Skocz do zawartości
demono1

kto z forumowiczów robi odpieniacze ?

Rekomendowane odpowiedzi

projekty dopracowane i sprawdzane zanim poszły do sprzedaży, pompy dostosowane do body, całość wykonana na najlepszych materiałach i do tego dbałość o wykonanie i sposób łączenia materiałów (klejenie itp) i do tego gwarancja bez jakichkolwiek ALE

p.s.

nie byłem, nie jestem przedstawicielem i nie jestem w jakikolwiek powiązany z tą firmą - widziałem, miałem w ręku produkt i widziałem jak działa - tyle

Ladnie napisane :-) ale wszystko okaze sie jakie ma wymiary komora odpieniacza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Tak zgadza się , jeśli wirnik jest ściągany .W pompach gdzie nie da się ściągnąć wirnika i trzeba ingerować niestety nie ma gwarancji na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Twistman przerabia pompy i na całość daje własną gwarancję - znaczy jak padnie, to jego problem.

A wykonanie i przede wszystkim efektywność działania powala.Gdybym miał taki odpieniacz, mimo że lubię klasyczne meble,

zrobił bym szafkę przeszkloną :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgodzę. Jakość i wykonanie warte jest większej ceny, niestety dla producenta, rynek cenę weryfikuje a odpieniacz wyglądem nie pieni :)

Poza tym zauważ że te odpieniacze są wynikiem licznych eksperymentów i testów, a nie tylko "przemyśleń i użycia copy/paste"

Dodatkowo jest na wszystko gwarancja i faktura, dlatego niezasadnym jest porównywanie tego wyrobu do garażowo -

kuchennych produkcji. Jak również do tych wyrobów firmowych, które bazują na gotowych rozwiązaniach (np. jedna pompa i dwie różne komory czy

proste skalowanie mocy pompy i wielkości odpieniacza przy identycznej zwężce i komorze pompy.

Trzeba sobie uświadomić że jest to produkt najwyższej klasy.

Dodatkowo producent celowo wprowadza pewne "utrudnienia". w konsekwencji wymuszające na nas czynności które polepszają ogólną pracę urządzenia, a co za tym idzie parametry

w zbiorniku. Na przykład kiedyś zwróciłem uwagę że w kilku modelach brak jest wężyka do opróżniania kubka.

Usłyszałem że to ma za zadanie zmusić użytkownika do częstszego mycia wylotu - co w konsekwencji da efektywniejsze odpienianie.

Dlatego też uważam że w tych odpieniaczach cena nie jest adekwatna do jakości ale stanowi raczej kompromis pomiedzy kosztami produkcji

i kwotą, jaką gotowy jest klient wyłożyć. Bo nie ukrywajmy, ale wiele naszych projektów jest stawianych przez księgowych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj od Sebastka. Nie dość że nie wyrobi się w terminie. Kasę oczywiście weźmie z góry abyś nie mógł się wycofać to na koniec i tak będziesz musiał sam wszystko posklejać bo odpieniacz ci się rozpadnie.

Ja kupiłem od niego i żałuje. Faktury, która obiecał nie dostałem. Na towar czekałem kilka miesięcy (miał być chyba zrobiony w 2 tygodnie jak dobrze pamiętam).

Odpieniacz już raz wysyłałem na reklamacje bo się rozkleił na samym początku użytkowania. Całe body odpadło od podstawy. Po kilku miesiącach od ponownego sklejania znowu się rozkleił. Tym razem sam go pokleiłem, porządnie odtłuściłem połączenia i zastosowałem odpowiedni klej.

Dodatkowo problem jest w przeciekaniu na połączeniu pomiędzy kubkiem a body. Tylko w jednym z 4 możliwych położeń kubka jest w miarę ok. Bo jak po czyszczeniu założę go na jedne z tych trzech złych położeń to mam pianę z połączenia, która wylewa się do sumpa.

Kolejna sprawa to pompa, która zastosował to zwykła ogrodowa do fontann. Problem zrobił się taki że jak mi się spaliła to miałem problem z dostępnością bo producent już takich nie produkuje a wirnik i inne przeróbki tylko do niej pasowały - koszmar, 3 tygodnie szukałem odpowiedniej pompy, straciłem kupę pieniędzy na przesyłki różnych modeli no ale na szczęście się udało dobrać zamiennik.

Tak więc zastanówcie się jak będziecie zamawiać odpieniacz czy inne urządzenie DIY.

Spiszcie umowę, w której będą podane konkretne terminy wykonania i odsetki karne za zwłokę oraz rodzaj zastosowanych części oraz warunki gwarancji. Mój odpieniacz kosztował kilka tysięcy złotych a z takiego wydatku powinienem być zadowolony a nie się wkurzać jak tylko patrzę na ten bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem od Sebastka WS250 na pompie Jebao DCT 8000. Jeszcze go nie wodowałem, ale wyglada porządnie i jest zrobiony z grubych materiałów.

Zobaczymy jak będzie działał. Twistman z tego co wiem też robi na Jebao chyba ATI rownież.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj od Sebastka. Nie dość że nie wyrobi się w terminie. Kasę oczywiście weźmie z góry abyś nie mógł się wycofać to na koniec i tak będziesz musiał sam wszystko posklejać bo odpieniacz ci się rozpadnie.

Ja kupiłem od niego i żałuje. Faktury, która obiecał nie dostałem. Na towar czekałem kilka miesięcy (miał być chyba zrobiony w 2 tygodnie jak dobrze pamiętam).

Odpieniacz już raz wysyłałem na reklamacje bo się rozkleił na samym początku użytkowania. Całe body odpadło od podstawy. Po kilku miesiącach od ponownego sklejania znowu się rozkleił. Tym razem sam go pokleiłem, porządnie odtłuściłem połączenia i zastosowałem odpowiedni klej.

Dodatkowo problem jest w przeciekaniu na połączeniu pomiędzy kubkiem a body. Tylko w jednym z 4 możliwych położeń kubka jest w miarę ok. Bo jak po czyszczeniu założę go na jedne z tych trzech złych położeń to mam pianę z połączenia, która wylewa się do sumpa.

Kolejna sprawa to pompa, która zastosował to zwykła ogrodowa do fontann. Problem zrobił się taki że jak mi się spaliła to miałem problem z dostępnością bo producent już takich nie produkuje a wirnik i inne przeróbki tylko do niej pasowały - koszmar, 3 tygodnie szukałem odpowiedniej pompy, straciłem kupę pieniędzy na przesyłki różnych modeli no ale na szczęście się udało dobrać zamiennik.

Tak więc zastanówcie się jak będziecie zamawiać odpieniacz czy inne urządzenie DIY.

Spiszcie umowę, w której będą podane konkretne terminy wykonania i odsetki karne za zwłokę oraz rodzaj zastosowanych części oraz warunki gwarancji. Mój odpieniacz kosztował kilka tysięcy złotych a z takiego wydatku powinienem być zadowolony a nie się wkurzać jak tylko patrzę na ten bubel.

To ci współczuję :( jestes kolejna osoba ktora mi go odradza nawet w wiadomosciach pw.:/ ja wybiore erniego odpieniacze co sie juz wielu osob pytam bardzo chwala je jako estetyczne i dobrzezrobione :-) :-) :-) mysle ze on dobre robi i nie ma takiego problemu jak tu z twoim problemem .

Ja dziś dostałem od Sebastka WS250 na pompie Jebao DCT 8000. Jeszcze go nie wodowałem, ale wyglada porządnie i jest zrobiony z grubych materiałów.

Zobaczymy jak będzie działał. Twistman z tego co wiem też robi na Jebao chyba ATI rownież.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wstawisz zdiecie odpieniacza ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9e6c256d864a41ba98d7d18b74d0b29.jpg

Proszę bardzo :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam model i muszę powiedzieć że największą jego wadą jest sitko bardzo często zapychają się te najmniejsze otworki ,a z czyszczeniem mega problem.Jak możesz to zrób fotkę od góry ze zdjętym kubkiem,powiem czy nadal jest tak samo

pozdrawiam jacek

Edytowane przez Jacek_Lublin (wyświetl historię edycji)

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3169bad309ea8bcbb154504dac626fdf.jpg

Proszę :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9e6c256d864a41ba98d7d18b74d0b29.jpg

Proszę bardzo :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Robi wrazenie na.maxa :-) pod jakie akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje 140x70x60 :)

Powinien wystarczyć, spore bydlę :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje 140x70x60 :)

Powinien wystarczyć, spore bydlę :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powodzenia życzę :-) oby wszystko wypalilo :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę :-) oby wszystko wypalilo :-) :-)

Dzięki :)

Powoli zbieram graty.

Mam nadzieje ze odpieniacz będzie dobrze działał. Do wykonania nie mam zastrzeżeń.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem nic się nie zmieniło ,radze ci powiększyć te najmniejsze otwory bo będą się zapychać nawet najmniejszymi syfami

Edytowane przez Jacek_Lublin (wyświetl historię edycji)

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Powoli zbieram graty.

Mam nadzieje ze odpieniacz będzie dobrze działał. Do wykonania nie mam zastrzeżeń.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja tez odpalam za jakis czas akwarium :-) 200l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak myślałem nic się nie zmieniło ,radze ci powiększyć te najmniejsze otwory bo będą się zapychać nawet najmniejszymi syfami

Dzięki.

Postaram się coś wykombinować :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam body od Sebastka i nie powiem słowa, zrobione solidnie. Nie przecieka o nie rozkleja się.

Co do pomp, to tutaj Twistman "górą". Przerabia pompę pod odpieniacz i bierze na siebie gwarancję za cały produkt.

Przynajmniej z tego co wiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Postaram się coś wykombinować :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wystarczy wieksze wiertło i przewiercic dziury chyba :-) ale wtedy tez moze byc ze nie beda taka małe bąbelki jak pompa podaje

Mam body od Sebastka i nie powiem słowa, zrobione solidnie. Nie przecieka o nie rozkleja się.

Co do pomp, to tutaj Twistman "górą". Przerabia pompę pod odpieniacz i bierze na siebie gwarancję za cały produkt.

Przynajmniej z tego co wiem.

Jedni doradzają inni twierdza ze jest ok :) moze chlopak sie poprawił z jakością i wykonaniem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dobre odpieniacze robi Sebastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii. Sebastek w porządku gość. Uważam ze za te pieniądze jest kawał dobrego pienidła

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj od Sebastka. Nie dość że nie wyrobi się w terminie. Kasę oczywiście weźmie z góry abyś nie mógł się wycofać to na koniec i tak będziesz musiał sam wszystko posklejać bo odpieniacz ci się rozpadnie.

Ja kupiłem od niego i żałuje.

Dokladnie to samo mnie spotkalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo mnie spotkalo.

Moze raz robi dobrze a raz mu sie nie chce hehe :-) tylko takie nie idzie na forum i ludzi potem traci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.