Skocz do zawartości
Gość

[180 LPS] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie różnica jest ogromna. Przepiękne barwy mają teraz.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Karmisz pipetą czy do obiegu ?

Nie myślałaś o przejściu na żywy fitoplankton ?

Wyłączasz czasem odpieniacz czy idzie 24h ?

I przy twoich zdolnościach ten LPS zbiornik powinien mieć zdecydowanie większy litraż :D

Niestety (albo i stety) nie jestem zwolennikiem dużych litraży:) Akwarium musi być wygodne obsługowo i wygodne finansowo:)

Myślę, że 2 akwaria przy kobiecie metr sześćdziesiąt dwa to wystarczające:)

Ale dzięki!

Koralowce karmie wlewając pokarm do toni. Baaardzo rzadko - może raz w miesiącu dostają do mordek jak tak ładnie proszą:)

Kiedyś myślałam nad fitoplanktonem żywym - ale nie wiem czy tym koralom czegoś brakuje i koniecznie muszę coś kombinować. Lubię to akwarium m.in. za to, że nie muszę o nim za dużo myśleć:)

Odpieniacz chodzi 24h:)

Faktycznie różnica jest ogromna. Przepiękne barwy mają teraz.

Dzięki, ja jestem szczególnie zaskoczona wielkością do jakich są w stanie dojść teraz.. czasem naprawdę wyglądają jak napompowane balony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora "zniszczylas" tymi zdjęciami. Pię kne kolory! Jakie utrzymujesz no3 i po4?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:thumbsup:

:)

Debora te Goniopory na górze, widziane na żywo, są rewelacyjne. Jak strażnicy baniaka

Jakoś tak im tam dobrze:)

Debora "zniszczylas" tymi zdjęciami. Pię kne kolory! Jakie utrzymujesz no3 i po4?

Zmierzę w końcu kiedyś i napisze:)

Dzisiaj kilka zbliżeń:

5831821_DSC06699ml.jpg

5831818_DSC06575ml.jpg

5831820_DSC06557ml.jpg

5831819_DSC06709ml.jpg

5831817_DSC06718ml.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Korale wyglądają przepięknie, moje ulubione LPS'ki :) Możesz podać jakie masz aktualnie parametry w akwarium? Chciałbym skopiować jeżeli można :-P

Edit: Zdradź proszę jeszcze jaką masz temp. w akwarium? Ja np. zaobserwowałem, że najlepsza dla LPS'ów jest 25 C° ale nie wiem czy tylko u mnie :)

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rosna ci na tej skale af glony wapienne bo mi jakos srediawo ;P

W tym akwarium faktycznie jest mało wapiennych ale w sps skala jest pełna w glonach wapiennych- na to ma wpływ wiele czynników- takich jak światło, parametry itp.

Mat_Mat- w tym akwarium nie mierze temperatury, zasolenia ani parametrów:)

Cały czas obiecuje sobie zrobic w koncu komplet testów:)

Może niebawem:)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zaczęły zanikać glony wapienne, podejrzewam że to od światła bo mam teraz 300% więcej. Te w 'cieniu' są fioletowe ale te bardziej oświetlone robią się białe i się rozpuszczają.. Czy to rzeczywiście wina światła?

PS Fajna kosteczka, fajne kolorki


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W LPSowym mam światła malutko, w SPS mase więc sytuacja zupełnie odwotna niż u Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie soli. Czytałem, że podmiany robisz z 420-stki która leci na Probiotic Reef Salt. Patrząc po koralach jak rosną i wyglądają, wydaje się, że nic im nie brakuje :). Jadę właśnie zakupić sól i zastanawiałem się, czy Probiotic Reef Salt czy może jeszcze coś innego polecasz? Pytam dla tego, że wcześniej po podmiance na soli Aquaforest co rusz to okrzemki i lekkie dino:)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LPSowym mam światła malutko, w SPS mase więc sytuacja zupełnie odwotna niż u Ciebie:)

Więc gdzie masz więcej/lepiej rosnących alg wapiennych w sps czy lps ?

Mam teraz ati 6x39, zastanawiam się nawet czy nie świecić 4x zamiast 6 świetlówek

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam pytanie odnośnie soli. Czytałem, że podmiany robisz z 420-stki która leci na Probiotic Reef Salt. Patrząc po koralach jak rosną i wyglądają, wydaje się, że nic im nie brakuje :). Jadę właśnie zakupić sól i zastanawiałem się, czy Probiotic Reef Salt czy może jeszcze coś innego polecasz? Pytam dla tego, że wcześniej po podmiance na soli Aquaforest co rusz to okrzemki i lekkie dino:)

Pozdrawiam,

Nie wiem co doradzić jeśli chodzi o "okrzemki i lekkie dino" bo nigdy ten problem u mnie po podmianie nie występował.

Na starcie zawsze długo mi sie utrzymywał brązowy nalot ale zawsze przechodził gdy akwarium zaskoczyło.

W sps podmiany robię co tydzień.

W LPS powinnam tez robic częściej niż tylko wtedy kiedy mi sie przypomni:)

Więc gdzie masz więcej/lepiej rosnących alg wapiennych w sps czy lps ?

W sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm a sorry że jeszcze zaofftopuje ale nie wiesz przypadkiem co może być powodem rozpuszczania się alg wapiennych?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie masz poziomy KH i Ca?

Zmieniłeś lampe więc myślę, że korale więcej konsumują teraz i zaczynają rosnąć?

Myślę, że jak sytuacja się ustabilizuje to algi wapienne powinny się pojawić na nowo.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh6.7 Ca 420 za wiele tu się nie zmieniło o dziwo, korale nie wystrzeliły jak petarda, co prawda kolory się poprawiają powoli ale coś jest nie tak wydaje mi się

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudnie, a jakie masz parametry KH, Ca, Mg ?

U mnie Euphyllie lewo zipią od roku, o 70% mniej polipuja zawsze Kh mialem kolo 9 a ostatnio 14 teraz 12. Do ilu zbijać?

SPS w ziobrniku też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cudne, a jakie masz przyrosty pod LEDami?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wiem jak to okreslić :) Nie zwracam na to zbytnio uwagi - jestem zadziwiona do jakich rozmiarów potrafią się napompować :) ta radośc mi wystarczy:) Gdzieniegdzie widzę nowe główki :)

Cudnie, a jakie masz parametry KH, Ca, Mg ?

U mnie Euphyllie lewo zipią od roku, o 70% mniej polipuja zawsze Kh mialem kolo 9 a ostatnio 14 teraz 12. Do ilu zbijać?

SPS w ziobrniku też są.

KH w tym akwarium jest w okolicach 6,4-6,8 - nie mierzę parametrów zbyt często:)

Właściwie wcale;)

A na dziś... ladies and gentlemens, panie i panowie:)

Pochwalę się poniżej artykułem który się ukazał w Magazynie Reef Hobbyst:

Wersja online:

http://www.reefhobby...ed-q4-2016.html

Wersja papierowa:

gallery_14004_2363_1053324.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratulacje ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.