Jump to content

aTomek

Klubowicz
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnów i okolice

Recent Profile Visitors

1305 profile views
 1. Ciekawie się zapowiada. Dodałem do obserwowanych. Zamawiałeś akwarium z panelem, czy sam wklejałeś?
 2. U mnie nawet ślimaka zeżarły jak spadł ze skały i nie mógł się przekręcić. Jak zauważyłem nieszczęśnika, to już za późno było.
 3. U mnie aiptasia też była problemem. Krewetka Lysmata wurdemanni wyczyściła do zera w ciągu miesiąca i od pół roku ani jednej nowej róży nie wypatrzyłem. Myślałem, że padnie z głodu ale przestawiła się na pokarm dla ryb i jak granulki poczuje, to nawet przy najmocniejszym świetle wychodzi spod skały na jedzenie.
 4. Jakie wymiary zbiornika planujesz?
 5. aTomek

  deska tarasowa

  @dadario Właśnie takiej opinii potrzebuję. Znalazlem w dobrej cenie spax, więc nie ma się co zastanawiać. Masz kolor srebrny czy stare złoto? Bo jeszcze nad kolorem myślę. Modrzew będę tylko olejował więc koloru mocno nie zmieni.
 6. aTomek

  deska tarasowa

  Podepnę się, bo właśnie zaczynam walczyć z tarasem. Kupiłem deski z modrzewia syberyjskiego. Aktualnie walczę z legarami Teraz czas na śruby. Wkręty spax najlepsze, bo mają podwójny gwint? Bo mi w specjalistycznym sklepie ze śrubami polecają takie: http://www.pgb-polska.com/continuo/web/pages/pl/pfs+ (opisane na stronie jako wkręty do twardego drewna). Cena przez pół w porównaniu ze spaxem. Będą ok, czy tylko spax?
 7. Te szyny do panelu z czego masz zrobione?
 8. @Adam83 - jesteś na 100% przekonany, że potrzebujesz panel? Stracisz sporo z powierzchni dna. 50 cm x 50 cm fajnie można zagospodarować a 50 cm x 35 cm to już znacznie mniej. Jak chcesz Tunze 9004 to go zainstaluj w narożniku i tyle.
 9. aTomek

  Co to jest?

  To chyba nie moje. U mnie takie bardziej pędzelki. U mnie w ciągu 2 miesięcy powiększyły powierzchnię zajmowaną na skale o 1/3. Na 100% nie. Chyba, że zmutowały przy podziale. Quadri (z pięknymi cycami) podzielił się na 7 sztuk. Sam bym w to nie uwierzył ale tak było. Pojechałem na wakacje i miałem kumulację awarii - padła mi dolewka i odparowało około 20% wody a dodatkowo zepsuł się włącznik czasowy do lampy i przez prawie 2 tygodnie świeciła z połową mocy. Ukwiały po podziale miały może 5 mm średnicy, nie mogłem ich w skale dojrzeć. Myślałem, że padną ale wszystkie żyją i rosną.
 10. aTomek

  Co to jest?

  Dzięki. Poczytałem o nich trochę. W sobotę przy podmianie wody wyciągnę skałę i odłupię ten kawałek.
 11. aTomek

  Co to jest?

  Proszę o identyfikację. Co rośnie na skale? Rurki długości 1 cm a z nich wystające piuropusze. Jak dotykam to się zamykają. Kolor brązowy, w niebieskim świetle środek świeci na zielono. Wielkością ukwiałów się nie sugerujcie - to są maluchy około 2 cm średnicy.
 12. aTomek

  aTomek

 13. Dzięki za informację.
 14. Gdzie kupiłeś 110? W Polsce są dostepne czy Ebay?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.