Skocz do zawartości
rybawl

Molinezja żaglopłżetwa dla quadri

Rekomendowane odpowiedzi

Skusilem sie po przestudiowaniu jednego z tematow na forum na aklimatyzacje molinezji. Niestety rybka odeszla. Czy moge podac ja jako pokarm dla quadri??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusilem sie po przestudiowaniu jednego z tematow na forum na aklimatyzacje molinezji. Niestety rybka odeszla. Czy moge podac ja jako pokarm dla quadri??

Obowiązkowo, ja swojego upasłem 2 mieczyki 2 gupiki 2 neonki 2 lobo 2 bocie, których nie mogłem sprzedać

Widać słodkie im służą bo urósł do 35cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ulubiony pokarm skrzydlic, myślę, że ukwiał tez nie pogardzi. Podaj jeżeli powodem śmierci nie była jakaś choroba.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny dolewalem slonej wody wprzez kroplowke. Popelnilem blad ze kupilem rybke wieczorem bo nie bylo juz mozliwosci przedluzyc procesu aklimatyzacji. Rybka po 15 godzinach odeszla choc przez pierwsze pare godzin sie nie zapowiadalo bo byla dosc zywotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny to może być mało. Ja stosuje trochę inną metodę. Woreczek z rybą do sumpa i co godzinę dolewam 10cm3 słonej. Na noc worek zostawiam w sumpie z wodą mniej więcej pół na pół. Rano znowu co godzinę strzykawka. Wieczorem woda na sitko a ryba do sumpa. Nie ma bata - musi przeżyć. Tylko nie kupuj kotnej, młode i tak padną.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka juz sie trawi, kolejna aklimatyzacje zostawie sobie na weekend od rana i tez tak chyba zrobie z wyjatkiem strzykawki. Wezyk od kroplowki od glownego do sumpa dam i po kropelce. A jak sie bedzie przelewac to no problem. Taka ilosc slodkiej w 250 litrach zasolenia mi nie zaburzy. Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogólnym mam parkę, wpuściłam po 4-ro godzinnej aklimatyzacji. Pływają już 2 tygodnie a amory odchodzą na całego, znajomy mi mówił że żaglopłetwa przeżyje miesiąc w słonej. Poczekamy zobaczymy.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,czy ta molinezja ma być młoda czy raczej dorosła?

i czy może przebywać w ogólnym razem z innymi spokojnymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.