Skocz do zawartości
sarniotko

64 litry we Wrocławiu. Start 05.12.2015

Rekomendowane odpowiedzi

A więc przyszła pora i na mnie. Po kilku latach przerwy w akwariach słodkowodnych i powrocie z delegacji, przyszedł czas na założenie swojej pierwszej solniczki. Start 05.12.2015

Ze względu na brak miejsca, wybór padł na kostkę Opti White 64 litry.Parametry akwarium przedstawiają sie następująco:

Akwarium: Opti White 8 mm 40x40x40

Fitracja: Fzn-3 (1 komora - Matrix + Purigen) (2 komora -PhosGuard+Chemi Pure Blue)- poszczególne wkłady oddzielone cienkimi warstwami gabki z filtra

Falownik: Jebao Rw-4 + sterownik

Oświetlenie: Zetlight 1201 Marine + sterownik

Ogrzewanie: Aquel 75 w ( temperatura 25 stopni C)

Filtracja: Filtr odwróconej osmozy RO+DI

Sól: Aquaforest Sea Salt

Bakterie:Aquaforest - BioS ( kropla codziennnie przez ok 2 tyg)

Podłoże- żywy piasek

Sucha skała

Zasolenie- badane hydrometrem Sera Marine ( po kalibracji wskazuje 1,023)

Poniżej zdjęcia ze startu zbiornika, oraz dwa dni po zalaniu.

Póki co walcze z głośno działającym filtrem. Mam nadzieje że w ciągu kilku dni sie troche uciszy.

post-26163-0-28498300-1449521955_thumb.jpg

post-26163-0-47617400-1449521959_thumb.jpg

post-26163-0-06132700-1449522234_thumb.jpg


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz nalać tyle wody aby Kaskada, jej wylewka była w wodzie. Inaczej będziesz zawsze słyszał szum wody. Ładny masz kawałek skały. Wyglada jak ceramika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz nalać tyle wody aby Kaskada, jej wylewka była w wodzie. Inaczej będziesz zawsze słyszał szum wody. Ładny masz kawałek skały. Wyglada jak ceramika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardziej chodzi o buczenie silniczka


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, a kaskada powinna się dotrzeć - powodzenia i będę zaglądać :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala fajnie poklejona ale czy czyscikiem dojedziesz tam?

Z prawej strony jest jedno miejsce gdzie jest mała przerwa ale jakoś będe musiał sobie poradzić. No i czekam na jakieś uwagi i spostrzeżenia czego dalej mogę się spodziewac:)

Edytowane przez sarniotko (wyświetl historię edycji)

e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij koszyki i wyciągnij silniczek. Pod nim są gumki na kółeczkach. Wyczyść dobrze aby tam nie było brudu i zamontuj wszystko z powrotem. Powinno buczenie być mniejsze. Może być że coś dostało się do winniczka, tam też możesz zobaczyć.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mtb, pelny cykl bike maraton oraz uphill race sniezka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Kaskada ma tak na początku ze brzęczy ale jak sie dotrze to bedzie ok natomiast co do gąbki w kaskadzie to ja wyciągnij . Skala fajnie ułożona powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fakt. Moja kaskada też uspokoiła się po paru dniach, a już przez moment miałem "na cito" zamawiać coś cichego, czyli Hagen AquaClear.

U mnie jest 1L SIporaxu i 50ml Seachem Matrix Carbon, 50ml Purigen, 50ml Phosguard. Z gąbek odciąłem nożykiem tapicerskim dwa "plasterki" o grubości 1.5cm i leżą na wierzchu, na koszykach, ale na tymczasem. Płuczę co 1-2 dni w RO+DI. Wywalę za tydzień, dwa. Póki co- wyłapują jakieś tam resztki karmy i unoszące się w toni drobne śmieci. Wiadomo- wszystkiego taka gąbka nie wyłapie, bo jest na samej górze, a nie na wlocie, ale zawsze coś tam. Lepiej niż nic nie mieć. Przy mojej malutkiej jak na razie obsadzie, choć staram się karmić naprawdę niewielkimi ilościami i tak wszystko fruwa po całym zbiorniku. Gąbki są tu pomocne.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Będę obserwował, bo w pazdzierniku założyłem praktycznie identyczną kostkę, tyle, ze bez kaskady, z odpieczniaczem Resun i na żywej skale.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tez czy odpieniacza nie wlożyc?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to duży wydatek w przypadku tego Resuna więc w sumie lepiej mieć niż nie mieć. Ja swojego odpalam 5 dni w tygodniu od 8 do 15:30 jak jestem w pracy, bo inaczej nie szłoby wysiedzieć w pokoju gdzie mam akwarium, nie mówiąc już o spaniu tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kostka i fajnie ułożona skała. Nie wiem tylko, czy na samej górze będziesz mógł przyczepić jakiegokolwiek korala, ponieważ zaraz wylezie z wody, a dodatkowo parowanie wody będzie powodowało dodatkowo obniżenie wysokości tafli. Kolejna rzecz to te cienkie warstwy gąbki włozone pomiędzy poszczególnymi mediami filtracyjnymi. Niestety będzie Ci się zbierał na nich syf, a w momencie kiedy masz je nad każdą warstwą, to aby je wyczyścić będziesz musiał wyciągać media filtracyjne, co może zaburzyć równowagę systemu.

Co do odpieniacza to zależy już od Ciebie, ja u siebie go nie dawałem (45l) ponieważ zaburzyłby estetykę akwarium (chodzi stricte o wnętrze),nie zmieściłem go także do Fzn 3, bo już nie miałem miejsca. :)

Edytowane przez fiksiorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o opinię na temat lampy możliwości sterownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw. Widzę że zakupy z trzmiela :) mam bardzo podobny zestaw. Chętnie będę zaglądał i obserwował postępy. Co do kaskady, to mam podobnie. Zrobiłem tak ze pomiędzy ścianami obudowy a wirnikiem jest luz i wpada w rezonans. Pociełem gąbka i upchałem w szczeliny - pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o opinię na temat lampy możliwości sterownia

Lampa bardzo fajna, z poczatku miałem obawy odnośnie mocy swiatła (16W) ale wg mnie jest wystarczająca, ew dokupie drugą. Minusem jest mocowanie. Można ją mocowac tylko z jednej strony, co w przypadku kaskady fzn3 i tej lampy sie wyklucza. Ale pracuje nad tym, chyba naiwerce otwory z boku aby uchwyt był z boku i lampa była ustawiona dłużyszym bokiem do forntu a nie krótszym. Jeśli chodzi o sterowanie, to możliwości ustawień jest jak dla mnie az nadto. co prawda sterownik wg mnie jest kiepsko wykonany i słaabo wygląda ale możliwsci programowania jest bardzo dużo. Na kazda pore dnia mozesz sobie zaprogramowac kazdą barwe diód w jakim stopniu ma swiecic. jest tez tryb burzy i poruszajacych sie chmur, ale to bardziej bajer zeby komus pokazac niz z niego korzystac.

Fajny zestaw. Widzę że zakupy z trzmiela :) mam bardzo podobny zestaw. Chętnie będę zaglądał i obserwował postępy. Co do kaskady, to mam podobnie. Zrobiłem tak ze pomiędzy ścianami obudowy a wirnikiem jest luz i wpada w rezonans. Pociełem gąbka i upchałem w szczeliny - pomogło

A skad wiesz że z trzmiela?


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa bardzo fajna, z poczatku miałem obawy odnośnie mocy swiatła (16W) ale wg mnie jest wystarczająca, ew dokupie drugą. Minusem jest mocowanie. Można ją mocowac tylko z jednej strony, co w przypadku kaskady fzn3 i tej lampy sie wyklucza. Ale pracuje nad tym, chyba naiwerce otwory z boku aby uchwyt był z boku i lampa była ustawiona dłużyszym bokiem do forntu a nie krótszym. Jeśli chodzi o sterowanie, to możliwości ustawień jest jak dla mnie az nadto. co prawda sterownik wg mnie jest kiepsko wykonany i słaabo wygląda ale możliwsci programowania jest bardzo dużo. Na kazda pore dnia mozesz sobie zaprogramowac kazdą barwe diód w jakim stopniu ma swiecic. jest tez tryb burzy i poruszajacych sie chmur, ale to bardziej bajer zeby komus pokazac niz z niego korzystac.

A skad wiesz że z trzmiela?

Dzięki za odpowiedź :)właśnie myślę nad podobnym zestawem i się waham między razorem nano i sam już nie wiem. Jaki koszt jest lampki i sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)właśnie myślę nad podobnym zestawem i się waham między razorem nano i sam już nie wiem. Jaki koszt jest lampki i sterownika?

Lampka wraz ze sterownikiem 600 zł, tez myślałem nad razorem ale jego cena oscyluje w granicy 1200 zł, czyli dwa razy tyle.

Dziś doszedł jeszcze Skimmer Eheim 305 :thumbsup:

Edytowane przez sarniotko (wyświetl historię edycji)

e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną kostkę, siporax w fzn3 i Resun utrzymują no3 na poziomie ~5.

Mega czy Giga w Miekini? Jaki czas ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie no mini mi wystarcza:)


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mega awans z 7 do 4 sektora mimo gleby po tym jak jakis dziadek zahaczyl wyprzedzając środkiem ;)

Miał być cały cykl ale szkoda sprzętu i zdrowia.

Jakbyś chciał jakąś capnelle to moge podrzucić bo pewnie i tak będę jeździl ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mega awans z 7 do 4 sektora mimo gleby po tym jak jakis dziadek zahaczyl wyprzedzając środkiem ;)

Miał być cały cykl ale szkoda sprzętu i zdrowia.

Jakbyś chciał jakąś capnelle to moge podrzucić bo pewnie i tak będę jeździl ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Chetnie:) ale jeszcze troche czasu dam akwa zeby dojrzało:) dopiero tydzien od startu


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym wykonałem testy i wyszły nastepująco:

Zasolenie 1,025

Ph - 8,1

Mg-1215

No2-0,00

Ca-410

Kh-7,0

No3-0,00

Po4-0,00

Temperatura 25,1

W związku z tym do zbiorniczka na poczatek wprowadziłem dwa nemo + ukwiał

post-26163-0-64427900-1452008158_thumb.jpg


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.