Skocz do zawartości
centka

poproszę o identyfikacje szkła... optiwhite?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Niestety nie widziałem nigdy na własne oczy jak powinno wyglądać szkło OW.

W zbiorniku głównym przednia i obie boczne szyby powinny być optiwhie.

Czy na podstawie tych fotek ktoś może to potwierdzić?

http://zapodaj.net/8...00b478.jpg.html

http://zapodaj.net/4...3ea46c.jpg.html

http://zapodaj.net/d...34d127.jpg.html


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem już filmiki w google...

Kolega który ma krewetkarium w OW powiedział że to na 100% nie jest OW

Ale jego akwa jest małe i ma cieńsze szkło

Jak dla mnie to wszystkie szyby w tym akwa (w tym moim ze zdięć) są identyczne,,, i przypominają zwykłą szybę

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi z tych zdjęć w 100% potwierdzić... widac, że szkło akwarium jest jasniejsze niz szklo sumpa, mimo wszystko widać jednak zielonkawy kolor na brzegach. Możesz miec szkło guardian, które jest czyms posrednim pomiedzy float i OW. OW powinno byc białe, patrząc na jego krawędzie. Ale byc może to kwestia oświetlenia, przekłamania aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Oto zdjęcia narożników na granicy OW i szkła float...

Ostatnie zdięcie to "kompletna hydraulika" która miała łączyć akwa z sumpem, pompą itp czy nie powinno być tu jakiś rurek, wężyków itp?

http://zapodaj.net/601b764bde860.jpg.html

http://zapodaj.net/2e207aa44e0a8.jpg.html

http://zapodaj.net/01c1ef280de9a.jpg.html


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaswiec od gory Latarka z tel opti bedzie biala lekko w niebieski a zwykla zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.p...zkĹo optiwhite

a najlepiej sprawdź rachunek

silvia, proszę Cię...

ostatnio Waldi pytał o szkło .... to samo pisaleś....

sklejone akwa, czarnym czy bezbarwnym ... każda szyba inaczej wygląda....

centka,

jutro jak bedzie ładnie słońce świecić wystaw akwarium na dwór, i przyłóż białą kartkę od spodu, gwarantuje Ci że zobaczysz opti, szkło świeci błękitem :)

mnie 2 razy Przemek ze Szczecina kleił akwa, wiem jak opti wygląda ;)

post-16958-0-58032500-1453581157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Edi, szkło trzeba zobaczyć w świetle dziennym. Po zdjęciu trudno ocenić. ma być pozbawione zielonej barwy patrząc na brzeg, ale musi być odpowiednie tło. ja mam ow małe akwarium 4 mm grubości i nie mam wątpliwości, że to optiwhite. widać, że nie ma zielonego zabarwienia, bardziej w błękit przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na PW napisałem (w odp.) kilka słów więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na PW napisałem (w odp.) kilka słów więcej ...

pewnie to że jest 100 gatunków szkła i nie da się odróżnić :)

oryginalnego szkła opti-pilkingtona od chińskich podróbek

zostaje tylko zaufanie i rzetelność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej grubości szkła różnica między opti, a zwykłym szkłem powinna być widoczna bez jakichkolwiek wątpliwości. Moim zdaniem nie jest to OW Pilkingtona


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centka,

jutro jak bedzie ładnie słońce świecić wystaw akwarium na dwór, i przyłóż białą kartkę od spodu, gwarantuje Ci że zobaczysz opti, szkło świeci błękitem :)

mnie 2 razy Przemek ze Szczecina kleił akwa, wiem jak opti wygląda ;)

post-16958-0-58032500-1453581157_thumb.jpg

To czemu wskazujesz na tylna szybe (sadze po kominie/panelu) skoro mial byc OW przod i boki? Nawet jezeli jest to OW to znaczy, ze zbiornik jest wykonany nie tak jak mial byc, bo zakladam, ze jezeli to co pokazales to OW to w takim razie prawdziwy front nie powinien byc OW, a to troche bez sensu, nie?

Jak dla mnie to sprawa jest prosta. Nie ma co sie dopatrywac czy to float czy guardian... bo OW to to nie jest na bank. Czemu?

Po 1 skoro mialy byc OW boki i przod to by sie roznily od dna i tylu, a na foto wygladaja tak samo. Czyli caly zbiornik jest z tego samego szkla. Nie sadze by wykonawca w gescie dobrej woli dolozyl do intereu i zrobil cale akwa z OW bez doplaty.

Po 2 ewidentnie widac zielony kolor.

Po 3... na 3 fotce jest styropian pod akwa. I tak sie sklada, ze widac go przez 1 i 2 szyby. Boczna, boczna i panel i boczna i tyl. Na moje oko styropian wyglada tak samo przez wszystkie 3 kombinacje.

Byc moze fotki nie oddaja realnie wszystkiego, ale jak na moje oko to cos tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi (także te na PW) Być może jest to guardian, ale sump jest wykonany z tego samego szkła :(

Także raczej napewno nie jest to Opti. Pod światłem wszystkie szyby mają wyraźnie zielony kolor (pod białą kartką)

Poszukam teraz kogoś z Torunia kto by wpadł do mnie i obejrzał zbiornik "na żywo" Mam nadzieje że kogoś szybko znajdę.

Znacie może jakąś firmę która pomaga w zakładaniu zbiorników w Toruniu? Miałem dostać instrukcję jak połączyć elementy hydrauliki ale jej nie dostałem.

A z hydrauliki dostałem tylko to co na fotce http://zapodaj.net/0...80de9a.jpg.html

W środę jadę do Bydgoszczy do CrayzyCoral może tam mają jakieś akwarium z Opti to sobie porównam.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% przod i boki nie sa OW


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku miał dostać front i boki opti a otrzymał cztery pionowe szyby optiwhite . Czyli dostał lepiej niż miał .

Już raz pisałem opamiętajcie się z tezami co nie jest opti a co nim jest . Jesli klient ma wątpliwości czy akwarium posiada szyby optiwhite proszę o kontakt o rozwieję wszelkie wątpliwości .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu widać po fotce że wszystko świeci na zielono

zwykły float jak nic

jeszcze takie cienkie szkło z daleka fotka świeci jak trawa na wiosne


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie opłaca się dawać więcej niż za to zapłacono


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło z sumpa i akwarium różni się! Widać przecież niebieskie zabarwienie

Tak myślałem ze tylnia szyba to tez opti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność.

W pierwszym poście napisałem że ja nigdy nie widziałem szkła Opti.

Ten temat w żadnym wypadku nie miał na celu zarzucenie wykonawcy nieuczciwości.

Po prostu ja się na tym nie znam i chciałem żeby bardziej doświadczeni się wypowiedzieli (wydaje mi się że m.in po to mamy fora internetowe)


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu widać po fotce że wszystko świeci na zielono

zwykły float jak nic

jeszcze takie cienkie szkło z daleka fotka świeci jak trawa na wiosne

Waldek w prosty sposób udowodnię że wszystkie pionowe szyby są wykonane z szkła optiwhite . Pytanie jest jedno do Ciebie . Ponieważ jesteś tak bardzo pewien tego co piszesz z pełną stanowczością mniemam . Proponuję ,że kiedy już wszyscy tutaj wszem i wobec zobaczą, to co jest prawdą ,Ty wpłacisz na konto hospicjum w swoim miescie,kwotę 500zł(przyda się ponieważ razem z kolegą zakładamy w Twojej lokalizacji akwarium) . Proszę o odpowiedz ponieważ czuję że należy przeprowadzić prelekcje na najbliższym zlocie morszczaków .

Waldek Ty jesteś światły facet na pewno masz cohones. Na marginesie szkło 12mm to cienkie jest jak trawa .Nic się od ostatniej lekcji się nie nauczyłeś .Już nie pierwszy raz widzę że coś klapniesz bez przemyślenia .

Jedni piszą nie opti .Drudzy piszą guardian .Pytanie skąd mamy szkło z huty guardian ,skoro naszym jedynym dostawcą jest szkło z huty pilikington :( ?

Wojtku sprawdz czy masz optiwhite na froncie być może masz float . Tak jak Jacek54, w temacie moja nowa laguna . Waldek jest fachowcem i jemu nikt nie będzie mówił ,on wie co to jest optiwhite, a co float o.A może made in china super clear ? Być może mam problem z wzrokiem i nie wiem co kroję.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie po to założyłem temat żeby się kłócić.

Były wątpliwości co do szkła...teraz już ich nie ma :)

Poproszę moderatora / administratora / albo jakiegoś hakera żeby zamknął temat

pozdr

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.