Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pytania, pytania i jeszcze raz pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Już są .na apoczątek dałem tylko tak na bierząco zrobione .

aby nie było nieporozumień wszystkie moje prace nad prototypami testami szerfów lamp , maja dokumentacje w postaci zdjęć moe wam teraz wysłąc zdjęcie 2 ledów w fazie ttestów.

Wszystko by bylo fajnie,tylko nie bardzo rozumiem,czemu hurtowo wszystkim ublizasz...

baszurek nadaje mobilnie...

Ja to akurat wcale nie ubliżam zapraszam do lektóry kolego .

Ja się tu tylko cały czas bonię .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań .

Mam w domu ozonator małej mocy czy co jakiś czas można go stosować w akwa morskim , czy w ogóle nie można, a może ktoś z was z powodzeniem go stosuje ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz w tym cel?

Dzieje się coś złego?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz w tym cel?

Dzieje się coś złego?

Tak mam ospę u 2 świeżo przywiezionych ryb .

Tylko u nich.

no i sobie pomyslałem że ozon który ma właściwości dezynfekujące, nie naruszy korali a zlikwiduje horobe .

Czy nikt tak nie robił ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ospa czy oodinium? Jakie rybki zachorowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ospa czy oodinium? Jakie rybki zachorowały?

Nazywam to popularnie ospa .

Hore są dwie hepatus oraz auriga te co przywiozłem ostatnie reszta nie ma oznak choroby .

Podaje czosnek oraz założyłem lampę 18 w uv za filttracją.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam to mój najfajniejszy temat, aż miło mi do niego się wraca .

A więc :

Czy w ogóle krewetki potrzebne są w akwarium morskim ?

Bo tak

Kupiłem 3 x kukentali ale one w ogóle mijają sie z celem zakupu .

Czyli jedzeniem anemoni czy tam aiptazji nie ruszają nic poza mysis oraz kiełżami, a to już mnie troszkę denerwuje .

Za to czyszcząca w ogóle nie robi w sumie nic bo pasożytów nie ma .

Jak się spojrzy na prawie każdego zdjęcia zbiorników to w każdym siedzi krewetka czyszcząca ale w sumie po co ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ładna?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupuje się krewetki tylko ze wzgledu na ich funkcje, a nie dla przyjemności ich obserwowania, to faktycznie, przy braku ryb nie ma sensu hodowac krewetki czyszczącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mamy forum ocenzurowane .

Drogie Koleżanki i Koledzy zrobiłem sobie opis za podpowiedzią jednego z modów, po czym zniknoł.

Nastąpiło to bez żadnych wyjaśnień .

A pytanie to jest takie:

czy moderator który to wycioł ( on wie dokładnie co ) przypadkiem, nie miał ojca z PRLU ,

Czuję powiew czerwonego sztandaru ZSRR.

Ale czy ja tam coś złego napisałem toż to normalnie.....

Ja piko.....

CZemu .........

Zrobiłem to jak mi polecił mod czy ktoś tam .

Co za tupet ......

No szok ale ok ok

Ja jak ktoś tu zauważył trochę pancerny jestem .

A tak w ogóle to prosił bym o sprostowanie tej sytuacji bo nie rozumiem tego zachowania ?

A tak w ogóle to jest już kolejna rzecz która jest skasowana .

Dałem ogłoszenie sprzedam Hepatusa też nie ma .

Otóż mam u siebie Hepatusa nowy nabytek .

Oczywiście dostał ospy po 2 dniach ale teraz jest trochę inaczej .

To znaczy tak jakby tę ospę kontroluję nie chce ona zniknąc lecz cały czas pojawia się.

Ryby mają się super są zdrowe wybarwione i pełne szcześcia śmigają zwiedzają itd,.

Gdyby nie kropki 3 u Hepatusa .

Nie dawno wylleczony błazenek śmiga i obrzera sie również .

Przywiozłem go od mojego teraz to już mentora , u którego ryba była jakieś 6 tygodni i u niego nic nie miała ospy lecz po wpuszzczeniu jej do mojego zbiornika od razu to jest 3 dni jest ospa znakiem tego co ?

Najbardziej prawdopodobnym czynikiem jest wysokie po4 , ale dziwne jest że błazen nic teraz nie ma a już ledwo co dyszał .

W ostatniej chwili zastosowałem moją kurację no i teraz razem sobie śmigaja .

Co ciekawe śmigają tylko w jednej cześci zbiornika a w 600 l,. maja gdzie popływać.

To oznacza iz nie potrzebują wiele do szcześcia.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka czyszcząca i hepatus z ospą to może wreszcie krewetka zyska w twoich oczach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdzisz że krewetka jest bezużyteczna to zawsze możesz ją zjeść...z czosnkiem.Zartowalem, serio nie jedz jej.

A tak na serio na twoim miejscu jak ktoś ci coś kasuje,albo cię obraża robiąc z ciebie osła,to ja bym napisał do właścicieli forum ,z pretensja że ktoś się z ciebie naśmiewa,przecież to nie miłe . A oni mogą uciszyć klienta.Wiele wnosisz do nowych trendów akwarystyki morskiej to zaraz się znajdą zazdrosnicy co to piszą bzdury,sorry też ci zazdroscilem,i dlatego dogryzalem,ant napewno tez.

Jestem twoim fanem.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba było napisać "sprzedam hepatusa z ospą", moderatorzy by padli z wrażenia.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupuje się krewetki tylko ze wzgledu na ich funkcje, a nie dla przyjemności ich obserwowania, to faktycznie, przy braku ryb nie ma sensu hodowac krewetki czyszczącej.

masz prawdę, chociaż wizualnie fajnie się prezentuje


112+100 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mamy forum ocenzurowane .

Drogie Koleżanki i Koledzy zrobiłem sobie opis za podpowiedzią jednego z modów, po czym zniknoł.

Nastąpiło to bez żadnych wyjaśnień .

A pytanie to jest takie:

czy moderator który to wycioł ( on wie dokładnie co ) przypadkiem, nie miał ojca z PRLU ,

Czuję powiew czerwonego sztandaru ZSRR.

Ale czy ja tam coś złego napisałem toż to normalnie.....

Ja piko.....

CZemu .........

Zrobiłem to jak mi polecił mod czy ktoś tam .

Co za tupet ......

No szok ale ok ok

Ja jak ktoś tu zauważył trochę pancerny jestem .

A tak w ogóle to prosił bym o sprostowanie tej sytuacji bo nie rozumiem tego zachowania ?

Szeryfie...

Ja wykasowałem Twoją stopkę - tłumaczyłem Ci w innym temacie że nie masz prawa nikomu zabraniać pisania na forum a już zakaz pisania moderatorowi to naprawdę przegięcie.

Po raz ostatni informuję Cię że jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw forum musisz stosować się do regulaminu który zaakceptowałeś rejestrując swoje konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz prawdę, chociaż wizualnie fajnie się prezentuje

Pewnie, że sie fajnie prezentuje i miło ją obserwowac. Sama bym się swojej w zyciu nie pozbyła. Ale wiele osób narzeka, że lazi po koralach, drazni je i wyżera lps-om pokarm z otworów gebowych, no i to zwykle prawda. Ja najpierw dawałam jedzenie krewetkom, a dopiero potem karmiłam korale, żeby ich nie drapały. Dlatego jesli ktos nie ma ryb, tylko korale to taka krewecia może wydawac sie bardziej szkodliwa, niz pozyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie...

Ja wykasowałem Twoją stopkę - tłumaczyłem Ci w innym temacie że nie masz prawa nikomu zabraniać pisania na forum a już zakaz pisania moderatorowi to naprawdę przegięcie.

Po raz ostatni informuję Cię że jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw forum musisz stosować się do regulaminu który zaakceptowałeś rejestrując swoje konto.

O nie nie ja nie zabraniałem tylko zastosowałem się do zaleceń jednego z modów po prostu chciałem odnieść się do honoru co niektórych .

No przepraszam badzo nikogo nie obrażałem ,.

Napisałem iż wolał bym aby e osoby nie pisały w moich tematach nawet więcej po co oni to czytaja,

No powtarzam po raz koleiny po ich wypowiedziach przeważnie temat zostaje zamknięty, a że nie skarże na nikpogo to tak dałem m to do zrozumienia skoro sami są tacy naolni to będndę zgłaszał, uznałem że tak bedzie bez niepotrzebnej flagi zsrr

Zaraz zacyuję Tobie to co polecił mi mod.

Nie mam teraz na to siły ale się znajdzie, lubię dokańczać temat.

Jak stwierdzisz że krewetka jest bezużyteczna to zawsze możesz ją zjeść...z czosnkiem.Zartowalem, serio nie jedz jej.

A tak na serio na twoim miejscu jak ktoś ci coś kasuje,albo cię obraża robiąc z ciebie osła,to ja bym napisał do właścicieli forum ,z pretensja że ktoś się z ciebie naśmiewa,przecież to nie miłe . A oni mogą uciszyć klienta.Wiele wnosisz do nowych trendów akwarystyki morskiej to zaraz się znajdą zazdrosnicy co to piszą bzdury,sorry też ci zazdroscilem,i dlatego dogryzalem,ant napewno tez.

Jestem twoim fanem.

Kolego nigdy nie skarżyłem się Mamie ani nikomu , ale ty chyba mnie do tego namówisz

e chociaż nie , nie zniże się do poziomu klakierów.

Mozesz pytać kogo chcesz modów kolegów nie usłyszysz tego o mnie sory ,

Może trzeba było napisać "sprzedam hepatusa z ospą", moderatorzy by padli z wrażenia.

P.

O nie nie hepatusy nie odemnie są, ja tylko mogę pośredniczyć. A mojego też mogę sprzedać sppoko ospa grais .

Ale jest Bitwa za bitwą ospa win potem ospa dead .

Lecz teraz jest troszeczkę inaczej niebawem pewnie obwieszczę totalne zwyciestwo .

Jak stwierdzisz że krewetka jest bezużyteczna to zawsze możesz ją zjeść...z czosnkiem.Zartowalem, serio nie jedz jej.

A tak na serio na twoim miejscu jak ktoś ci coś kasuje,albo cię obraża robiąc z ciebie osła,to ja bym napisał do właścicieli forum ,z pretensja że ktoś się z ciebie naśmiewa,przecież to nie miłe . A oni mogą uciszyć klienta.Wiele wnosisz do nowych trendów akwarystyki morskiej to zaraz się znajdą zazdrosnicy co to piszą bzdury,sorry też ci zazdroscilem,i dlatego dogryzalem,ant napewno tez.

Jestem twoim fanem.

Oj oj oj już nie fantazjuj przypomnij sobie twoje wcześniejsze posty i po prostu odpuść sobie te tematy .

Co do ładnoości i obserwacji.

Ja nie kupuję dla pokazania kolegom czy też posiadania dużej ilości kolorów mnie to trochę drażni .

Ja uwielbiam jak ryba coś robi czy też inne zwieżę w akwa .

Nie lubię takich sardynek w zbiorniku co to tylko w prawą i wlewą i czasem po pokarm .

mne to wręcz drażni ja wolę zwierzaki korale które zajmują się czymś a nie tylko szukają miejsca jak uciec.

Dlatego podobała mi się auriga, ona miała co robić i miała klapki na oczach na zewnętzny świat poza ukwiałami nemoni czy też aiptazji .

To jest to .

A ładność kolory e no fajne ale wolę piwo i dobry bimber .

Eh kurczę muszę zwrócić honor modowi z wielką zieloną złą rybą.

To nie ty mnie do tego namówiłeś tak to nie ty ani żaden inny mod to jeden z użytkownkiów i nie podam jego nika aby chłopakowi włos z głowy nie spadł biorę to na sebie . tak to ja to wymyślliłem sam .

a tu taki mały cytat który mi w tym temacie stopki dopomógł : Napisano 27 kwietnia 2016 - 23:07

Szeryf poprostu wyszczególnij w jednym poście osoby, których nie życzysz sobie oglądać w swoich tematach. Jak jeden z drugim ma odrobinę honoru - to masz święty spokój


Czyli co nie wpiszę moda to mogę dać taką stopkę ?

Wpiszę tylko osoba non grata .

A w regulaminie nic tam nie ma o osobie non grata.

No i czytałem regulamin no sory zmusiliście mnie .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie jak akwarium, trochę czasu minęło od Twojego ostatniego postu. Wprowadzałeś jakieś zmiany w prowadzeniu zbiornika, jakieś nowe życie, sprzęty? Wzloty, upadki?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie jak akwarium, trochę czasu minęło od Twojego ostatniego postu. Wprowadzałeś jakieś zmiany w prowadzeniu zbiornika, jakieś nowe życie, sprzęty? Wzloty, upadki?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf jest na urlopie:)

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf jest na urlopie:)

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Był ostatnio dziś na forum więc myślałem że wrócił. Bo to już jakiś miesiąc będzie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o zdrowie pytam .

Oczywiście po urlopie jak to po urlopie, jestem wypoczęty i opalony (czyt. napalony).

Szeryfie jak akwarium, trochę czasu minęło od Twojego ostatniego postu. Wprowadzałeś jakieś zmiany w prowadzeniu zbiornika, jakieś nowe życie, sprzęty? Wzloty, upadki?

Muszę Ciebie Kolego trochę zmartwić (czyt. zadowolić) nie nie będę już opisywał swojego zbiornika, gdyż nie wiedzę sęsu tego robić. Już dwa tematy mi skasowali więc...

Ograniczę się tylko do zadawania pytań.

A tak na pocieszenie to powiem iż tak wszystko coraz lepiej nic nie zdycha wręcz przeciwnie, zaczynają mi się grzybowieńce zielone mnożyć.

Poklec żyje tak jak kraby krewetki ryby i wszystkie korale .

Dołożyłem nowy modół lampy led który oczywiście sam zrobiłem i teraz akwa jak dla mnie wygląda aż jak na mnie za dobrze .

Niebawem dokupię brodatego i itp.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i o zdrowie pytam .

Oczywiście po urlopie jak to po urlopie, jestem wypoczęty i opalony (czyt. napalony).

Muszę Ciebie Kolego trochę zmartwić (czyt. zadowolić) nie nie będę już opisywał swojego zbiornika, gdyż nie wiedzę sęsu tego robić. Już dwa tematy mi skasowali więc...

Ograniczę się tylko do zadawania pytań.

A tak na pocieszenie to powiem iż tak wszystko coraz lepiej nic nie zdycha wręcz przeciwnie, zaczynają mi się grzybowieńce zielone mnożyć.

Poklec żyje tak jak kraby krewetki ryby i wszystkie korale .

Dołożyłem nowy modół lampy led który oczywiście sam zrobiłem i teraz akwa jak dla mnie wygląda aż jak na mnie za dobrze .

Niebawem dokupię brodatego i itp.

Eee tam pisz co tam robisz przy akwa, co planujesz. A nie tylko będziesz pytał.

Z tego co pamiętam to Twoje tematy były kasowane na Twoją wyraźna prośbę. To czym konkretnie świecisz teraz? Ile mocy. Wrzuciłbyś jakieś zdjęcie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie...

Ja wykasowałem Twoją stopkę - tłumaczyłem Ci w innym temacie że nie masz prawa nikomu zabraniać pisania na forum a już zakaz pisania moderatorowi to naprawdę przegięcie.

Po raz ostatni informuję Cię że jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw forum musisz stosować się do regulaminu który zaakceptowałeś rejestrując swoje konto.

Ja nikomu nie zabraniam, tylko napisałem kto nie jest mile widziany w moich tematach.

Wydawało mi się iż to oznacza osoba nie mile widziana czy coś w tę deseń.

Zauważyłem wiele razy iż po komentarzu takiej osoby, prawie zawsze temat schodził na psy .

Więc postanowiłem jakoś temu zaradzić.

Cyt : wujek google :

Persona non grata (łac. – intruz, osoba niepożądana, l.mn. personae non gratae)

co nie oznacza :

członka personelu dyplomatycznego

bo takowy już to tak tu miał by zakaz pisania ale w śród tych kilku osób które dodałem podejrzewam, ba nawet jestem pewny po ich wypowiedziach, że nie ma żadnego .

Więc ?

Eee tam pisz co tam robisz przy akwa, co planujesz. A nie tylko będziesz pytał.

Z tego co pamiętam to Twoje tematy były kasowane na Twoją wyraźna prośbę. To czym konkretnie świecisz teraz? Ile mocy. Wrzuciłbyś jakieś zdjęcie.

No oczywiście za moją prośbą, ale po priv wiadomościach od modów .

no

a teraz to co mi zostało na tym forum .

Koledzy jak automatycznie odsysać powietrze z kubka przelewowego, nie podłączając dodatkowych urządzeń do tego wężyka z góry, ja wywierciłem dziurę w rurce zasysającej (spustowej), i tam podłączyłem wężyk z góry kubka .

Nic to nie dało za małe jest ssanie i nie wyciąga z niego ani powietrza ani wody .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.