Skocz do zawartości
Darrius87

Zoa, co im nie pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co może być nie tak z parametrami albo co nie pasuje dla tych zoa? Takie zamknięte kulki się zrobiły...

425b592d791cc4f144518736e11a1518.jpg

Edytowane przez Darrius87 (wyświetl historię edycji)

539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo? Raczej to normalne. Czasem czesc jest otwarta a czesc nie. Tez musza odpocząć i sie "wyspać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz krewetki na aiptasie?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z Twoim KH aż 17? NO3 zero to też nie dobrze.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem "bezpieczny" Seachem Marine 8.3 buffer. Miało podbić pH, podbiło kh... Testy salifert.

masz krewetki na aiptasie?

Nie mam

Poza zeo, reszta korali chyba nie narzeka

Jest trochę cyjano, ale bakterie probio i np aquaforest już w drodze. Nam nadzieję że jutro dojdą. Poza tym chemiclean też już w gotowości


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz 17 kH i dziwisz się, że korale są pozamykane? Jak szybko zmieniłeś kH?

Cyjano nie rośnie jeśli w zbiorniku panują warunki które nie sprzyjają cyjanobakteriom. Lanie różnych wynalazków może pomóc przez krótki czas. Zbiornik morski musi być stabilny. Najważniejsze jest to czego nie widać czyli mikroorganizmy. Wcale nie musisz ich dolewać bo one są między innymi w żywej skale. Jeśli ty w ciągu kilku dni podbijasz kH do 17 to destabilizujesz w ten sposób caly ekosystem...

Ja nie leję żadnych bakterii i innych wynalazków o nieopisanym działaniu i nie mam żadnych problemów z plagami:

12375085_513090405540413_2950855030510028878_o.jpg

W tym zbiorniku jest kilkadziesiąt krewetek na aiptasie - Lysmata seticaudata i zoasy wygladają tak:

12362754_512480375601416_8129780007208217835_o.jpg

krewetki trzeba karmić mięchem a nie tylko jedną kostka artemii i przereklamowanym suchym pokarmem... Wtedy nie głodują...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stało się. Zaufałem etykiecie "bezpiecznie podnosi ph" poza tym miałem złe testy jak się okazało potem i stąd cały ten cyrk z parametrami, które chciałem stabilizować. Wyniki w stopce to Salifert. Wcześniejsze były jbl i wychodziły cyrki. Stąd zmiana soli i ten nieszczęsny Seachem Marine 8.3 buffer. Dobrze, że ballinga nie zacząłem.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pierwszym tez jechałem bez odpieniacza i zoa nie chciały rosnąć ba nawet znikały sytuacja bardzo się poprawiła jak dołożyłem zwykły brzęczyk na kostce


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem im miejsce, i jakby lepiej.. Zobaczymy


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob podmiane, bo reszta korali tez moze poleciec....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniam co tydzień 5 litrów. Czy może podmieniać 10? Przy 140


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z 10L co najmniej i za kilka dni bym poprawil.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to w celu obniżenia kh?

W poniedziałek będę miał jeżdżę bakterie probio i np pro. A we wtorek prawdopodobnie, chemiclean na cyjano, bo się rozkręca. :-/


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o zbicie KH, bo tak wysokie moze byc niebezpieczne takze dla innych koralowcow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądziłem że te "17" w kH to bład pisania i że jest "7" , sorry ale chyba raczej każdy powinien wiedzieć że taka wartość to gruba przesada i zanim się jej nie doprowadzi do poziomu "właściwego" to cała reszta jest pytaniem o nic...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądziłem że te "17" w kH to bład pisania i że jest "7" , sorry ale chyba raczej każdy powinien wiedzieć że taka wartość to gruba przesada i zanim się jej nie doprowadzi do poziomu "właściwego" to cała reszta jest pytaniem o nic...

Tak, ja to też wiem. Wiem, że muszę doprowadzić do porządku. Tylko niech ktoś da mądrą odpowiedź, jak?


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze odnośnie ph Buffera Seachem'u którego chciałem użyć do podniesienia niskiego/niestabilnego ph w zbiorniku. Dokładnie miałem taką sama sytuację jak Ty - lałem w/g instrukcji i w/g komputera ph ... oczywiście zapominając o pomiarach Kh. Po tygodniu wzorowego ph czyli rano 8,1 / dzień 8,3 ( jedna łyżeczka Buffera na noc) zauważyłem że z zoaskami zaczęło dziać się coś dziwnego .... niektóre pozamykane a niektóre powyciągane w pały " bejzbolowe". I co? ... sprawdzam Kh a tu szok - 13,5. Postanowiłem korygować tylko Ca ( bo zjechało mi do 350) którego podniesienie zbija Kh. Obecnie Kh w normie 8 ale pewna część zoasków nieodwracalnie stracona. Moja rada - podbij i utrzymuj Ca na poziomie 400-450 to Kh zacznie ci spadać i nic więcej nie lej do zbiornika. O dziwo również jestem w tej chwili na kuracji Chemiclean'em. Po pierwszej dawce i 24h 90% syfu już nie istnieje.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym radził odpuścić chemiclean. ProbioS plus nppro przez 2 tygodnie i po cyjano nie będzie śladu. Tak było u mnie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wszystko po kolei. Jak zobaczę, że bakterie dają radę, to chemiclean odpuszczę. Niestety inpost dał tyłka i nie dowiózł ich wczoraj

Napisze odnośnie ph Buffera Seachem'u którego chciałem użyć do podniesienia niskiego/niestabilnego ph w zbiorniku. Dokładnie miałem taką sama sytuację jak Ty - lałem w/g instrukcji i w/g komputera ph ... oczywiście zapominając o pomiarach Kh. Po tygodniu wzorowego ph czyli rano 8,1 / dzień 8,3 ( jedna łyżeczka Buffera na noc) zauważyłem że z zoaskami zaczęło dziać się coś dziwnego .... niektóre pozamykane a niektóre powyciągane w pały " bejzbolowe". I co? ... sprawdzam Kh a tu szok - 13,5. Postanowiłem korygować tylko Ca ( bo zjechało mi do 350) którego podniesienie zbija Kh. Obecnie Kh w normie 8 ale pewna część zoasków nieodwracalnie stracona. Moja rada - podbij i utrzymuj Ca na poziomie 400-450 to Kh zacznie ci spadać i nic więcej nie lej do zbiornika. O dziwo również jestem w tej chwili na kuracji Chemiclean'em. Po pierwszej dawce i 24h 90% syfu już nie istnieje.

PK

Więc jutro rano testy, podmiana 10l, testy i trochę ballingiem podrzucę ca i mg. Tylko ten jeden roztwór.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby zbić kH rób podmiany - tylko nie za szybko - wszystkie działania na PLUS czy na MINUS za gwałtowne są złe, - zrób 10% 2 razy na tydzień powoli zacznie spadać - co ma paść to i tak padnie ale reszty nie zabijesz gwałtowną zmianą - wg. mnie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak spróbuje wpierw podnieść ca. Tak jak radził r.i.p, zwłaszcza, że on miał do czynienia z tym samym gównem co ja. A co tydzień i tak podmieniam przy czyszczeniu kubła


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ważne jest jeszcze czy masz zwierzaki które będą ci to Ca zużywać. Jeżeli nie masz to musisz ratować się podmiankami na solance o niższym kh.

U mnie glony wapienne rosną jak głupie a i lpsy wyciągają sporo Ca z wody / ja codziennie leje 50ml Ballinga Ca i w tydzień Kh spadło z 13,5 do 8.

Ca trzymam cały czas na poziomie 420-430 / jak dojdzie kh do 7 włączam pozostałem roztwory Ballingowe.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co jutro testy pokażą. Ale i tak mam niskie ca i mg więc spokojnie podnieść mogę trochę.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy przed podmianą. Kh spadło do 15 ;-) także będzie dobrze. Jeszcze wieczorem testy i od jutra odbijamy ca i mg ballingiem


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co chcesz podbijać Ca i Mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.