Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kolega kupił szczepkę, wypłukał w Coral RX pro 12 kropel 1l wody i płukanka 7 minut. Nic nie odpadło,bynajmniej gołym okiem nie było widać. Następnego dnia w akwarium wyskoczyły jej takie o to plamy. Pasożyt ? Ślimak ?

post-13865-0-67182000-1451074271_thumb.jpgpost-13865-0-74671400-1451074304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie, mam wręcz identyczne objawy na akroporze. Nie widać żadnych robali czy czegoś podobnego.

Testy robione salifertem NO3-0.5 PO4- niewykrywalne kh-8.4 ca-370 mg-1140 zasolenie 1,023 spławik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy kolega wyjął korala z wody żeby zrobić fotkę ? Mam nadzieję, że gąbek tak nie będzie trzeba fotografować.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu nie o gąbkach jest ten temat a o koralu który jest po płukaniu w dipie Coral Rx więc musiał zostać wyjęty ze zbiornika,spodziewaliśmy się że coś z niego odpadnie niestety nie odpadło. Fota jest z oględzin następnego dnia. Wydaje mi się że jakiś ślimak w nocy go dopadł,te ślady przypominają drogę którą szedł. Lecz jest to tylko teoria.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku,zaglądam tam regularnie ;) Po prostu myli mnie fakt czemu nic nie odpadło przy płukaniu skoro to Flat Wormsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,sam go używam. Lecz tutaj czyściutko :( Dlatego podejrzenie padło na jakiegoś innego szkodnika. Trochę to wyglądało jak ścieżka ślimaka który szedł a potem zawrócił i znowu prosta linia jak ścieżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to ślady po jakimś ukwiale lub długich mackach które nocą uszkodziły tkankę korala.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp na prawdę każdy trop się liczy. Mi cały czas te ścieżki nie dają spokoju. Za równe są. Kolega nie ma uwikłała żadnego. Za mały zbiornik którego procentowo większe zniszczenia by przechadzka takiego amanta spowodowała. Ale może jakieś macki ze skały. Kolega się nie odzywa na razie wiec polowanie nocne nie przyniosło efektów

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.