wiec chyba dla początkującego akwarysty nie ma co sie szarpac na zywą. A i dojrzewanie jest bardziej spokojne. Nie wspominam tez o cenie, mnie całość skały kosztowała ok 250 zł.

Edytowane przez sarniotko (wyświetl historię edycji)

e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz wiem, że w moim zbiorniku też będzie sucha skała :) tylko się zastanawiam nad kaskadą, AquaClear czy FZN-3 hmm nie ukrywam, że drugi wybór wizualnie nie pasuje mi do całości..

skimmer jest konieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz wiem, że w moim zbiorniku też będzie sucha skała :) tylko się zastanawiam nad kaskadą, AquaClear czy FZN-3 hmm nie ukrywam, że drugi wybór wizualnie nie pasuje mi do całości..

skimmer jest konieczny?

Wg mnie jesli nie stosujesz odpieniacza to sie bardzo dobrze sprawdza. kosztuje 95 zł a dzieki niemu powierzchnie wody masz idealnie czysta, bez zadnego korzucha.


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.