Skocz do zawartości
wichura_79

zebrasoma ma zadyszke

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jaki to środek i czy zadziała. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze napewno , mam jeszcze opcje włączenia uv 12w też nad tym myśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niewiele czasu jeśli już nie pobiera pokarmu. Z tego co mi wiadomo ziołowe preparaty nie działaja po prostu.

Zamiast uv lepiej dac ozon.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozonu nie mam , mam tylko uv, kupiłem ten preparat ziołowy ( HERBTANA ) i nie wiem jak szybko ma działać to ustrojstwo ale po 2 godzinach już jest zmiana w zachowaniu ryba pływa w toni czasem a czasem pod powierzchnią a wcześniej tylko powierzchnia i zaczeła jeść w miare normalnie rano nic nie próbowała nawet jak dałem mrożonke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już nie je to zostało jej max 2-3 dni.

Teraz możesz już tylko ją odłowić i zastosować jakiś radykalny środek. np kąpiek w wodzie RO lub w osobnym zbiorniku w wodzie z akwarium o temp 34-35st przez 5 min (wodę do kąpieli musisz mocno napowietrzać).

Jeżeli Ci się uda uratować rybkę to i tak na 99proc po wpuszczeniu ryby do głównego akwa znowu się zarazić.

Równolegle musisz walczyć z dziadostwem w głównym akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecierz napisałem że 2 godziny po podaniu tego środka zauważyłem inne zachowanie ryby i z ciekawości żuciłem mrożonke

i ryba zaczeła w miare normalnie jeść i nie siedzi już ciągle pod powierzchnią , może to chwilowa reakcja ale narazie zadziałało w taki sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wczoraj go nie kupiłeś? Dałam Ci link do tego środka. No nic, mam nadzieję że rybcia przeżyje i nie zarazi sie reszta ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mieszkam na zadupiu :) najbliższy sklep 35 km temu nie wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok więc na dzień dzisiejszy nie jestem 100% pewny że ta zadyszka to była ospa może mam za małe doświadczenie więc się nie chce zarzekać ale na dzień dzisiejszy ryba przestała okupywać powierzchnie wrócił jej apetyc całkowicie jeszcze nie macha skrzelami jeszcze całkowicie normalnie i ma delikatne przebarwienia na ciele tzn jaśniejsze kropki nie odstające w żadnym stopniu od powierzchni ciała , ale zostały mi jeszcze 2 porcje tego preparatu na dziś wieczór i jutro rano tak że myśle że będzie ok :) tzn producent podaje na opakowaniu że trzeba to stosować 10 dni i trochę mnie to męczy czy nie jechać dokupić tego wynalazku bo braknie , jutro bedzie dopiero połowa zalecanej terapi

jeszcze jedno razem z tym preparatem dziennie do sumpa wrzucam jedną tabletke RUTINC EXTRA przed podaniem jedzenia i tęperaturę podniosłem do 28'C tak że nie wiem co zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to może się uda rybce wyzdrowieć. A jak inne ryby? nie zdradzają żadnych dziwnych objawów?

U JadwigiMorskiej była herbtana w rewelacyjnej cenie, chciałam kupić, ale zanim dokończyłam zamówienie, ktoś mi ją zwinął z koszyka. Myślę, że warto mieć ten preparat zawsze pod ręką. Im szybciej się poda, tym większe szanse na opanowanie choroby. Może zamów go szybko przez internet, jeśli nie możesz pojechać, bo jeśli przerwiesz kurację, to choroba może wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babka i wargatek nie przejawiały od początku żadnych objawów tyle że po podaniu środka dziwnie się czasem zachowywała coś jak by chciała dogonić swój ogon coś jak pies :) to jedyny dziwny przejaw ale dziś już jej chyba to wisi bo zero reakcji czyle radzisz podjechać po reszte terapi ??

korale nawet acra nie reaguje w żaden sposób na preparat normalnie polipuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kontynuowała podawanie leku, balabym sie nawrotu przy nie skonczonej kuracji. Nie jestem specjalistą od chorób ryb, ale podawalabym zgodnie z zaleceniami 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do krakowa i chętnie bym tam to kupił niestety w akwa marin tego nie mają jest w krakowie jeszcze jakiś sklep powiązany z solniczką :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze napewno , mam jeszcze opcje włączenia uv 12w też nad tym myśle

Włącz UV w obieg. Zmniejsz przepływ wody przez lampę .

Im wolniej będzie woda płynęła przez lampę tym więcej zabije.

A dla ciebie Melisa na uspokojenie. Nie denerwuj ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym środku wyraźnie napisane wyłączyć uv ozon odpieniacz narazie dziala więc nie będę zmieniał :) nie chce ryzykować, uv (9w wcześniej źle wpisałem przepraszam za pomyłkę) mam podpięcie trwa jakieś 20 min teraz nie wiem kupić jutro ten środek czy przejść na uv wieczorem

ryby się nie stresują nie zmieniają zachowania po podaniu środka z zaciekawieniem nawet wpływają do chmury środka po podaniu ( płyn jest biały )

i jak przejść na uv to jak ją stosować 24/24 h ???

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze mówiąc, to nie wiem, co doradzić w kwestii wyboru uv, czy lek. Z tego, co piszesz, to widać efekt działania tego środka, więc chyba bym dokończyła kurację lekiem i ewentualnie włączyła uv jeszcze na tydzień po jej zakończeniu, żeby wybić ewentualne "niedobitki" pasożyta. Ale przydałoby się, żeby wypowiedział się ktoś, komu udało się pokonać zarazę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było właśnie jak by się ktoś wypowiedział kto to już kiedyś stosował i wygrał z ospą :) ja narazie mam wrażenie że jestem na dobrej drodze

Pociągnę ten temat do końca, mogą się kiedyś przydać komuś te informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV włączyć na conajmiej 2 tygodnie bez przerwy. Obserwować czy jest lepiej po około tygodniu. Jak jedzą to podawać do pokarmu serafishtamin.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje się przerwać tą kuracje widzę bardzo dużą poprawe ale po kuracji na wszelki wypadek włączę UV na tydzień dla świętego spokoju

a witaminki kupię jutro nie znałem ich

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po wszystkim przynamniej tak to wygląda nie mam aż tak dużego doświadczenia więc nie będę oceniał napisze co robiłem i jakie rezultaty są ;

więc tak od początku , ryba zaczeła czasem się obcierać zwiększyła oddech myślałem że to zadyszka po aklimatyzacji albo cos innego nie groźnego trwało to kilka dni niestety stan się pogarszał ale objawów zewnętrznych nie było widać żadnych tzn wygląd ryby był nieskazitelny jadła normalnie niestety do pewnego momętu jakiegoś piątego dnia może czwartego ryba zaczęła okupować powierzchnie ewidentnie brakowało jej powietrza to był piątek następnego dnia już nie opuszczała powierzchni już wtedy temat był założony w niedziele pojawiły sie białe kropki i ryba zaczeła tracić apetyt niestety niedziela wieczór brak możliwości reakcji , leczenie zaczołem w sobotę tym co miałem pod ręką tzn chciałem ładować zbiornik witaminą C i znowu pech nie miałem w domu więc 2razy dziennie podawałem 'RUTIMIN-C EXTRA ' w poniedziałek kupiłem środek podobno naturalny HERBTANA ale nie przestałem podawać rutiminu i powiem tak że działanie piorunujące w 2 godziny było widać efekty ryba zaczeła jeść na drugi dzień ryba czasem zaczęła opuszczać powierzchnie a po 2 dniach jeszcze dyszała i się obcierała czasem ale normalnie przebywała w toni nie przebywała przy powierzchni apetyt jej wrócił całkowicie , srodka starczyło mi na 4,5 dnia i miałem troche panike że choroba wruci instrukcja mówi że mma być 10 dni troche się martwiłem nawet myślałem nad włączeniem UV ale koniec końców nie włączyłem HERBTANA sie skończyła i tego samego dnia zacząłem podawać SERA FISCHTAMIN i podaje witaminy do dziś po jakichś kolwiek objawach choroby niema ani śladu

przez cały okres kuracji żadne zwierze w zbiorniku nie okazywało jakiegoś kolwiek działania ubocznego na ten środek nawet acra normalnie polipowała nawet zaczeła rosnoąć w czasie trwania kuracji jeszcze jedno dziś dopiero włączyłem odpieniacz

mam nadzieje że temat komuś pomorze wszystkim dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zauważyłem ze hepcio cały w kropach takich grubych a zaczęło nie to tak.

Tydzień temu trafił do baniaka scopas na drugim dzień lekko wysypany, ale tyljo troszke po dwóch dniach czysciusoenki.

Tydzień później hepatusa wywalilo na dobre , pływa i je normalnie tyle ze cały owrzodzony, dwa dni temu podałem marine mycosidol na cyjano, reagować ? Lać herbtane ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś żeby się ocieral o skały lub dyszal? A jak inne ryby?

Kropki są w postaci większych krostek czy wygląda jak oproszony mąką?

Ja bym wlała lekarstwo, lepiej nie czekać. Hepatus z tego co czytalam dość często bywa obsypany. Być może to stres po wpuszczeniu nowej ryby.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dyszy, nie ociera się , pływa i zajada normalnie , wysypka w postaci większych krostek

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to stosował ?

post-24711-1455558794,87_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Nikt ??

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.