Skocz do zawartości
meczein

Braki obsady w akwarium {śmierć, duchy}

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem. Mianowicie COŚ, mi zredukowało obsadę. Dziś rano patrzę do akwarium i mam pustki.

Posiadam (posiadałem) krewetki czyszczące, wurdemanni, elegans, boxujące. Kilka małych ślimaków, babylonia. Obecnie w obsadzie Pterapogon, babilonia oraz kreweka boksująca.

Czy coś z tej obsady mogło zjeść reszte. Nie ukrywam że krab został "wytargany z muszli" i odłowiłem jego nogi z akwarium, muszli nie zlokalizowałem.

Czy może mam poszukiwać jakiś nieproszonych gości, których nie widzę?

Dodam że pterapogon zmienił miejsce w akwarium. Od 3 tygodni pływał w jednym miejscu, teraz schował się przy górnej tafli akwarium.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testy testy - niewłaściwe parametry wody są gorsze niż drapieżnik. Przy miedzi pierwsze polecą krewetki i ślimaki.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testy testy - niewłaściwe parametry wody są gorsze niż drapieżnik. Przy miedzi pierwsze polecą krewetki i ślimaki.

Fakt test robiłem 2 grudnia po podmianie. Wszystko było ok. Teraz będą robione w sobotę. Robię je w sklepie cały komplet.

Ale tak jak piszę to "chyba" nie parametry wody. Krab został wytargany z muszli, a nie padł śmiercią naturalną.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic żywego nie zostało w baniaku oprucz korali?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic żywego nie zostało w baniaku oprucz korali?

Napisane

Obecnie w obsadzie Pterapogon, babilonia oraz kreweka boksująca.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całej tej obsady to chyba tylko kreweta mogłaby takiego pogromu dokonac, bo slimaka trudno podejrzewac o takie zbrodnie. Ale nie wiem, czy boksujące są az tak agresywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze bokserki sa agresywne moja lata po calym zbiorniku z wieloszczetami w szczypcach pozatym zadna inna krewetka nie ma prawa przerrwac przy bokserce... pozatym niekarmiona slimakiem rowniez nie pogardzi takze miej na nia uwage:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-no. Panny i panowie. Zrobione podstawowe testy. Parametry w normie. Nie wiem co mam zrobić. Wyciągnąć wszystko z akwarium:{kamyki, przekopać piasek}. Szukać trupów?. Krewetki wszystkie były na widoku. Teraz obserwując akwa 2-3 godz nic nie ma.

Przypomnę akwarium zalane 38 dni temu.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksujaca jest bardzo prawdopodobym sprawca napisalem ci przeciez


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka boksujaca jest bardzo prawdopodobym sprawca napisalem ci przeciez

Gdybyś zwrócił uwagę posta napisaliśmy w tym samym czasie.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj i zobacz kto zostanie na końcu łańcucha pokarmowego :) (niesmaczny żart się wkradł).

Zapewne coś co ma szczypce krab lub krewetka wyjada ci obsadę moje czyszczące przy przegłodzeniu obracały w łapkach ślimakami krewetka to padlino-mięso- wszystkożerca. Podobnie jak krab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to krabie truchło to nie była jego wylinka? Bo ja sie zawsze dam nabrać. No i skoro było samo truchło bez muszli...

A akwarium bardzo młode. Podstawowe testy to które to w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to krabie truchło to nie była jego wylinka? Bo ja sie zawsze dam nabrać. No i skoro było samo truchło bez muszli...

A akwarium bardzo młode. Podstawowe testy to które to w tym przypadku?

Niestety krab _Trup.

Ca, Mg, pH, kH, NH4, NO2, NO3, PO4


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przyszedł czas rozwiązania zagadki. Mordercą nie jest KREWETKA BOXING.

Co zjadło kraba -nie wiem

Krewetka czyszcząca - wpadła przez grzebień do sumpa-- dziwne ale przeżyła i odpieniacz jej nie zjadł.

krewetki wurdemanii odnalezione. Jedna zyje i ma się ok. Druga zginęła na czyrkulatorze. {Chyba znalazłem szczątki po zwiększeniu cyrkulacji }.

OJ OJ OJ.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak bokserka urosnie to zobaczysz na co ja stac;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wyczytałem to moja większa niż jest nie będzię. A i tak na małe 160l akwarium Ma się EX. W/G rozmiarów e-rybki to xxl


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie masz mordercy w ekipie. Pytanie tylko co się stało, że krabik ze szczypcow wyskoczył na wieczną rafę. Mówiłeś ze wyglądał jak wyrwany gwałtem z muszelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie krabik jest z Archiwum X. Gwałtem zmuszony do opuszczenia domu. Ale to strata jednostki.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jeszcze drugiej kreweci, może na cyrkulatorze znalazłeś jej wylinke, a nie szczątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zlokalizowałem jej. Mam natomiast muszelkę po krabiku.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek za bardzo panikujesz, nie przekopuj piachu, nie ruszaj skały, nie stresuj zwierząt, martwych nie wskrzesisz a stres zabija (poważnie )

Jeżeli chcesz mieć ładną rafkę w domu to daj jej żyć

U mnie decora 3 tyg. nie wychodziła po wpuszczeniu scopasa ale jej nie szukałem nie przekopałem akwa, zadałem pytanie na forum ktoś tak miał z decora i mi odpowiedział i już wiedziałem co jest grane

U ciebie tak na prawdę trwa jeszcze dojrzewanie, zasiedlasz zbiornik, rób to powoli i spokojnie, zluzuj batki ;-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał ..............Największym złem w akwarium jest sam akwarysta........... Moljzesz ma racje spokój to podstawa, wszystko wymaga czasu a czym więcej stresu zafundujesz mieszkańcom rafy tym więcej będzie trzeba czasu by wszystko naprawić .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.