Skocz do zawartości
yoluck

Anemon- utrata koloru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam problem i nie wiem co moze być przyczyna. Jestem początkująca i ciagle uczę sie czegoś nowego :) także proszę o wyrozumiałość :). Moim problemem jest to,ze mój Anemon stracił całkowicie kolor był żółto neonowy, miałam dwa błazenki , jeden z nich z nich zdechł następnego dnia po kupnie wiec zawiozłam go do sklepu. Pan sprawdził parametry wody i stwierdził ze NO3 był za wysoki 25mg/L . Kazał kupić mi "Special Blend" po dolaniu tego do wody kolejny blazenek zdechł i aneon z żółtego zrobił sie biały i w ogóle sie ńie pompuje. Czytałam,ze moze być to wina żarówek... Co moge robić źle? Podaje parametry które obecńie mam.

No2 - 0 mg/l

No3 - 25 mg/l

Nh4 i Nh3 - 0 mg/l

PH- 8,5

Po4- 0,1 mg/l

Ca- 500 mg/l

Cu - 0 mg/l

Kh- 8d

Dzięki i czekam na pomoc :)

P

Pozdrawiam,

po zrobieniu teraz NO3 - wynosi 50mg/l .... Zdecydowanie za dużo co robić ? Jak to obniżyć ? Kupiłam wcześniej wspominany Special Blend i dodawać go bezpośrednio do wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 = 50 to faktycznie zbyt wiele, ale też przy wartości 25 błazny by nie padły.

Najszybciej zbijesz no3 robiąc większą podmiankę wody. następnie bakterie które ci zredukują no3.

Co jest przyczyną zejścia ryb trudno powiedzieć, może jakiś klej, może coś w skale - to tylko moje gdybanie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 = 50 to faktycznie zbyt wiele, ale też przy wartości 25 błazny by nie padły.

Najszybciej zbijesz no3 robiąc większą podmiankę wody. następnie bakterie które ci zredukują no3.

Co jest przyczyną zejścia ryb trudno powiedzieć, może jakiś klej, może coś w skale - to tylko moje gdybanie.

A co moze być przyczyna ze ukwiał zmienił kolor? Tak jakby wyblakł.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kiedy zalales zbiornik? jaka filtracja? muisz napisac cos wiecej od kiedy ukwial w baniaku

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik pracuje 4 miesiące. Filtracja - mam akwarium sera marine biotop 130 l. 15kg żywej skaly. Ukwiał mam około miesiąca . Zrobił sie taki biały około tygodnia temu. Zaczął sie taki robić po dolewce tych bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ukwial faktycznie byl "żółto neonowy", to mogl byc farbowany i teraz po prostu wraca do swojego normalnego koloru. Zdjecie moze by cos wyjasnilo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ukwialy powinny trafiac najwczesniej okolo 10 miesiaca, czesto w mlodszych zbiornikach padaja.

Poniewaz jest juz miesiac u ciebie to trafil w trzecim miesiacu stanowczo za wczesnie .

Utrata koloru moze wskazywac na jakosc wody ale moze to cos innego

Brak testu Mg ? Ca 500 w soli napewno nie masz 500 wiec moze zasolenie masz blednie podane

Pytasz co zrobic z no3 a to swiadczy ze brak podstawy prowadzenia zbiornika ,wybierz metode jaka chcesz prowadzic zbiornik.

Probiotyka, polimery , vsv, koniecznie wybierz cos na to no3

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ukwial faktycznie byl "żółto neonowy", to mogl byc farbowany i teraz po prostu wraca do swojego normalnego koloru. Zdjecie moze by cos wyjasnilo...

Jak się farbuje ukwiały? :rolleyes:

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie farbowalem ukwialow, trafialy w moje rece juz farbowane. Podejrzewam, ze po prostu dodaje sie barwnika do wody.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos do mnie to nie trafia choć kilka razy gdzieś o ucho mi sie obiło. Myślę, że chodzi o to, ze na chwilę przed sprzedażą okazy trafiaja do zbiornika z wodą super czystą po tym, jak w hodowli były "pasione".

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie za bardzo wiesz, o co chodzi ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega Karol poczyta o techno-ukwiałach ........ i raczej nie dyskutuje z moderatorem o sprawach oczywistych.

http://nano-reef.pl/topic/3241-techno-korale/


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o to, czy jestem moderatorem, czy nie. Po prostu od wielu lat importuję ukwiały i widziałem wiele farbowanych, aczkolwiek na szczęście zdarza się to coraz rzadziej. Dotyczy do głównie Heteractis crispa, taki ukwiał czasem już przy rozpakowywaniu barwi ręce na żółto, później także woda w akwarium nabiera żółtawego koloru. Co ciekawe, jest to chyba jakiś barwnik spożywczy, bo takie ukwiały po tym kiedy wydalą ten barwnik, zwykle przeżywają cały proceder bez szwanku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie za bardzo wiesz, o co chodzi ;)

Człowiek uczy się całe życie. ;)

mobilnie

Grzegorz, forum dyskusyjne jest od dyskutowania.

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez ciekawostke odnosnie ukwialow

Mam tu fotki kolegi z forum ktory zakupil ukwiala przez szesc miesiecy wygladal dokladnie jak na foto bialy

Testy pokazaly spadek w wodzie Mg same podmianki tygodniowe nie pomagaly, wiec rozpoczol dozowanie Ballinga

Probowal wyrownac mg z 1100 na 1380, Moze to byl przypadek ale wraz ze wzrostem Mg kolor ukwialu zaczol sie zmieniac

on jest przekonany ze to wlasnie Mg wplynelo na ponowne zabarwienie.

5bf45668ddf45b08463e89ac3b3a6ab5

0e0925ebdd9b558287ab3861bda57db5


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczny przypadek powrotu zooksantelli do hosta, zresztą bardzo piękny, gratulacje dla kolegi za to, że wyciągnął na prostą ukwiała, który był kompletnie zbielały.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem takiego białego dywanowego, wtedy zaczynałem z morszczyzną i nie wiedziałem, że jest pozbawiony zooksanteli. Po jakimś czasie zrobił się zielony. Mam go do dzisiaj.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ukwial faktycznie byl "żółto neonowy", to mogl byc farbowany i teraz po prostu wraca do swojego normalnego koloru. Zdjecie moze by cos wyjasnilo...

Witam.

Zdjęcie dodałam ukwiału juz "białego"

Witam.

Zdjęcie dodałam ukwiału juz "białego"

post-25870-0-69497800-1450085638_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bar

Dotyczy do głównie Heteractis crispa, taki ukwiał czasem już przy rozpakowywaniu barwi ręce na żółto, później także woda w akwarium nabiera żółtawego koloru.

Oj tam, pewnie karmiony kurczakiem z curry ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.