Skocz do zawartości
seb

Skiba potrzebuje pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Słuchajcie, wielu z Was zna/słyszało o Skibie, stara gwardia zna go cała, myślę że bez wyjątków. Pionier i guru DIY, niedościgniony mistrz i wzór. Większość wie też lub słyszało o jego problemach zdrowotnych, pogorszało się i polepszało, ostatnimi czasy było niewesoło. Teraz sytuacja jest bardzo ciężka, dzwoniła do mnie Gosia, Rafał leży w szpitalu, szczegółów nie znam, wielonarządowa niewydolność, oddycha za niego maszyna :hope: Rafał jest w zasadzie jedynym żywicielem rodziny, kiedy podupadł na zdrowiu, podupadł również ich budżet domowy, w tej chwili jest bardzo ciężko, niepopłacone rachunki, raty, jakieś długi po znajomych. Ze względu na brak innego wyjścia w tej chwili, Gosia wystawia na sprzedaż ich domenę internetową - aquacoral.pl domeną interesowali się z tego co wiem jakiś czas temu niemcy, Rafał nie chciał jej sprzedać, w tej chwili to jedyne co mogą ewentualnie jeszcze spieniężyć żeby mieć pieniądze na przeżycie tego ciężkiego okresu. Jeśłi ktoś jest zainteresowany jakimiś szczegółami, podaję numer do Gosi, proszę dzwońcie, pytajcie - 602488128

Ten post został przeze mnie umieszczony na forach na prośbę Gosi i za jej zgodą, jednak po wszelkie szczegóły proszę kontaktujcie się z nią pod podanym numerem telefonu.

Kibicujmy Rafałowi! Trzymajmy kciuki, módłmy się, co kto woli! Niech tym razem róznież wygra i ucieknie spod kosy kostuchy!

Pozdrawiam

Seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozmawiałem z Gosią tragedia bardzo ciężko , wierze że wyjdzie z tego Rafał


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z fb "Po długiej chorobie, niestety dzisiaj odszedł nasz przyjaciel Rafał Kaczmarek (Skiba)."

Szczere kondolencje, trzymajcie się


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie znałem Rafała, szczere kondolencje dla rodziny.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, wyrazy wsparcia dla Gosi.

Gdyby ktoś z Wielkopolski organizował jakiś wieniec to dajcie znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Wielkopolski organizował jakiś wieniec to dajcie znać na forum.

W ogóle gdyby ktoś organizował jakiś wieniec dajcie znać na forum


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne kondolencje. (*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka strata


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znałem Rafała szmat czasu i był to na prawdę super kolega, Szczere kondolencje dla rodziny


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał by nie chciał wieńca, chciałby zebysmy strzelili kielicha zamiast kwiatka! :-) taki wlasnie był, zawsze uśmiechnięty, zarażał dobrym humorem, pasją! Takiego chciałby żebyśmy go zapamiętali! I żebyśmy go pożegnali nie "żegnaj", a - "do zobaczenia"!


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pół człowiek pół maszyna" do zobaczenia


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia Rafał po drugiej lepszej stronie.

Moje kondolencje Gosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie brakowało Nam ludzi którzy wnoszą coś dobrego w nasze życie i zarażają uśmiechem .

Nie znaliśmy się ale wiele dobrego o Rafale słyszałem . Pewnego dnia Wszyscy się znajdziemy tam gdzie teraz On jest .


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne kondolencje [*]


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kolegi, wielka szkoda. :crybaby:

Jakieś 3 latka temu swego szwagra akwarystę morskiego nagle żegnałem, ale powiem Wam że baaardzo mi rodziny szkoda, szczególnie żony i dzieci jeżeli dzieci miał.....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje,i dziękuje mu za to że dzięki jego tlumikowi nie musiałem likwidować akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie smutna wiadomość. Cały poranek spędziłem na przeglądaniu diajłajowych wątków sprzed dekady. Tak wiele się zmieniło...

Strzelam "kwiatka" w intencji Skiby.

Kondolencje dla bliskich.

Wspolczuje,i dziękuje mu za to że dzięki jego tlumikowi nie musiałem likwidować akwarium.

Mam podobnie. Tłumik zrobiłem sam, ale na podstawie pracy Skiby i Janka Fitasa. Niewiele brakowało do rozbicia odpieniacza o ścianę i nowy tłumik uratował odpieniacz i ścianę :)

Pamiętacie jak ze Świrem słodzili sobie, który robi ładniejszy sprzęt, a BartY im dogryzał (często bardzo słusznie), że czegoś tam nie przeliczyli i opierają się na swoich pobożnych życzeniach? :)

Fajnie było.

Już nie będzie.

Dzięki, Skiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzięki takim ludziom jak Rafał akwarystyka staje się pasją na całe życie .Dzięki stary i do zobaczenia


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przykre Wyrazy szczerego wspolczucia


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda chłopa ,odpoczywaj w spokoju


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(*)

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.