Skocz do zawartości
bober6662

Zdychajaca mandarynka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem że parka pływająca umnie od dwóch lat,nie pływa razem,więc szukam samiczki i szukam a ta w miejscu o małym prądzie wody ledwo zipie,spuchla na brzuchu i jak by zdychala,zastanawiam się czy już jej pora,tzn ze starości czy może coś zjadla i ją wzdelo?Nigdy nie zdechla mi żadna ryba w akwarium,oprócz tych co same sie zabiły wyskakujac.Nic nie zmienialem,dzisiiaj podmiana więc chyba ja wylowie bo nie chce żeby zeszła gdzieś za skala.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo szczątkowych informacji w internecie, wg http://animaldiversity.org/accounts/Synchiropus_splendidus/

W niewoli okres życia to 2-4 lata. Jeżeli tak jak mówisz pływają u ciebie od 2 lat, a kupiłeś pewnie dorosłe, to może już czas?

Z drugiej strony jeżeli jest napuchnieta to najpewniej choroba pasożytnicza. Jeżeli masz siłę, chęci i gdzie leczyć(bo do głównego zbiornika lac chemii itd, odradzam), to probuj. A jeżeli nie, to proponowalbym skrócić męki.

Edytowane przez grooke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdechla,jednak 2 lata umnie, nie wiadomo ile miała przed odlowieniem.Szkoda.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :( Każdej rybki żal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dwa tygodnie po swojej kochanej,zdechł samiec.Jednak dwa lata to prawda,a już mu nową samiczkę dokupilem,i teraz muszę jej dokupić samczyka nowego.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padl ostatnio mandaryn wspaniały (samiec) miałem go od 2012 roku (zaczął jeść wtedy suche) , I właściciel szacuje datę zakupu na 2009. 2-4 lata? mój żył jakieś 6-7 minimum.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.