Skocz do zawartości
pablo136

Jakis makro glon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zaczął wyrastać pożyteczny czy usunacpost-24392-1451298984,72_thumb.jpgpost-24392-1451298984,72_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulerpa brachypus. Ja tam zostawiam :)

http://pl.reeflex.net/tiere/2725_Caulerpa_brachypus.htm

Kapryśna... Lubi się "rozpuścić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem nic nie wyciąga z wody

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyrasta w głównym ? to wywal jak najprędzej to Ci zarośnie wszystko

to się nadaje tylko do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie rośnie w sumpie i nie zarasta wszystkiego...

Wyciąga z wody tyle co inne makroglony niewapienne. Czyli głównie wyciąga to czego chcemy się pozbyć.

Jest to dość ekspansywny i kapryśny gatunek. Faktycznie umieszczenie jej na skale w zbiorniku może generować problemy w przyszłości, ale nie musi... U mnie nie sprawia większych problemów - w obu akwariach jest w niewielkiej ilości, a w panelu mam na niej "oparte" całe refugium.

post-22004-0-85846400-1451331710_thumb.jpg

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z praktyki :

prócz tego makroglona miałem jeszcze spagetti i Caulerpa_taxifolia

zostały zaduszone / wyeliminowane przez ekspansję brachypus , toto ma pełno drobniutkich korzonków - jak się czepi / wrośnie w skałę to nie ma siły żeby ją oczyścić do zera (odrasta z pozostawionych niewidocznych kawałków) , bez jakiejś kontroli skutecznie zarośnie np. kolonię zoa

odradzam "wpuszczenie" tego do głównego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.brachypus jak ma odpowiednie do wzrostu warunki to rzeczywiście rośnie szybko nawet bardzo szybko a jak ruszyła w głównym i niema pokolcy to morze być z nią problem u mnie w sumpie praktycznie od niewielkiej ilości urosło w miesiąc około 25 l czyli wywalam pełne wiadro po soli miesięcznie u mnie niema problemu z nią bo pokolce ją uwielbiają, chętnie 3-4 garści tygodniowo zjedzą (jak ktoś chętny na nadwyżki to zapraszam),

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian ma rację, pokolce uwielbiają ten glon. Ale co innego dokarmiać w głównym stado głodomorów a co innego pozwolić na ekspansję. Gwarantuje, że po jakimś czasie nie ogarniesz tego zielska. Ja bym to wywalił - są bezpieczniejsze i ładniejsze makroglony.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulokowało sie na wlocie wody do akwarium a hepatus powinien to ruszyć czy nie a jak nie to bede skubać recznie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ulokowało sie na wlocie wody do akwarium a hepatus powinien to ruszyć czy nie a jak nie to bede skubać ręcznie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos bede systematycznie usuwal

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak się czepi / wrośnie w skałę to nie ma siły żeby ją oczyścić do zera (odrasta z pozostawionych niewidocznych kawałków) , bez jakiejś kontroli skutecznie zarośnie np. kolonię zoa

odradzam "wpuszczenie" tego do głównego zbiornika

Potwierdzam słowa kolegi. Na początku strasznie cieszyłem się z tego makro bo rósł w oczach. Żeby opanować ekspansje rwałem ile się dało i jednocześnie wprowadziłem inne makro (taxifolie, profilere, halimenia, spagetti). Po 8 miesiącach co jakiś czas nadal wyrywam go z kilku kawałków skały, której szkoda mi póki co wywalić ze zbiornika. Nie mam obsady gustującej w tym zielsku nie skusiłbym się na wpuszczenie go do zbiornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wpuszczałem do baniaka to samo wyroślo na rurce wody z sampa a co zabrybcia może to skubac

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce. Oprócz ryb jeszcze jeżowce. U mnie jeżowiec ma zawsze wyżerkę jak gdzieś odrośnie, albo jak mu wrzucę z przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.