Skocz do zawartości
Józef

Dolewka Tunze Osmolator nano 3152 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie dolewki Tunze Nano 3152. Podłączyłem ja po raz pierwszy i wszystko ładnie śmiga jednak nie podoba mi się, że jest bardzo czuła i włącza się co kilka kilkanaście minut dolewając bardzo niewielką ilość wody RO. Czy to normalne czy można to regulować by włączała się rzadziej i dolewała większą ilość wody?

Za podpowiedzi użytkowników będę wdzięczny.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej częściej w małych dawkach, niż raz na dobę dużo:)

Prawidłowo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej częściej niż raz na dobę dużą ilość. Miałem już kiedyś (w innym systemie) dolewkę od Witka i tamta dolewała co jakiś czas po około 50-100 ml. Ta dolewa baaaardzo małe ilości. Dolewa przez dwie sekundy po czym za trzy minuty znów uzupełnia włączając się na kolejne dwie trzy sekundy. Potem 10 minut spokoju i znów zaczyna odmierzanie liczone w naparstkach. Jeśli tak ma być to ok, chcę jedynie wiedzieć, czy to jej standardowe działanie, czy ten typ tak ma.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu wody ma mały skok między zał a wył.

Jak dodatkowo jest w małej przegrodzie to tak się może dziać. Tez tak mam.

Edytowane przez czorny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie podłączyłem ją pod wyłącznik czasowy, tak żeby włączała się co 1-2h. To i tak jest wystarczająco często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, też o tym pomyślę.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest sama dolewka w której histereza nie jest regulowana. Problemem jest zbyt mała komora pompy. Zmiana stanu co kilkanaście minut sugeruje duże wahania poziomu wody. Potrzebujesz dolewki z histerezą (opóźnieniem) ustawiona na 10-15 minut. Jest tego sporo na allegro lub lepiej wykonane w sklepach akwarystycznych.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno faluje Ci tafla wody ? Postaw czujnik w osłoniętym lub spokojnym miejscu - u mnie co kilka godzin dolewa


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą dolewke przewód z wodą skierowałem na ściankę sumpa cisza totalna A sama pompa jest cicha więc jak ma ochotę niech się włącza co minutę w czym problem ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w komorze gdzie jest czujnik faluje w niewielkim stopniu. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem (już przywykłem), chodziło mi o to by dociec, czy to standardowe zachowanie tej dolewki. Wynika z tego, że tak. Czy ta pompka jest taka cicha to bym nie powiedział. Moją w każdym razie wyraźnie słychać.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamknięta w szczelnym wiaderku nie powiem ze kompletnie cicha Ale do przyjęcia sam komorę pompy mam 10 na 30 cm więc często się uruchamia to normalne

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca dolewki zależy od odparowania - jak masz duże to i często Ci się właczy


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.