Skocz do zawartości
Michal23071980

Filtr RO DI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem tu nowy ale forum śledzę ładny kawałek czasu :)

Jestem z Łodzi :)

Po likwidacji 2 zbiorników słodkich Malawi i Tanganika (300l, 450l) postanowiłem zacząć przygodę z solniczką.

Zacznę od kupna filtra RO żeby mieć u siebie i nigdzie nie latać z baniakami :) u mnie w zoologicznym z ciekawości spytałem za ile litr a mają tylko same Ro bez DI usłyszałem 1,5 za litr :p

czy ktos mi doradzi jakiś sprawdzony filtr na którego nie wydam majątku oraz nie bede musiał czekać godzinami na bańkę wody, co za tym idzie jestem laikiem w hydraulice, czy ktoś ma smykałkę do tego :)

Z gór wielki dzięki za pomoc i pozdrowienia dla wszystkich morszczaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra rodi to polecam taki:

http://erybka.pl/product-pol-423-Filtr-RO-DI-75.html

Co do hydrauliki no to musisz szukać kolegów z Łodzi. Myślę że spokojnie kogoś znajdziesz kto Ci pomoże i wytłumaczy.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź a wiesz może orientacyjnie ile trwa zrobienie powiedzmy 50 l RODI?

Zdecydowałem się na filtr bo jak już coś robię to porządnie, na forum naczytałem się o kranówce, wodach demineralizowanych itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana mówi nam ile wody robi na dobę. Gpw oznacza galony na dobę. 75gpw robi dwanaście litrów na godzinę. Oczywiście zależy to też od ciśnienia w rurach.

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź a wiesz może orientacyjnie ile trwa zrobienie powiedzmy 50 l RODI?

Zdecydowałem się na filtr bo jak już coś robię to porządnie, na forum naczytałem się o kranówce, wodach demineralizowanych itd...

Tego się nie da dokładnie powiedzieć. Wszystko zależy głównie od jakości Twojej wody i ciśnienia w instalacji. U mnie 50 litrów robi się koło 2 godzin, ale w poprzednim miejscu zamieszkania, to samo miasto, było to zdecydowanie dłużej.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Joanno :) czyli bez żywicy też może być ?

Membrana mówi nam ile wody robi na dobę. Gpw oznacza galony na dobę. 75gpw robi dwanaście litrów na godzinę. Oczywiście zależy to też od ciśnienia w rurach.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żywicy może być do picia, a i to nie do końca. Chociaż kiedyś był modny wątek jak gość lał kranówę do akwarium.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żywicy może być do picia, a i to nie do końca. Chociaż kiedyś był modny wątek jak gość lał kranówę do akwarium.

ok dzięki

wiec który byś wybrał na moim miejscu ten pierwszy polecony, mój z allegro czy Joanny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten z eRybki. Z tym ciśnieniem w rurach to jest różnie. Jak jak zwiększę ciśnienie w wężyku to filtr zaczyna cieknąć w różnych miejscach (głównie na złączu wężyk-filt i na tych plastikowych obudowach z wkładami) Ogólnie przy największym ciśnieniu jakie zrobiłem w którym nic nie ciekło uzyskałem trochę ponad 14 litrów w godzinę (membranę mam 75)


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ten drugi ma demineralizator, a to jest żywica w naszym przypadku. Jeżeli zależy Ci na szybkości napełniania to tylko duży zestaw. Oba robią dobrą wodę ja nie są zapchane. Musisz sam podjąć decyzję biorąc pod uwagę np. to ile masz miejsca na ten filtr, bo cierpliwość będziesz musiał mieć :).


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ten drugi ma demineralizator, a to jest żywica w naszym przypadku. Jeżeli zależy Ci na szybkości napełniania to tylko duży zestaw. Oba robią dobrą wodę ja nie są zapchane. Musisz sam podjąć decyzję biorąc pod uwagę np. to ile masz miejsca na ten filtr, bo cierpliwość będziesz musiał mieć :).

miejsca mam mało niestety na filtr, a cierpliwość się znajdzie :)

no i stało się to czego się obawiałem , zgłupiałem i teraz nie wiem który brać :p

A czy jest ktoś z Łodzi kto by pomógł mi przy montażu tego filtra jak już go ZAKUPIĘ :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż jest bardzo prosty tu masz stronke ze schematem http://reefhub.pl/fi...osmozy-czesc-2/

Dzięki, faktycznie nie jest źle z tym podłączeniem, wystarczy ze dwa razy przeczytać :) super artykuł

A wiesz może jaki jest odpad wody, tzn ile idzie w ściek , jaki procent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Membrana mówi nam ile wody robi na dobę. Gpw oznacza galony na dobę. 75gpw robi dwanaście litrów na godzinę. Oczywiście zależy to też od ciśnienia w rurach.

a główne od ciśnienia i temparatury

realnie w warunkach domowych bez pompy ciśnieniowej masz 5-6l na godzinę

w ściek idzie 5-10x tyle :) zależy jak "brudna" jest woda

u mnie w zoologicznym z ciekawości spytałem za ile litr a mają tylko same Ro bez DI usłyszałem 1,5 za litr :p

w markecie demineralizowana 3-4 zł za 5l

(razem z kanisterkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki jak w linku co podałem, kupiony w innym sklepie, ale nie o to chodzi. Przy membranie która była w zestawie 30 litrów wody robiło mi się około 6 godzin. Po pół roku wymieniłem membranę na bardziej wydajną i 30 litrów robi mi się około 2.5 godziny. Ale tak jak silvia pisze wszystko zależy od ciśnienia no i temperatury.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a główne od ciśnienia i temparatury

realnie w warunkach domowych bez pompy ciśnieniowej masz 5-6l na godzinę

w ściek idzie 5-10x tyle :) zależy jak "brudna" jest woda

w markecie demineralizowana 3-4 zł za 5l

(razem z kanisterkiem)

czyli mniej więcej na każde 5 litrów to od 25 do 50 l idzie w ściek ? to może faktycznie ta woda w kanisterkach to nie taki głupi pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś ile jest na tds w takiej mineralizowanej wodzie z marketu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez o tym,ze im mniej gpd "ma" membrana,tym dokladniej filtruje.W praktyce jest raczej ciezko uzyskac znamionowa wydajnosc membrany,zawsze mozna dokupic pompe http://sklep.osmoza.pl/pompa-gw-pomp-do-systemow-osmozy-p-147.html i zdecydowanie takie rozwiazanie polecam :). Mi przy membranie 75gpd 5 litrow kapalo chyba z 1,5 godziny (IX pietro) teraz mam 50gpd z pompa i 5 litrow leci jakies 25 minut :).Kupuj zdecydowanie zestaw z duzymi puszkami i z zywica,najlepiej zeby oprocz membrany byly 4 puszki ( w kolejnosci:prefiltr 5mikro,weglowy,1 mikro ,czwarta puszka na zywice,membrana umieszczona po prefiltrach,a przed zywica).Do tego miernik TDS przeplywowy dwupunktowy i bedzie git:).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko czy nie ciężko u mnie robi dokładnie 12l na godzinę czyli tyle ile wychodzi z wyliczeń więc nie zgodziłbym się z Silvą, że realnie jest to 5-6l na godzinę. Nie wiem jakie mam ciśnienie, nie mierzyłem ale jak mierzyłem ile jest odcieku to wychodziło 3,5l odcieku na 1l wyprodukowanej wody. Widać mam idealne ciśnienie ;)

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Konradek - ale masz membranę 75 czy 100 ?

poza tym mieszkam na 11 piętrze :) 5l mam w jakieś 50-55min

kiedyś kupiłem z marketu bo potrzebowałem kanisterek - TDS pokazał 001 ppm - czyli w granicach rozsądku - pytanie czy nie produkują wody przy użyciu jakichś miedzianych rurek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły zestawik.

Pamietaj tez o tym,ze im mniej gpd "ma" membrana,tym dokladniej filtruje.W praktyce jest raczej ciezko uzyskac znamionowa wydajnosc membrany,zawsze mozna dokupic pompe http://sklep.osmoza.pl/pompa-gw-pomp-do-systemow-osmozy-p-147.html i zdecydowanie takie rozwiazanie polecam :). Mi przy membranie 75gpd 5 litrow kapalo chyba z 1,5 godziny (IX pietro) teraz mam 50gpd z pompa i 5 litrow leci jakies 25 minut :).Kupuj zdecydowanie zestaw z duzymi puszkami i z zywica,najlepiej zeby oprocz membrany byly 4 puszki ( w kolejnosci:prefiltr 5mikro,weglowy,1 mikro ,czwarta puszka na zywice,membrana umieszczona po prefiltrach,a przed zywica).Do tego miernik TDS przeplywowy dwupunktowy i bedzie git:).

baszurek nadaje mobilnie...

Dzięki. Wszystko zaczyna mi się pomału rozjaśniac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.