Skocz do zawartości
Andrzej Rogoda

3iQ Ventures - SCWD - mechaniczny falownik

Rekomendowane odpowiedzi

w USA jest uzywany nagminnie, nie slyszalem aby w Polsce ktos go uzywal.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go uzyl gdyby nie smieszna cena :) takiej przycinki jak na SWDC to chyba nie ma na niczym......z drugiej strony marza na same akwa siega 100% wiec kto wie, kto wie????


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niemczech mozna kupic zblizone ustrojstwo o troche prostszym dzialaniu ale duzo taniej. Na newsach byly linki.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tamto to chyba była "gruszka" - końcówka rotuje wokół własnej osi, a przy SCWD jest stopniowe "przełączanie się" strumienia wylotowego z jedego odpływu na drugi.

IMHO SCWD pewnie dużo lepszy, ale gruszkę można nabyć za kilkanaście euro.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos mial taka gruszke to niech podzieli sie wrazeniami, z checia bym kupil


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem kiedys na forum link do sklepu z tym ustrojstwem; produkcja ATI, wiec uznany, zasada dzialania inna, ale oceniam, ze efekt jest podobny, czyli prad wody odbijajac sie od scian akwa tworzy wrazenie naturalnosci przeplywu, pisalem do tego sklepu w Niemczech ale nie dostalem odpowiedzi (moze dlatego, ze pisalem po angielski :)) czy i jak mozna to zamowic do Polski, w sklepach w Polsce nie widzialem takiego zyroskopu, a chetnie bym go sobie nabyl


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa swego czasu podała że na polski rynek wprowadza to ustrojstwo firma Bulldog.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Bulldoga widziałem SCWD,tak samo w Um-Um'ie. Natomiast ta gruszka to ATI Strömungskreisel. Nawet cena bez promocji 13,00 euro jest "zachęcająca" :) . Ciekawe jak się sprawuje w takim ustawieniu, jak pokazano na ilustracji (osobiście myślałemo pionowym ustawieniu). Niestety u nas nie znalazłem.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Marx, gdybysmy sie skrzykneli w paru to moznaby zamowic pare "zabawek' z USA, bo najgorszy jest koszt przesylki (kolo 50$), ja bym sie zapisal na SCWD i refraktometr, moze ktos by sie pisal? albo ktos kto ma znajomych w USA, moze mogliby cos kupic i przeslac?

acidex-pisalem do tego sklepu wlasnie, brak odpowiedzi nt warunkow zakupu, a kupilbym, bo 13 Euro to zaden pieniadz....


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc martinnew, czesc Marx,

nosze sie z zamiarem zakupienia SCWD, lecz dostaje wstretu gdy patrze na magiczne cyferki w polskich sklepach, chetnie przylaczam sie do pomuslu "paczki z USA", jestem zdecydowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl ciekawy, ale aktualnie mam wazniejsze wydatki

ale pewnie znajdzie sie kilka innych osob, najlepiej napisac na forum ogloszeniowym i na naturze


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Martinnew

Gdzieś w niemiekich sklepach widziałem bez promocji za 13,99 :) .

Jakiś opis działania (w języku dla mnietylko częściowo zrozumiałym) tu i tu.

Z SCWD ciekawa opcja :)

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te opisy i podobne rozwiązanie mam w głowicy z ruchomym wylotem. Mechanizm ten jest głośny i podejrzewam że z gruszką może być podobnie.

pozdr Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.melevsreef.com/closedloop.html

tutaj jest swietnie pokazana i opisana zasada dzialania SCWD oraz rewelacyjny sposob zamontowania, jakby ktos chcial jeszcze poczytac na ten temat, zreszta cala stronka jest rewelacyjna, szczerze polecam :)

co do zakupow jest Nas wiec 3, Andrzej R, Michal C oraz moja skromna osoba. Biorac pod uwage niski kurs USD to zakup jest interesujacy choc jeszcze jedna osoba by sie przydala by rozlozyc koszty wysylki. Jedynym sklepem w USA jaki znalazlem, ktory nie ma problemu z wysylka do Polski jest

http://www.premiumaquatics.com/Merchant2/merchant.mv

zwroccie uwage na niska cene refraktometru, moze cos jeszcze komus wpadnie do glowy z ich asortymentu

PS Przemku, prosze nie kasuj tego posta (taka sama prosba do innych moderatorow), jesli uznalbys go za nieregulaminowy, ten sklep w USA nie jest przeciez dla Ciebie zadna konkurencja, bo zaden z Nas nie zdecyduje sie na zakup SCWD lub refraktometra w Polsce :) z gory dziekuje za wyrozumialosc i zrozumienie; a co z przenosinami na gore? warto przyjechac po six-line wrasse i dojrzala skale?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazane na filmie działanie SCWD - super, jak popatrzę na moje akwarium w którym widzę cztery (terkoczące) pompy do cyrkulacji aż mnie trzepie.

A wystarczy jedno takie urządzenie silna pompa i to wszystko.

Zdecydowanie jestem za!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tez pisze na SCWD

Pozdrawiam


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas pieciu :-)

co do refraktometru faktycznie niedrogi warto sie na niego pokusic i tak sobie myslalem o nowej pompie lecz paczka wtedy bylaby duzo ciezsza :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że pompy amerykańskie działają na 110V i zdaje się 60Hz. No chyba, że masz odpowiedni przetwornik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu "przetworniki US" mozna bylo kupic na allegro, mysle ze z tym nie bedzie problemu

ale raczej zrezygnuje z pompy (waga) dla dobra projektu "paczka z USA" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.