Skocz do zawartości
adam.gawron.98

Co z moją krewetką?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możecie mi powiedzieć co się dzieje z moją krewecią. Ma jakby pomarszczone ( skręcone ) wąsy, Dziś zauważyłem że nie ma jednego.

Z mobilnej obsada oprócz krewetki to dwa błazenki, krab niebiesko nogi i 3 ślimaki.

post-25036-0-89421500-1454846248_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przyszło na myśl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym że mogła źle przejść wylinkę. Zrób większą podmiankę, podaj parę razy jod. To powinno zastymulować następną.

I powinno być lepiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym że mogła źle przejść wylinkę. Zrób większą podmiankę, podaj parę razy jod. To powinno zastymulować następną.

I powinno być lepiej.

Faktycznie nie dawno miała wylinkę. Ale nie zwróciłem na nią większej uwagi wtedy.

Ale czy przy wylince urwała by wąsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę podbić temat. Krewetka traci prawie wszystkie wąsy. Został jej jeden normalnej długości. Reszta jest o połowę krótsza. Co ją może tak obgryzać?

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naraziła się błazenkowej


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miała kolejnej wylinki w tym czasie?

I czy was wygląda na uciety czy obgryziony? czy końcówka jest jak nożem ucieta, czy poszarpana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie miała kolejnej wylinki w tym czasie?I czy was wygląda na uciety czy obgryziony? czy końcówka jest jak nożem ucieta, czy poszarpana

Wylinki nie miała. Końcówki ma równo ucięte. Właśnie jak by nożem. Koło cyrkulatorów się nie kręci.

Czy możliwe żeby błazenek tak ją gryzł. Teraz widzę że pani " błazenkowa " strasznie goni swojego partnera po całym akwarium. Zaczęło się po zgaszeniu światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja błazenkowa skraca wąsy i czasem wrywa nóżki


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki czyszczące są dość nachalne jeśli chodzi o zdobycie klienta na zabieg. Blazenki moje uciekaly od krewetki, jedynie babki czasem choć niechętnie zgadzaly się na przegląd. ale czy blazenek potrafi obciąć wąsa to nie wiem. moje były małe i uciekaly od kreweci. Chyba jedynie krab ma stosowne narzędzia, żeby ciachac jak nożem. a może masz jakąś pistoletowa na gape?

A czy masz przykryte akwarium? bo goniony blazenek ma szansę skończyć na dywanie. Niestety małe akwaria to mało przestrzeni, każdy walczy o swój kawałek rafy. Latwo o konflikty jak jest ciasno i slabszy nie ma gdzie uciec. Juz się boleśnie przekonałam na swoim 54l. Ja to pikuś, ale biedne zwierzaki :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krewetki czyszczące są dość nachalne jeśli chodzi o zdobycie klienta na zabieg. Blazenki moje uciekaly od krewetki, jedynie babki czasem choć niechętnie zgadzaly się na przegląd. ale czy blazenek potrafi obciąć wąsa to nie wiem. moje były małe i uciekaly od kreweci. Chyba jedynie krab ma stosowne narzędzia, żeby ciachac jak nożem. a może masz jakąś pistoletowa na gape?A czy masz przykryte akwarium? bo goniony blazenek ma szansę skończyć na dywanie. Niestety małe akwaria to mało przestrzeni, każdy walczy o swój kawałek rafy. Latwo o konflikty jak jest ciasno i slabszy nie ma gdzie uciec. Juz się boleśnie przekonałam na swoim 54l. Ja to pikuś, ale biedne zwierzaki :(

Ostatnio zrobiłem na szybko moskitiere dam na wszelki wypadek. Tak strasznie mi szkoda kreweci. Była ozdobą akwarium a teraz wygląda jak siedem nieszczęść. Większe akwa się już kompletuje ale boje się ze do tego czasu to krewecia padnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku wąsów chyba nie padnie :) im odrastają członki, nawet nóżki. Karm ją i zadbaj o mikroelementy, żeby przy wylinkach mogła odzyskać wąsy. Zwłaszcza jod. Może większe podmiany, albo dozuj jakieś preparaty w ilościach podanych przez producenta. Nie wiem ile masz korali w tym akwarium i ile one wyssają. Jeśli to robota blazenkowej, to krewetka się może nauczy nie molestowac jej swoimi usługami. Nie wiem czy mały pustelnik potrafiłby dopaść krewetke, one są dość czujne i potrafią szybko wiać, nawet trochę w toni przepłynąć, czego krab nie potrafi. Chyba, że amputowal jej wąsa szybko schowany w skale, kiedy krewetka w nocy buszuje po skałach i szuka jedzenia.

Jeszcze jedno. Moja krewecia kiedy wlewam pokarm łapie go wasami. z artemia jest jej łatwo. Nie wiem czym karmisz, ale staraj się aby mimo braku wąsów coś zjadła. Może drobny kryl w ziarenkach pipetka kolo niej rozsyp i wyłącz cyrkulację, żeby szczypcami ze skały zebrała. Blazenki raczej z toni wyjadaja, choć moje potrafiły tez czasem z dna zjeść, ale jak coś upadnie na skalę, to krewetka ma większą szansę pojesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz korale ale z jodem to ostrożnie, dozować warto ale z głową bo ucierpią korale i wysypie ci okrzemki jak przedawkujesz. Krewetkę dokarmiaj po zgaszeniu światła zielonym lub czerwonym planktonem.

Ryby nie będą już konkurencją a krewecia spokojnie wyzbiera plankton. Wąsy powinny odrosnąć przy kolejnej wylince.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z korali xenia, anthelia, galaxea, pseudogorgonia, Sarco i fungia. Karmie towarzystwo solowcem i suchym. Nie wiedziałem że krewetką wszystko odrasta. Wiec nadzieja jest. Zaopatrzę się w jod i plankton. Będę obserwował. Wszyscy praktycznie z jednego akwarium i od maja był spokój. Dziwne ze teraz problem się zrobił. No cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.