Skocz do zawartości
Grzegorz T

Opóźnione załączanie 220V

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozesłałem pierwsze egzemplarze w docelowej formie.

A więc tak:

- obudowa kompaktowa w formie wtyczkowej,

- na obudowie dostępna niebieska dioda sygnalizacyjna, przycisk, gniazdo chinch, w tylnej części sygnalizator akustyczny,

- dołączony czujnik pływakowy do montażu w pokrywce odpieniacza na kablu długości ok 1m,

Tryby pracy:

1. Po załączeniu sieci urządzenie sygnalizuje pracę ciągłym świeceniem diody, realizuje opóźnienie

czasowe 10 minut, w tym czasie nie reaguje przycisk ani czujnik pływakowy, Odpieniacz jest wyłączony.

2. Po czasie opóźnienia odpieniacz zostaje załączony i aktywowany czujnik pływakowy.

3. Operację włącz / wyłącz odpieniacza realizujemy poprzez krótkie naciśnięcie przycisku, dioda sygnalizuje

stan on / off.

4. Karmienie krótkie - w dowolnym momencie naciskamy 2 x krótko przycisk, dioda zaczyna pulsować i

sygnalizuje wyłączenie odpieniacza na 10 minut.

5. Karmienie średnie - w dowolnym momencie naciskamy 3 x krótko przycisk, dioda zaczyna szybko

pulsować i sygnalizuje wyłączenie odpieniacza na 30 minut.

6. Karmienie długie - w dowolnym momencie naciskamy 1 x długo przycisk, dioda zaczyna wolno pulsować i

sygnalizuje wyłączenie odpieniacza na 1 godzinę.

7. W dowolnym momencie możemy przerwać karmienie naciśnięciem przycisku, urządzenie zaczyna

realizować tryb on / off.

8. Podniesienie pływaka w czasie pracy urządzenia powoduje natychmiastowe wyłączenie odpieniacza i

przejście w stan czuwania, nawet pomimo ustąpienia wysokiego stanu na pływaku. Załączenie

odpieniacza jest możliwe po opróżnieniu kubka i naciśnięciu przycisku. Jeżeli przelanie nastąpi w czasie

realizowania zadanego opóżnienia 10, 30, 60 minut to po ustąpieniu stanu wysokiego na pływaku

odpieniacz samoczynnie się załączy (sytuacja możliwa podczas czyszczenia odpieniacza i akwarium).

9. Stan wysoki czujnika pływakowego jest sygnalizowany przerywanym sygnałem akustycznym aż do

usunięcia przyczyny, czyli przelania.

10. Zamiast czujnika pływakowego jest możliwe zastosowanie dowolnego czujnika, który w stanie

normalnym wystawia stan wysokiej impedancji (NO - normalnie otwarty) np. czujnik zalanej podłogi czy

czujnik poziomu max w sumpie.

Opis urządzenia:

Urządzenie obsługuje w trybie bezstykowym ( bez przekaźników) urządzenia o mocy do 250W. Można zwiększyć obciążalność w przypadku stosowania np. dużych lamp HQI. Istnieje również wersja z kablem i gniazdem wbudowanym w obudowę, dla tych którzy nie posiadają gniazdek wewnątrz szafki. Obudowa posiada bolec uziemiający. Wykorzystanie czujnika pływakowego nie jest konieczne do pracy urządzenia. Urządzenie można oprogramować w dowolną ilość timerów i różne czasy, jednak z powodów praktycznych zdecydowałem się na 3 i czujnik przelania. Mogę dowolnie zmodyfikować urządzenie na życzenie klienta i pod jego wymagania. Na urządzenie udzielam gwarancji 1 rok.

Koszty:

1. Wersja bez czujnika pływakowego - 150zł

2. Wersja z czujnikiem pływakowym na kablu zakończonym wtykiem chinch - 170zł

3. Należy doliczyć koszt wysyłki.

Ceny tylko dla forumowiczów, to tylko koszt materiałów użytych do budowy urządzenia.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy temat jeszcze aktualny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie kolegi morswin  jest schemat jak zrobić opóżnianie załączania po zaniku prądu    lutowałem to na płytce koszt części ok 20 zł  do tego stary zasilacz od  komórki  i jakaś obudowa


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a za niecałe 40zł są na allegro przekaźniki czasowe z wyświetlaczem

np. ten

http://allegro.pl/modul-przekaznik-czasowy-12v-10a-z-wyzwalaniem-i7245984964.html

 

albo (i tu by trzeba doczytać/dopytać bo nie widzę dokładnego opisu)

http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-12v-opoznienie-1-9999sec-i7251927789.html

albo .. itd.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie na szynę DIN przekaźnik czasowy, na przykład PSU 510. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, silvia napisał:

Będą sterowały urządzeniami na 230 V?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Roman.P napisał:

Będą sterowały urządzeniami na 230 V?

będą - tam jest zasilanie na 12V a ile podłączysz do przekaźnika to tyle podłączysz :D

alle_600px_105-13-3.JPG

przekaźnik jest "standardowy|" czyli 10A i np 250V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie znam się na tym.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Roman.P napisał:

Dzięki za odpowiedź. Nie znam się na tym.

najprościej to jak .. z pilotem w środku 1-2 baterie a np. otwierasz drzwi w aucie czy bramę wjazdową

napięcie zasilania układu a ile wytrzyma przekaźnik to 2 rożne sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, to do DC + i DC - podpinamy zasilanie układu sterującego, (ono nam zasili również odpieniacz) tak? A z drugiej strony podpinamy po prostu odpieniacz i w przypadku braku prądu (w zależności od ustawienia na układzie sterującym) załączy nam odpieniacz z zadanym opóźnieniem, tak? Dobrze to rozumiem?

 

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, r.a.f. napisał:

Dla jasności,

jest przecież dokładny opis podany w opisie aukcji

http://secom.nazwa.pl/shopgold/pobieranie/Przekaznik czasowy zwloczny 12V z wyswietlaczem.pdf

 

"Tryb 1 .

Tryb załączenia przekaźnika ze zwłoką T1.

Po włączeniu zasilania modułu , przekaźnik pozostaje wyłączony przez okres ustawiony za pomocą timera T1. Po upływie czasu T1 przekaźnik się załączy i pozostaje tak w nieskończoność. "

i potem inne możliwości ( Moduł przekaźnika może pracować w 20 różnych trybach. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem. Mnie chodziło bardziej o sposób podłączenia tego przekaźnika i czy dobrze zrozumiałem jak się to fizycznie podłącza razem z zasilaniem i odpieniaczem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, r.a.f. napisał:

Wiem, czytałem. Mnie chodziło bardziej o sposób podłączenia tego przekaźnika i czy dobrze zrozumiałem jak się to fizycznie podłącza razem z zasilaniem i odpieniaczem...

 

15 minut temu, r.a.f. napisał:

Dla jasności, to do DC + i DC - podpinamy zasilanie układu sterującego, (ono nam zasili również odpieniacz) tak? 

o ile odpieniacz będziesz miał na 12V :)

z jednej strony podłączasz zasilanie układu (czyli 12V) a z drugiej dodajesz sobie gniazdo na wtyczkę 230V do odpieniacza - przekaźnik to zwykły włącznik/wyłącznik/przerywacz :) czyli podłączasz 1 kabel z 230V - tak jak włącznik światła w pokoju

schemat pierwszy z brzegu

prosty_uklad.PNG

 

 

albo jedna z wielu  "fachowa" porada"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa.... teraz już rozumiem :) bardzo dziękuję za pomoc  :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.