Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pytania, pytania i jeszcze raz pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie wiem jak odessać powietrze z góry kubka przelewowego. Nie chcę do tego używać następnej pompy czy tam czegoś elektrycznego bardziej intryguje mnie pomysł z wykożystaniem grawitacji..


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem jak odessać powietrze z góry kubka przelewowego. Nie chcę do tego używać następnej pompy czy tam czegoś elektrycznego bardziej intryguje mnie pomysł z wykożystaniem grawitacji..

Powietrze nie zejdzie Ci grawitacyjnie. Jednym ze sposobów jest podłączenie pod pompę obiegową zwężki venturiego i do niej wężyk odpowietrzający. podciśnienie będzie zaciągać wodę i ewentualne powietrze z zapowietrzonego pudełka czy rurki. Pompy dodatkowej wtedy nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pudelko się zapowietrza to znaczy ze jest zbyt niski poziom wody w komorze wlewowej i jak woda przelewa się przez grzebień to zabiera ze sobą pęcherzyki powietrza. Jedyne rozwiązanie to podpięcie pod wężyk odpowietrzajacy pompy która może tloczyc powietrze i wodę. Ogólnie pudelko nie powinno się zapowietrzac, ja jak miałem swoje to po miesiącu było może parę milimetrów powietrza.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze nie zejdzie Ci grawitacyjnie. Jednym ze sposobów jest podłączenie pod pompę obiegową zwężki venturiego i do niej wężyk odpowietrzający. podciśnienie będzie zaciągać wodę i ewentualne powietrze z zapowietrzonego pudełka czy rurki. Pompy dodatkowej wtedy nie masz

Dziękuję za pomysł na pewno sprawdzę .

Jeżeli pudelko się zapowietrza to znaczy ze jest zbyt niski poziom wody w komorze wlewowej i jak woda przelewa się przez grzebień to zabiera ze sobą pęcherzyki powietrza. Jedyne rozwiązanie to podpięcie pod wężyk odpowietrzajacy pompy która może tloczyc powietrze i wodę. Ogólnie pudelko nie powinno się zapowietrzac, ja jak miałem swoje to po miesiącu było może parę milimetrów powietrza.

Tapnięte mobilnie

Rozumiem .

No ale u mnie jest duży ciąg wody i właśnie pęcherzyki powietrza zasysane są wraz z wodą do ej komory nad krawędzią szkła , no i tam zostają .

Ale to co kolega tam wyżej napisał może rozwiąze problem.

Ja nawierciłem rurkę przy miejscu gdzie zasysa wodę z kubka i tam podłączyłem wężyk do odssysania lecz jest za małe ciśnienie i nic to nie pomogło.

Więc możę teraz ta sprawa z tą pompą pomoże .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć zwezki wenturiego na wyjściu pompy tak jak Przemek pisał.

Albo spróbuj włożyć gąbkę tak żeby woda z pływające do pudełka przechodziła przez nią albo np wate - będziesz miał od razu filtrację mechaniczna, tylko trzeba pamiętać o wymianie bo będzie się syf zbierał i gnil.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ta zwężka to raczej lepszy pomysł .

Tylko gdzie taką kupić szukałem na allegro i na e rybce, ze skutkiem mizernym.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj erniego lub kogoś kto robi odpieniacza na forum

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze od 2 może trzech dni zwinął mi się quadri i w ogóle nie wychodzi z muszli . nie mam pojęcia co go wystraszyło pogryzło czy co mu się stało. Do tej pory po zalokowaniu się w muszli, żyło mu sie bajecznie . Teraz jest schowany tak jak by go może kukenthali pogryzły czy co ?

No parametry wody z tygodnia na tydzień poprawiają mi się, więc to raczej nie to no chyba że on wolał po4 na poziomie 1 - 2 . teraz mam 0,25 albo 0,5 . Myślę i zastanawiam się nad krewetkami kukenthali albo np. nad mysis albo no nie wiem .

Teraz mam na szybach też jakby takie bardzo małe jak parochy małe żyjątka kiedyś chyba ich nie było to chyba nie wirki sa gołym okiem prawie nie widoczne ale dość szybkie tylko po tym poznałem że to żyje inaczej potraktował bym je jako bombelki powietrza może to one , no i do tego mam coś w akwarium co jest bardzo szybkie no mega , tak szybko pomyka po skałach że nie mogę dojżeć tego czegoś nawet kształtów ciała jest większe od mysisi i może trochę większe od kiełży, ma za to czerwony pasek bądz kropkę na ciele dość sporą bodajże na pół ciała , co to jest no i może to coś zatakowało quadri ?

Zapytaj erniego lub kogoś kto robi odpieniacza na forum

Tapnięte mobilnie

Tą zwężkę to chyba sam zrobię .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem Twój powyższy wpis, że masz nawierconą rurkę zasysająca u podstawy, tam gdzie jak napisałeś "zasysa wodę z kubka"? Odpowietrzenie pudełka przelewowego czy rurki powinno być w najwyższym punkcie, tam gdzie pokonuje krawędź akwarium (to tam zbiera się powietrze i ogranicza przepływ). Dodatkowo na wężyku odpowietrzającym powinien być zaworek zwrotny.

A tutaj masz zwężkę

http://www.reefspot.pl/sklep/akcesoria-do-odpieniaczy/523-dysza-venturi-ab-2000-1g.html

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób fotkę pudełka, może za nisko masz ucietą rurę od rewizji ,tak było u mnie wtedy poziom wody w pudełku jest niski i się zapowietrza

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...

Czy ja dobrze rozumiem Twój powyższy wpis, że masz nawierconą rurkę zasysająca u podstawy, tam gdzie jak napisałeś "zasysa wodę z kubka"? Odpowietrzenie pudełka przelewowego czy rurki powinno być w najwyższym punkcie, tam gdzie pokonuje krawędź akwarium (to tam zbiera się powietrze i ogranicza przepływ). Dodatkowo na wężyku odpowietrzającym powinien być zaworek zwrotny.

A tutaj masz zwężkę

http://www.reefspot....ab-2000-1g.html

Dzięki szukałem po zwężka .

Właśnie zbudowałem swoją zwężkę jak nie bedzie działać to na pewno kupię, teraz idę ją zamontować i przeprowadzić testy.

Zamontuję ją na wylocie z rury pompy obiegowej. to wzmocni prąd wody i obieg w zbiorniku.

Najlepiej zrób fotkę pudełka, może za nisko masz ucietą rurę od rewizji ,tak było u mnie wtedy poziom wody w pudełku jest niski i się zapowietrza

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

To znaczy ja w pudełku mam dwie rury po zewnętrznej stronie zbionika w pudełku przelewowym.

I obie te rurki maja kolanka które skierowane są do dołu , czy jedną z nich można nazwać rewizją i odkręcić ją wtedy do góry ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinieneś zrobić dołożyć rurkę i sciąć ja pod kontem na wysokości grzebienie przy pudełku . Później reguluj zaworem żeby woda była na wysokości rewizji ewentualnie może bardzo powoli lecieć woda przez rewizje,wtedy niema szans na zapowietrzanie

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc jedna rurka winna być wyżej a druga niżej, znaczy wlot do niej czy dobrze rozumiem ?

Bo na wszystkich zdjęciach pudełek przelewowych obie rurki są skierowane do dołu identycznie .

Nic nie kumam.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie pudełka bo tak to tylko zgadywanki jak masz zrobione.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to ten niebieski wężyk to odpowietrzenie pudełka, podłączyłeś go do powrotu na którym zamontowałeś zwężkę?

Moim zdaniem tak to nie zadziała, jeśli już to zwężka musi być założona przy pompie obiegowej w sumpie.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale przynajmniej teraz gdy jest obieg to wyciągneło całe powietrze . i to jest przynajmniej na tyle dobre że nie muszę opijać się wody.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux

Jestem naprawdę pod wrażeniem niczego mi nie braknie.

Koledzy no i koleżanki może lepiej brzmi forumowicze :

A tam jeszcze pytałem o takie super szybkie zwierzątko .

Jest one super szybkie do dziś nie zdołałem mu się dobrze przyjrzeć, jest biało czerwone wielkości dużego kiełża

Wyskakuje ze skały i w szybko w niej znika zawsze tylko zdołam zobaczyć czerwoną plamę albo coś na jego ciele, no jest taie szybkie że nie sposób go nawet zobaczyć, dobrze mus się przyjrzeć.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.