Skocz do zawartości
Newa_30R

Euphyllia glabrescens 30 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam solankowiczow zakupiłem ostatnio ok tygodnia temu Euphyllia glabrescens w dwóch gatunkach zauważyłem ze od dwóch dni ze jedna z nich prawie całkowicie się zamknęła i się nie otwiera zbiornik mam zalany około 40 dni temu na żywej skalę i piasku parametry chyba ok

Zasolenie 1.024

Ph -7.7

No3 -2÷5

No -0

Po4 -0

NH4 amoniak -<0.25

Kh /alk - 8.6/3.08

Po włożeniu do akwarum wyglądała tak.post-26151-1451160000,87_thumb.jpg

A dzisiaj zauważyłem ze jest tak.

post-26151-1451160135,65_thumb.jpg

Proszę o jakieś porady czy to normalne czy coś musze zrobić.

Oświetlenie świece 6 godzin dziennie inne zwierzątka ok.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez amoniak, który nie powinien być wykrywalny? No i spróbuj dłużej troszkę świecić, jednak 6 godzin to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy inne zwierzatka "OK", te Zoa i Briareum na zdejciu nie wygladaja za bardzo OK...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to jest już po Euphylli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to jest już po Euphylli

No dokładnie, wygląda jak by odrzuciła tkankę. Poszukaj czy gdzieś nie leży sama tkanka.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czego to wynikło zła a klimatyzacja czy ja coś źle robie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to jest już po Euphylli

Faktycznie nie wygląda to za szczęśliwie. Jaką masz temperaturę? Po za tym parametry to jedno, powiedz coś o tym jak aklimatyzowałeś zwierzaka. Jaką masz cyrkulację?

Euphyllie to korale wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, nie tyle samych polipów co tkanki przy szkielecie. Jeżeli docisnąłeś ją (od "góry") w trakcie transportu/aklimatyzacji/klejenia to mogłeś ją uszkodzić. Jeżeli cyrkulacja jest za mocna to była by zwinięta a widoczny szkielet tak czy siak miałby na sobie cienką tkankę. Tu wygląda jakby szkielet już był "goły". Szanse, że odbije są małe. Jeżeli masz jak to przestaw korala w miejsce o słabszej cyrkulacji (żeby nie waliło prosto w niego). Tak jak kolega wyżej pisał, patrz czy po akwa latają fragmenty polipów. Wyciągaj je od razu po poparzą Ci resztę zwierzaków.

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno te Euphyllie które kupiłem były na jednej podstawce z czterema innymi lecz w sklepie podły im dwie a ja kupiłem dwa ostatnie które podzieliłem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

post-26151-1451169745,29_thumb.jpg

Właśnie nic mi nie pływa zamknęła się jakby w całości a druga wygląda tak temperatura 25 stopni

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po części odpowiedziałeś sobie sam ;) zależy od czego tak na prawdę padły pierwsze główki. Jeżeli była to infekcja bakteryjna to bez odpowiedniego potraktowania Twoje dwie główki nie mały szans i zejście było kwestią czasu. druga sprawa to to jak oddzieliłeś główki. Akurat w przypadku euphylli bym się nie odważył, znajomy tłumaczył mi kiedyś jak dzielić bezpiecznie różne rodzaje euphyllie ale nie będę ściemniać, że pamiętam niuanse ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia jak wyżej koledzy pisali jest wrażliwa zarówno na parametry wody jak i na uszkodzenia czy przestawianie - wystarczy inne miejsce z większym prądem wody i może być po niej zaczyna słabiej polipować i na końcu zanika tak było u mnie innym razem drobna infekcja i zaczęła się rozpadać i wyglądać podobnie jak u ciebie . Główkę uratowałem dzięki kąpieli w płynie lugola oczywiście w rozrobionym roztworze


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.