Skocz do zawartości
Jimbim

Problem z klarownością wody

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem to samo i zawsze klarownosc spada jak wleje bakterie AF lub uzywam NP pro. Poprostu nie dziala, nie umiem.

Ozonowalem, bakteriowalem, ze skrajnosci w skrajnosc.

Jedynie co pomoglo, to wstrzymanie lania czegokolwiek. Podmiany 10% co tydzien. Powoli, powoli i przez 2 miesiace wyszedlem z tego. A woda byla tak metna ze nie widzialem prawie konca zbiornika od strony krotszego boku.

Nienauczony tym doswiadczeniem co jakis czas proboje znowu z produktami probio s, pro s, pro f, np pro i po kilku dniach znaczny spadek przejrzystosci, film bakteryjny na osprzecie i kawalku lustra wody. Nie twierdze ze to zle produkty, ale pewnie nie umiem z nich korzystac pod swoj zbiornik.

Co innego jak wleje bakterie prodibio... efekt na drugi dzien - woda krysztal. Ale w twoim przypadku proponuje zaprzestania lania preparatow calkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tez przejdę na prodibio, ale z uwagi na to ze probios trzeba lać cidziennie i ciężko zautomatyzować bo dozowanie kropelkowe

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąłeś pomysł, że tego nie zrobiłem. Skała przed włozeniem do akwa została wyszczotkowana, wypłukana i wymyta pod kranówką i trafiła na 2 dni do wiadra z RODI i falownikiem. Takie dostałem instrukcje z AF i tak zrobiłem.

ja nie dostałem takich instrukcji i po prostu skałę przepłukałem, zalałem wodą i tyle. Nic się nie rozpuszcza i nic nie pyli. Zakładając, że producent ma coś przetestowane sam tego nie sprawdzam bo w końcu za to płacę.

Ja mialem to samo i zawsze klarownosc spada jak wleje bakterie AF lub uzywam NP pro. Poprostu nie dziala, nie umiem.

receptą na Twoje "nie umiem" jest brak cierpliwości. Miałem podobnie, dawkując bakterie i polimery woda mętniała i co odstawiłem to mi się woda klarowała. Zmniejszyłem dawkę o połowę, ale w końcu lałem systematycznie. Po kilku dniach woda się wyklarowała całkowicie. Zauważalny w tym czasie był znaczący spadek NO2 i NO3.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje polowe dawki, same polimery... wiec teraz pasowaloby 1/3 lac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak autor, od zalania przez trzy miesiące woda mętna strasznie, podejrzewałem suchą skałę i bardzo drobny żywy piasek, filtracje przez cyrkulatory nic nie dawała. Mimo wszystko najpierw sprawdziłem czy to nie zakwit, kupiłem UKę i podłączyłem na 3dni - zmętnienie z godziny na godzinę zmniejszało się a 3go dnia tak czystej wody nigdy nie widziałem.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zwykly kawal zywej skaly czyni cuda...

No właśnie.

Wywal ten beton i daj normalną żywą porowatą skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem poinformować, iż faktycznie po usunieciu skały z akwarium w dniu 11.02.16 woda wczoraj wieczorem była praktycznie idealnie krystaliczna. Od czwartku wymieniana codziennie flizelina, odpieniacz na pół mokro i faktycznie dało to rezultat. Po za tym sprawa z wymianą filaru w AF załatwiona została bardzo pozytywnie tak więc tylko czekam na nowy filar i wreszcie mam nadzieje będę się cieszył krystaliczną wodą.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko tego czasu i nerwów które straciłeś na dojście do przyczyny pylenia.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.