Skocz do zawartości
SPS

Przeniesienie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Muszę przenieść akwarium z szafkę na szafkę. Planuję podnieść akwarium z ćwiercią wody z większością skały i 20kg piachu. Czy istnieje możliwość że dno pęknie? Może jakieś inne pomysły jak przenieść tak akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze że to nie wykonalne, delikatne naprężenie i masz po dnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że pęknie, ja bym osobno wszystko poprzenosił. Najgorzej piach bo w nim pewnie niezły syf się nazbierał i jak go ruszysz to pójdzie w wodę. Można by go było przepłukać w solance i do nowego baniaka wsypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens w ogóle przecież i tak będzie sajgon w środku? Rozmontuj skalę do wiader albo do mniejszego akwa i przekladasz bez ryzyka.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przetrzymanie zwierząt przez minimum 2 tygodbie na okres dojrzewania nowego a nowe chce zalać na obecnej szafce. To co proponujecie? Włość koralowce ryby i inną drobnice do dużej 80l kastry z oświetleniem? Czy dadzą radę?

Oczywiście razem z żywą skałą cyrkulacją jednak bez odpieniacza.

Edytowane przez SPS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedać i chwytać się za nowy projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie wchodzi w rachubę. Szkoda mi ich sprzedać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dać na przechowanie komuś jak masz komu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Muszę przenieść akwarium z szafkę na szafkę. Planuję podnieść akwarium z ćwiercią wody z większością skały i 20kg piachu. Czy istnieje możliwość że dno pęknie? Może jakieś inne pomysły jak przenieść tak akwarium.

Pozdrawiam

Przeprowadzałem się a na stancji maiłem akwarium 50l. Moi genialni koledzy podnieśli całe akwarium i przenieśli gdy mnie nie było. Sąsiad miał remont i bardzo duże akwarium (nie pamiętam jakie ale ponad metr długości) zlał wodę do 1/3 i w czterech chłopa przenieśli akwarium. Ostatnio podnosiłam akwarium aby podłożyć piankę. podniosłem akwarium z 1/5 wody.

wiem że da się ale nie polecam.

jak już musisz. spuść wodę na maxa aby tylko ryby pływały. załatw sobie deskę. Na deskę przesuń akwarium aby na desce przenieść akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przenosiłem akwarium 126l skały około 15 kg wode odlałem do 1/3 i nic się nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli kolega nie ma gdzie przechować ryb ?sam ciekaw jestem...Wydaje mi się że wodę spuścic z głównego do innego akwarium + systematycznie delikatnie skałe przekładać, no i koniecznie odpieniacz na full obrotach!Poczekać jakiś czas i wpuszczać ryby do takiego baniaka na przechowanie.Piach wydaje mi się ,że najlepszą opcją bedzie wywalenie ..Chyba ,że pare garstek zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego takie akwa to dwóch chłopa po spaczeniu wody do 1/4 poziomu wyjsciowego przeniesie bez problemu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.