Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pytania, pytania i jeszcze raz pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przeceniam to po co tu piszesz odpuść sobie naprawdę nawet nie pamiętam jaką masz nik doradzaj innym jaki to problem jest dla Ciebie .

Ja tam sobie porozmawiam spokojnie i bez żadnych podśmiechówek.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie wystarczy jak będziesz wystawiał zdjęcia np. jedno na tydzień i nie trzeba będzie komisji. Wtedy każdy oceni czy Twoje metody służą zbiornikowi na plus czy na minus i wypowie się stosownie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf opisz swój zbiornik ale tak konkretnie i rzeczowo bez zbędnych opisów, wymień po prostu:

Odpieniacz - xxxx

Pompa obiegowa - xxxx

Cyrkulacja - xxxx

Oświetlenie - xxx

itd.

Masz sump? Napisz jaki, co masz w środku. Napisz o sposobie prowadzenia zbiornika, jaka sól, czy coś dodajesz do akwa, ile i jakie robisz podmiany. Napisz co masz z życia w akwarium. Dodaj kilka zdjęć całości i jakieś zbliżenia na, skałę, piach, życie. Zrób wszystkie testy, No2, No3, Po4, Nh4, Ca, Mg, Kh, Ph, Jeśli nie masz testów wszystkich, to poproś jakiegoś morszczaka z Ciechanowa, lub zleć testy w sklepie.

Jak opiszesz wszystko rzetelnie, będziemy mieli podgląd na to co u Ciebie, wtedy napewno łatwiej będzie Tobie pomóc jeśli będziesz czegoś potrzebował.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisja... tego jeszcze nie było...

A mój nik pisze jak byk w tym samym miejscu co u wszystkich. Piszę tylko dlatego, że tworzysz tutaj pewien folklor i od jakiegoś czasu tylko w tym kontekście czasem zaglądam do tego tematu.

A miałem na myśli to, że nikt w opisanym przez Ciebie cyrku nie weźmie udziału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wasze narzekanie i skomlenie .

Wpadł mi istnie szalony wykraczający poza wasze (oczywiście wiadomo kogo się to tyczy = ludzi Persona non grata ) zdolności intelektualne pomysł .

Dalszą dyskusję proszę prowadzić unikając podobnych wyrażeń. Moderatorzy są dość tolerancyjni, ale bez przesady...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy sa za bardzo tolerancyjni w niektorych przypadkach - mysle,ze za ublizanie wielu forumowiczom jednoczesnie nalezy sie dosc dlugi urlop,a jesli podpada pod recydywe - ban.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyli miękniemy .

Ok zdjęć nie będzie opisu też nie .

Kiedyś juz to robiłem i było to samo

Podawałem starałem si.e dokładnie opisać temat itd. nic z tego n ie wyszło .

Raczej tylko fakty mogą pozwolić na rzetelną ocenę sytuacji a nie jakieś tam opisy , każdy sobie może tu bujdy strzelać .

A ja taki nie jestem Kolego baszurek i tobie podobni .

Co do obrażania poczytaj sobie kto kogo pierwszy obraża .

Ale mam wrażenie że już to pisałem, ile razy można wypaczać rzeczywistość.

Co do aqua medic . To nie ja zacząłem obrażanie, patrz parę postów wcześniej.

Tak się zastanawiam czy ten temat i ten drugi o quadri napisała osoba normalna,czy mega sadysta którego jara pisanie o zdychajacych zwierzętach.Oba te tematy są na tyle obsurdalne że na tym forum nawet nie ma takiego działu żeby je tam umieścić..

Zasadniczo Szreryf żal mi ciebie,bo poprostu nie panujesz nad swoim stanem umysłu.Z drugiej strony podziwiam,ze w swój głupi sposób bycia na forum tak długo się tu utrzymales.

Zrobił bym specjalny temat z ankieta,i zadał ludzia dwa pytania czy chcemy jako użytkownicy mieć w swoim gronie pustego sadyste ,czy NIE.

Ja jestem za odpowiedzią nr 2.

Możecie mnie skarcic że kolejny offtop,ale tematy założone przez tego typa nawet offtopami nazwać nie można.

Tyle agresji jest w tych tematach że od kilku lat na forum od było jeszcze takich.

o tu prosze przykład .

Ja tego nie zgłaszam bo nie jest ze mnie klakier .

Wiem powinno sie ale trudno .

Bo nie wydaje mi się aby pisanie o kimś kogo się nawet nie zna "nienormalny"

- jest ok .

Odpowiem kulteuralnie całkowicie z kolegą sie nie zgadzam .

Nie jestem sadystą no normalny jestem w miarę na potwierdzenie mogę sfotografować książeczkę wojskową litera niestety A

Swoją drogą zobaczył bym z ciekawości jaką ma np. Ant

albo baszurek .

A zę jest to temat "Pytania"

Witam czy mogę sobie wkleić w pasek listę osób które głosowały za tym abym odszedł z forum .?

Jest ona bardzo zbliżona do tej mojej .O ładniej nazwie Per....N... Gr....


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sadystą no normalny jestem w miarę na potwierdzenie mogę sfotografować książeczkę wojskową litera niestety A

Swoją drogą zobaczył bym z ciekawości jaką ma np. Ant

albo baszurek .

Nie lubie pyskowek,ale jesli juz wybrales kategorie w ksiazeczce wojskowej jako wyznacznik normalnosci,to nie jest to dobry wybor :D. I nigdy dobrym nie byl - ani za komuny,ani teraz (a zwlaszcza teraz) gdy naczelnym zolnierzem RP jest czlowiek,ktory powinien reszte zycia spedzic w bialym kaftanie - to oczywiscie moja prywatna opinia. A jesli juz jestes takim "sledczym",to mam kategorie A2 (jezeli Cie to rajcuje,to moge Ci nawet przeslac skan na PW),a juz podczas rejestracji przedpoborowych (a bylo to jeszcze chyba w czasach schylkowej komuny) wyrazilem swoje zdanie na temat instytycji pt. armia i do dzis dnia zdania nie zmienilem.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhahah

To było porównanie żart sakazm.

I żeby nie ty to by pyskówek nie było .

I oczywiście nie zgadzam się co do Zdania na temat człowieka w białym kaftanie .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szeryf opisz swój zbiornik ale tak konkretnie i rzeczowo bez zbędnych opisów, wymień po prostu:

Odpieniacz - xxxx

Pompa obiegowa - xxxx

Cyrkulacja - xxxx

Oświetlenie - xxx

itd.

Masz sump? Napisz jaki, co masz w środku. Napisz o sposobie prowadzenia zbiornika, jaka sól, czy coś dodajesz do akwa, ile i jakie robisz podmiany. Napisz co masz z życia w akwarium. Dodaj kilka zdjęć całości i jakieś zbliżenia na, skałę, piach, życie. Zrób wszystkie testy, No2, No3, Po4, Nh4, Ca, Mg, Kh, Ph, Jeśli nie masz testów wszystkich, to poproś jakiegoś morszczaka z Ciechanowa, lub zleć testy w sklepie.

Jak opiszesz wszystko rzetelnie, będziemy mieli podgląd na to co u Ciebie, wtedy napewno łatwiej będzie Tobie pomóc jeśli będziesz czegoś potrzebował.

Szeryfie mogłeś uciąć dyskusję i hejt na Ciebie odpisując na tego posta. Opisuję zbiornik, wstawiam zdjęcia, cześć pieśni. Obserwuję Twoje tematy i na moje wygląda to tak: Piszesz mam problem z czymś tam. Ktoś poświęca swój czas odpisuje Ci, szuka przyczyny, chce pomóc. Zwykle jest to zbyt słaby sprzęt ( dalej nie wiadomo co za odpieniacz masz u siebie) parametry rozjeżdżają Ci się w tą niedobrą stronę i błędy w założeniu zbiornika. I pewnie jest tak u wielu użytkowników że nie mają idealnych parametrów ale starają się poprawić, zmienić coś zgodnie z radami bardziej doświadczonych. Ty z uporem chcesz wyznaczać swoją drogę w akwarystyce morskiej. Jeżeli by się sprawdzała to brawo dla Ciebie, może znalazłbyś naśladowców. Ale co chwila pojawia się temat mam problem z ospą, zdechła mi auriga, ukwiał niedomaga, padł mi krab a zdanie później piszesz że wszystko jest w najlepszym porządku, wszystko rośnie i jest szczęśliwe. Przecież jedno wyklucza drugie! Nikt nie będzie Cię klepał po pleckach i gratulował jak jest źle u Ciebie w zbiorniku. Może mój post otworzy Ci oczy. Być może napiszesz jak zwykle, że zupełnie się ze mną nie zgadzasz, wytkniesz młody wiek albo nie skomentujesz w ogóle. I dalej będziesz brnał w pyskówki zamiast odciąć się od tego i zacząć słuchać a Twoi podopieczni z akwarium dalej będą wymierać. Dlatego mierzi to niektóre osoby na forum ( w tym i mnie ) że nie próbujesz nawet naprawić swoich błędów i stąd wzięły się komentarze że świadomie męczysz zwierzęta. Mam nadzieję że zmienisz swoje postępowanie zarówno do akwarium jak i do nas forumowiczów. I pytanko odnośnie prawdomówności. Po co pisać na forum i oczekiwać porady jeżeli będę kłamać? Przecież to się mija z celem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie jestem gupi ale musze przyznac; mam jak i szeryf kategorie A (moge to udowodnic).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam A, jednak każdemu dawali... :thumbup:

Uhahah

I oczywiście nie zgadzam się co do Zdania na temat człowieka w białym kaftanie .

To wiele tłumaczy :ice:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszyscy udowodniliśmy, że żaden z nas płaskostopia nie ma. Przydatne w akwarystyce przy noszeniu baniaków z premią +3 lvl do balansu i hodowli pantofelka.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się po cichu, że mam kategorię Z - trzymać z dala od jednostek wojskowych.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wodę nosisz? :robo:

A tak na poważnie, to miałem w klasie dwóch kolesi. Jeden spokojny, ułożony, który widział swoją przyszłość w policji, oświacie, albo wojsku. Drugi kompletny świr - kiedyś ukradł i spalił dziennik, masturbował się pod ławką, do szkoły przychodził pijany, chciał założyć sektę. Ten pierwszy nie mógł iść do wojska, bo przy badaniu na komisji miał zbyt wysokie ciśnienie i dostał kat D, a drugi oczywiście kat. A.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że temat jest kompletnie o niczym, przenoszę go do OT, niech tam sobie SPOKOJNIE umrze w ZAPOMNIENIU.

(wielkość liter nie jest przypadkowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Ciekawe .

Posiadam 1 punkt ostrzeżenia oraz trzy gwiazdki nic nie kumam.

Te gwiazdki to chyba od modów. (serio nie wiem jak się je zbiera )

Dodam iż jest to pierwsze w życiu moim forum jakie w ogóle czytałem oraz w którym płodzę jakieś wypowiedzi . ( tak tak wiem . nie są " czasem" " wyśrubowane:

Ale jedno stało się pewne .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś raczej słuchać:

:)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, dostałeś awans na porucznika

Teraz bądź trochę złośliwy i wpisz sobie stopień nad awatarem, niech zazdroszczą co niektórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tobie miedzy Czajką polecam również

oraz :wine:

Gratuluję, dostałeś awans na porucznika

Teraz bądź trochę złośliwy i wpisz sobie stopień nad awatarem, niech zazdroszczą co niektórzy

Właśnie szukałem twojego am fas czy jak to się pisze .

Bo już rozgryzłem przynajmniej to jak dawać gwiazdki .

A więc volf daję Tobie 5

Masz to odemnie tak po prostu .

:playing

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tobie miedzy Czajką polecam również

Z numbów to ja tylko

:blushing:

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt miekki jest ten link

Park trochę skręca w stronę disco.

UUUU

4 gwiazdki ?

Nic nie kumam .

Może się coś zacieło .

Trzeba to zgosić.

Powstrzymac !

To jakaś zawiecha matrixa czy co ?

Zaczyna mnie to przerażać .

Zbliżam się do 5 gwaiazdek a tyle mają tylko ... no moderatorzy i inni .

Jeszcze nałożą na mnie jakieś obowiązki w pomaganiu albo co ?

Nie to że nie chcę .

Nawet w szkole wołali na mnie "Szeryf gołębie serce"

Lecz jestem tak zajęty wolontariatem iż raczej drugiego nie udzwignę .

A jeśli jesteśmy juz przy tej tematyce to proponuje jeszcze obejżeć sobie :

I zrozumieć, jak może się czuć tu "młody morszczak"

początek chyba najbardziej oddaje co niektórych przeboje .

A wracając do tematu meritum .

(swoją drogą , zobaczymy czy będzie normalna podpowiedz .)

Czy ratować młode krewecie .

Bo właśnie w moim akwa zapanował istny bur... .

Któraś krewetka puściła larwy i teraz ryby maja niezły żer.

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.