Skocz do zawartości
NOCIO

sygnalizator zaniku napięcia prądu z modułem SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kojarzycie może coś takiego jakiś moduł, czujnik, sygnalizator który podłączę do gniazdka lub pod bezpiecznik i w razie braku, zaniku prądu zostanę powiadomiony poprzez SMS.

Ostatnio miałem awarię, wyjechałem i ponad 24 godziny nie było prądu, stan akwarium zmalał o ponad 80%, dlatego muszę coś takiego zainstalować aby sytuacja się nie powtórzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary telefon obsługujący komendy AT i do tego arduino mini .......... można wysyłać sms-y o dowolnym stanie czujników. Lub oryginalna bramka sms-owa ale to już inne koszty.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie wykonać takie urządzenie i zagwarantować stabilne i niezawodne działanie? Albo choć zaprojektować i wycenić, gwarantując

niezawodność przy montażu urządzenia w profesjonalnej firmie elektronicznej?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.progstar.com.pl/sms3/

Proszę ......... sprawdzone i przetestowane spełniające normy zhzrmonizowane. Trzeba jednak pamiętać, że jego niezawodność to stabilność zasilania i dostępność sieci. Więc chyba nikt nie jest w stanie "zagwarantować" właściwego działania - wszystko co elektronicznie prędzej czy później się zepsuje :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kontrola temperatury w zbiorniku z poziomu smartfona, odczyty co 7 minut historia 90 dni, a jak nie ma łączności to ii nie ma netu w domu i możliwe, że i prądu. www.mobilealerts.pl

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm gsm z info o zaniku pradu koszt ponizej 200 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy kojarzycie może coś takiego jakiś moduł, czujnik, sygnalizator który podłączę do gniazdka lub pod bezpiecznik i w razie braku, zaniku prądu zostanę powiadomiony poprzez SMS.

Ostatnio miałem awarię, wyjechałem i ponad 24 godziny nie było prądu, stan akwarium zmalał o ponad 80%, dlatego muszę coś takiego zainstalować aby sytuacja się nie powtórzyła.

zamiast SMS o zaniku zasilania, paniki/zawału i biegania dzwonienia po rodzinie/znajomych

kup UPSa (z pełnym sinusem) ...

(albo po taniości - "awaryjną" pompę na 12V przekaźnik i akumulator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam alarm w domu . Do niego podpinamy gsm jeśli nie ma modułu. Programujemy powiadomienia o zaniku zasilania i gotowe. 10 min pracy .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.