Skocz do zawartości
drummer152

Mętna moda

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło mi się mleko w akwarium.założone w maju tego roku.

Bakterie dozowane tylko w maju i czerwcu w sumie 5 ampułek biodigest na 900 l więc zakwit raczej odpada

Światło 8x80w t5 łącznie przez 5h dziennie więc za dużo światła też chyba odpada

Nic mi się nie moczy i nie brudzi wody

Parametry wszystkie w normie.Nic się nie wytrąca do wody , CA nawet za mało bo 375 , Magnez ok.1400 , Kh niezmienne od 8,7-9,0 , Po4 i No3 zerowe

Sól nie zmieniana

Jedynym elementem zmiennym jest balling.być może jakieś trefne opakowanie??stosuje od 3 lat stanlaba i nigdy mi się nie zdarzyło ale to moje jedyne przypuszczenie.Magnez zrobiłem bardziej stężony niż zwykle , dałem 1,1kg na 5 litrów a co za tym idzie mniej dozowałem ale wiadomo że można zrobić jeszcze bardziej stężony roztwór więc to chyba też odpada.Narazie wyłączyłem ballinga, dałem węgiel i zamierzam dziś podmienić 120l wody

Macie może jakieś inne przemyślenia na ten temat?zaczynam się bać o korale bo pomarniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w ciemno to jeśli nie zakwit bakteryjny to jedynie chyba zostaje wytrącenie węglanu wapnia


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dozujesz balinga z ręki to nie trudno o pomyłkę. Tym bardziej, że pisałeś o stężonych roztworach. Rano poszedł węglan wapnia a później za szybko chlorek sodu i wytrącił się wapń - nierozpuszczalny zresztą w wodzie. Wygląda to jak woda wapienna. Kiedyś taki numer odstawiłem. Filtracja mechaniczna po miesiącu dała efekty.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z ręki.co godzinę pompy dozujące dozują Ca,Kh i Mg.mechaniczna czyli co konkretnie?nic Ci nie padło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomyłka była spowodowana pośpiechem i ręcznym dozowaniem (bardzo dawno temu). Ale jak podajesz pompami perystaltycznymi w małych dawkach to niemożliwe. Sprawdź czy masz po równo płynów w zbiornikach. Może pompa szaleje. A paść nic nie padło. To jak kamień w czajniku - jest nieszkodliwy.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po równo bo podaję według zapotrzebowania.tylko jeżeli to nie wina płynów to czego?ewentualnie wadliwa partia proszków.jakaś wata na spływie ci pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo to mleko się utrzymuje ? Masz Tridacne może ? ...może ona zrobiła do wody co trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko juz 4 dni, nie mam tridacny, zaraz robie podmianke i wkładam wate polypropylenową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen ? Phosguad ? Może jakieś nieprzeplukane absorbenty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem adsorber fosforanów rowy na produkt aquaforesta który ma być podobno na krzemiany i fosforany. Wcześniej miałem tylko adsorber krzemianow z sery i właśnie ten adsorber fosforanów z rowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phosphate minus nawet nie podobno ale faktycznie jest m.in. na fosforany i krzemiany. Spróbuj użyć węgla... z oczywistych względów polecam Carbon AF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Carbon AF , od dwóch dni siedzi w akwarium ale nic z tego , mleko nie znika.Zrobiłem wczoraj podmiankę 115l a mleko wciąż się utrzymuje.Nie mam pojęcia co dalej robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie mechaniczna filtracja ....... czyli gruba warstwa filtrująca na zrzucie wody.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata polypropylenowa siedzi od wczoraj,najwyżej co wieczór będę wyciągał, oplókiwal w RO i wsadzal na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko powoli schodzi , jeszcze wczoraj nie widziałem drugiego cyrkulatora który jest zamontowany 60cm wgłąb od pierwszego , a dziś już go widzę :) hehe.Podejrzewam że to prochy.Tylko nie wiem czy wadliwa partia , czy coś ze sobą się zmieszało.Niby mam ustawione że co godzinę wlewa 3 płyny no i cały czas było okej...Miałem zastój wody w tym miejscu ostatnio gdzie spływają płyny , być może nie rozprowadziło się to dobrze ?? ale w ciągu godziny ?? teraz ustawie niższy poziom wody tam gdzie pompa obiegowa żeby był większy ruch wody i dam wężyki z ballingiem bliżej pompy no i rozrabiam ballinga na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą wlewać się płyny jednocześnie.......nigdy. Między jednym a drugim powinna być przerwa co najmniej 30 minut w zależności od objętości i cyrkulacji. Jeżeli podajesz wszystkie jednocześnie to sam sobie odpowiedziałeś.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , moim zdaniem trafiony - -- razem lejesz - od razu się wytrąca wapń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.co godzinę 3 płyny w sensie że najpierw jeden-mija godzina, potem drugi-mija godzina i trzeci-mija godzina i od początku:) wiec przerwa między jednym a drugim płynem wynosi godzinę. Źle to napisałem może wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od cyrkulacji ........ każde akwarium jest inne. Podałem orientacyjne czasy.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A przypadkiem sól się nie zbryliła w wiaderku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęła mi się robić woda biała to akurat był czas podmiany czyli po dwóch tygodniach wiec raczej jeżeli by miało się dziać coś z solą to nie po tak długim okresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko zeszło,podejrzewam zastój wody w miejscu w którym spływały płyny,niby co godzinę każdy ale płyny spływały po przeciwnym końcu szyby co pompa - jakieś 50cm więc możliwe.obniżyłem poziom wody w tej komorze co pompa,jest większy przepływ,woda cały czas się miesza,leje te same płyny co przedtem i jest okej :) Oczywiście nie samo wyłączenie dozowania proszków zapewne pomoglo ale też włożyłem węgiel i wate na spływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.