Skocz do zawartości
PrusLee43

Seriatopora bieleje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesli mozna podepne sie co moze byc mojemu koralowi nazwy nie pamietam pierwsze takie zmiany na 1 galazce zaobserwowalem 2 dni temu dzisiaj po powrocie jest tak 22f254d046e94714d979c473e1e7f9ca.jpg

9a9919e222682bfaf5c407640657d629.jpg

6e8a5d90ac02e0e2efec9c89e0c86ed7.jpg

0f7877dc2869412e9d4962665d258ad4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ogólnie nie wygląda zdrowo... jak parametry?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na szybę tyłu to jak myślisz.

Czasem głupota piszących mnie przeraża. Zrobić z baniaka bagno i pytać co jest koralom.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze to dosyć prosty SPS popracuj nad parametrami wody

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa ta aplikacja z której kolega zamieścił zrzuty?


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komedii ciąg dalszy.

Te glony na tylnej szybie działają jak refugium. Dlatego NO3 i PO4 masz zero. O ile wierzyć tym pomiarom. Po co trzymasz te glony. Dekoracja toto nie jest. Jaką masz obsadę rybną - ile? Jaki sprzęt: odpieniacz, oświetlenie, obieg, cyrkulacja? Taki chlew nie bierze się sam z siebie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr@co aquarium note

@mariusz_s

To jest reefmax wszystko standart tylko zmieniona pompa w odpieniaczu nj1200. Glonow nie trzymam z nimi jest tak ze ogole je przy podmianie wyczyszcze cyrkulacje i 2 tyg nic pozniej po 3 tyg jest dramat i tak w kolko od dawna :/ obsada to pizamka bicolor i mandaryn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowym ReefMaxie można co najwyżej miękkie trzymać. Ten odpiniacz to tak jakby go nie było. Oświetlenie też szału nie ma. Nie piszesz nic o cyrkulacji. Jaka i jak ustawiona. Daj zdjęcia całego akwarium.

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja coralia 1 (chyba) i aquael 2600 sol red sea podmiany ok 14l co tydzien, bakterie bio gro 1 2 3 / special blend. Ostatnio wywalilem spory kawalek skaly i ogolnie przemeblowanie bylo robione moze cos z piasku wydostalo sie lub jak widac na foto schodzi ta farba niebieska moze ona puszcza jakis syf dzieki ktoremu sa te glony?

koral jest u mnie od ok 43 tygodni i nigdy nie bylo problemu 94a25d5fa9ea9c1fa9d319c82045f372.jpg

Edytowane przez PrusLee43 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje krótko chemiclean

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wywalić całe bebechy które mogły by pochłonąć działanie środka czyli węgiel itp. Zastosować dawkę to jest 4 łyżeczki(jest podana w zestawie ) i po 2 dniach wymienić wodę i znowu dać środek zeby wybiło te glony w całym akwarium. Proponuje pozniej kupic worek filtracyjny i włożyć węgiel aktywny

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Używasz bakterii pro bio S, bio S oraz -NP Pro? Jeśli nie masz to kup oraz Iodum coraz B coralA i coral v ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu nie ma winy w odpieniczu jak ktoś mowil przy takim litrazu możesz go spokojnie wywalić i zamiast tego zastosować środki chemiczne typu seachem, albo dołożyć gdzieś skoro odpienicz juz istnieje, kolejnym pomysłem jakim mi przychodzi do głowy to karmienie ale to temat na pozniej najpierw przeczysc tył, kup chemicelan i raportuj jak sie dzieje efekty bedą ok a pozniej środek prime

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

d1fd1ed285d40efdbd659fd68a842dd4.jpg ja tego używam w swoim i nie mam problemu z niczym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje krótko chemiclean

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wywalić całe bebechy które mogły by pochłonąć działanie środka czyli węgiel itp. Zastosować dawkę to jest 4 łyżeczki(jest podana w zestawie ) i po 2 dniach wymienić wodę i znowu dać środek zeby wybiło te glony w całym akwarium. Proponuje pozniej kupic worek filtracyjny i włożyć węgiel aktywny

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Używasz bakterii pro bio S, bio S oraz -NP Pro? Jeśli nie masz to kup oraz Iodum coraz B coralA i coral v ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chemiclean na glony - ciekaw koncepcja - robiłeś już tak

to jeszcze foto swojego akwa


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega Pawcio lubi wydawać kasę na chemię.. no i lać... lać na potęgę.

Metoda probiotyczna fajna sprawa ale trzeba mieć wiedzę jak z niej korzystać, a chemiclean na glony nie wiem jak ma pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pawcio95 raczej nie do konca wie jak dzialaja te srodki o jakich pisze a efekty widac tutaj http://nano-reef.pl/topic/81200-nowe-wieksze-akwarium/#entry826079

Te biale plamy to nie efekt tego miekkiego czegos co jest obok? Przypadkiem nie faluje i nie nachodzi na SPSa?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i koledzy maja racje ale hehe lubię zawsze mieć wszystko pod ręka :) dzym moze ma racje tez milem cos takiego z acro dotykała skaly i zaczęła robić sie czarna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parwcio a na h...j karzesz chłopakowi wlewać chemiclean? Ja tam nie widzę cyjano. Niech zacznie dbać o akwa i wszystko będzie ok bo ja tam widzę jeden wielki bajzel, jak można mieć taki syf na szybach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium byl duzy wzrost pH. Czym spowodowany ?

Czy kH tez jest monitorowane ? Zasolenie ? Oswietlenie bylo zmieniane ?

Czy koral zmienil barwe (odrzucil zooksantelle) czy zawsze byl taki jasny ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH nie jest monitorowane kh 8.6 na 1 stronie masz screeny parametrow ktore znam oswietlenie ok 5msc temu zmienione zawsze byl blady chociaz z kolorami innych tez mam problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje krótko chemiclean

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wywalić całe bebechy które mogły by pochłonąć działanie środka czyli węgiel itp. Zastosować dawkę to jest 4 łyżeczki(jest podana w zestawie ) i po 2 dniach wymienić wodę i znowu dać środek zeby wybiło te glony w całym akwarium. Proponuje pozniej kupic worek filtracyjny i włożyć węgiel aktywny

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Używasz bakterii pro bio S, bio S oraz -NP Pro? Jeśli nie masz to kup oraz Iodum coraz B coralA i coral v ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu nie ma winy w odpieniczu jak ktoś mowil przy takim litrazu możesz go spokojnie wywalić i zamiast tego zastosować środki chemiczne typu seachem, albo dołożyć gdzieś skoro odpienicz juz istnieje, kolejnym pomysłem jakim mi przychodzi do głowy to karmienie ale to temat na pozniej najpierw przeczysc tył, kup chemicelan i raportuj jak sie dzieje � efekty bedą ok �a pozniej środek prime

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

d1fd1ed285d40efdbd659fd68a842dd4.jpg ja tego używam w swoim i nie mam problemu z niczym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak powaznie, czy trolujesz ?

To ze masz jak to opisujesz akwarium bez plag to nie zasluga chemicleana i chemii AF i innych dodatkow tylko to ze dozujesz emulsje do opalania, krem do rak i karmisz batonikami kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.