Skocz do zawartości
Bondzik04

Bakterie priobiotyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy stosuje ktoś bakterie probiotyczne AF ProBio S w połączeniu z inna pożywką np vodka, VSV lub NO3PO4x i czy są jakieś przeciw wskazania jeśli tak to dla czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem z wódką - imo nie widzę przeciwskazań, no3=0


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, lałem ProBio S + Pro F + vodka - wszystko było OK



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taka odpowiedz mi chodziło AF pisze w swoim poradniku ze nie należy łączyć z metodą VSV ale wiadomo każdy ma swoje zdanie, w sumie Poro F to pożywka i vodka i VSV również a bakteriom to chyba bez różnicy czy się je dokarmia chyba że się mylę to Mnie poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z NPpro ale żeby zbić w miesiąc NO3 z 10 do 0.2 i PO4 z 0.16 do 0.00 wspomogłem się octem. Można więc powiedzieć, że działają z octem czy vódką.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem z wódką - imo nie widzę przeciwskazań, no3=0

Jakie KH utrzymywałeś przy probiotyce. Ile wódki lałeś i ilee ProBios/na jaki litraż wody netto.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam producent podaje jakie powinno być kH


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie KH utrzymywałeś przy probiotyce. Ile wódki lałeś i ilee ProBios/na jaki litraż wody netto.

pozdr

KH 6,5 do 7,5,

bakterii kropla na 100L raz w tygodniu, wódy - z początku doszedłem do dawki 16ml na 1000L w obiegu, z czasem schodziłem aż doszedłem do 8 ml na 1000L i tak utrzymuje do dziś. no3= 0 po4=0 z tym, że fosforany wspomagane absorbentem, uważam, że samymi bakteriami bardzo ciężko utrzymać fosforany w ryzach. Odkąd zacząłem lać wódkę korale według mnie bardziej wypolipowane. Podaje Wódkę pompą z małej małpki 8x razy na dobę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem raz na tydzień 1k/100L.

IMO nie ma potrzeby dawać co dziennie bakterii.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA spróbuje terasz dodawać połowę zalecanej dawki NO3PO4X plus codziennie po 2 kropelki ProBio S i ProF bo nie mogę zejść niżej z no3 a mam teraz około 10-15.

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie i potrafi mi łopatologicznie wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy bakteriami probiotycznymi a zwykłymi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak kogoś bardziej interesuje temat bakterii w akwarium to polecam dobry artykuł: http://4szyby.blogsp...e-bakterii.html

A podsumowując, jeśli bakterie to tylko te, które mają szczepy Nitrospira.

Temat jest o bateriach probiotycznych a nie nitryfikacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedzi bulgarskiego doktora produkujacego swoje bakterie, teraz wszystko jasne. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JA spróbuje terasz dodawać połowę zalecanej dawki NO3PO4X plus codziennie po 2 kropelki ProBio S i ProF bo nie mogę zejść niżej z no3 a mam teraz około 10-15.

Adsorbenty usunąłeś (jak zalecane w instrukcji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o bateriach probiotycznych a nie nitryfikacyjnych.

A które to probiotyczne, prosze o nazwy szczepów?

Probiotyczne nie mogą prac udziału w nitryfikacji?

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie mogą.

Nie wiem jakie są nazwy szczepów - tego nie potrzebuję wiedzieć.

Ale bakterie nitryfikacyjne są BARDZO często mylone z probiotycznymi dlatego zwracam uwagę, że to są dwie różne bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedź na pierwszą część pytania - które to bakterie probiotyczne?

Chce znać szczegoly, by w przyszłości nie mylić z nitryfikacyjnymi ;)

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr_piter

To odpowiedź na pierwszą część pytania - które to bakterie probiotyczne?

Co tak ciśniesz ;) Napisała już przecież że nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To odpowiedź na pierwszą część pytania - które to bakterie probiotyczne?

Chce znać szczegoly, by w przyszłości nie mylić z nitryfikacyjnymi ;)

via Tapatalk

Tak w skrócie

Nitryfikacyjne utleniają amoniak a probiotyczne zużywają azotany w cyklu oddychania azotowego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr ponieważ jestem dociekliwy i temat bakterii bardzo mnie interesuje.

A skoro to dwie różne bajki, to mam nadzieję że ktoś mi wyjasni.

@ Paweł znam ten proces i z tego co mi się wydaje, nosi nazwę denitryfikacji.

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotyczne redukują azotany przy użyciu związków węgla i w zasadzie jest to chyba też denitryfikacja. Zabiłeś gwoździa đ Jak znasz jakieś dobre zródło to podrzuć link

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Pawel P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie

Nitryfikacyjne utleniają amoniak a probiotyczne zużywają azotany w cyklu oddychania azotowego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bzdura Mości Panie :)

Gdzieś dzwonią, ale nie wiadomo gdzie :) (bez urazy, o tej porze bywam zgryźliwy :))

Bakterie probiotyczne - jest to po prostu marketingowo/pseudonaukowe określenie na bakterie "ułatwiające życie"

Czyli takie, które korzystnie wpływają na zdrowie. Na przykład, mamy probiotyki w formie "lakcidu" podawanego po kuracji antybiotykami, mamy probiotyki

w jogurcie (wszelkiego rodzaju activie), no i wreszcie mamy w soli AF.

Jakie to są, tego producent nie powie, bo by mogli podrabiać (bzdura wierutna), a jeszcze mogło by się okazać

że występują one w innych preparatach. Obecnych na rynku już dawniej (no i wtedy niektórzy mieli by zgryz -

no bo jak to, było już dawniej... znaczy co "zgapili od innych czy nie" - otóż nie, biologii nie da się przeskoczyć, można

minimalnie zmienić, ale zasada musi być ta sama).

W każdym razie, z probiotykami jest inny problem, o którym żadna firma nie powie - nie będzie sobie przecież strzelała

w stopę...

Mianowicie, bakterie probiotyczne, dodawane do produktów typu soli, są w formie przetrwalników, bakteria taka traffia

do wody, ożywa, no i albo się nie namnaża (czyli to co nas interesuje), albo robi to relatywnie krótko.

Następne pokolenia już mają mniejszą siłę życiową i zanikają. To wynika z "definicji" tych bakterii.

I teraz, jeśli mamy zbiornik, żyją w nim różne rodzaje bakterii, wprowadzamy probiotyki, bakterie silne,

zdolne do relatywnie szybkiego opanowania środowiska. Ok, żyją sobie, wypierają inne (wiadomo - nisza ekologiczna nie jest z gumy),

no i jeśli robimy podmianki, dodajemy bakterie i pożywkę - jest OK, ale jeśli tylko warunki będą inne niż optymalne,

bakterie te (ze swojej definicji), zostaną wyparte przez inne szczepy, niekoniecznie dla nas pożądane.

Mogą to być np. patogeny. Dlatego często, po długotrwałym jedzeniu activii czy actimela, i odstawieniu ich z dnia na dzień,

występują różne kłopoty żołądkowe.

A co do probiotyków, to nie muszą być to bakterie. To mogą być inne substancje "dobre dla życia".

Ale, jeśli o mnie chodzi. Nie wnikam co tam jest, ważne że działa i się sprawdza, zaś firma reaguje na potrzeby

klienta - dlatego jestem ich lojalnym klientem. A że cena jest przystępna - chwała Im. :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.