Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyscik ok, dolewka z tego co się orientuje są dużo tańsze niż ta która zaproponowałes tym bardziej patrząc na Twój litraz. Proponuje kupić sól IO (Instant Ocean) na start zbiornika a później po dojrzewaniu przejść na docelową

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dolewkę byś proponował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tą pierwszą myślałem wcześniej ale zbiornik jaki bym mógł zrobić byłby z 2 razy większy niż tam ale i tak miałby tylko 3 litry co niestety przy parowaniu około 1-2l dziennie będzie za mało. i nie wiem jak by to wyglądało z wiszącą tubą.

A co do drugiej to nie wiem gdzie bym mógł tam zbiornik na wodę nad dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z małej kostki 36l mam parowanie 0,2l, a latem 0,3-0,4l dziennie. 2 litry to mi paruje z 200l akwarium z pokrywą ale tygodniowo. Dolewki w tej małej kostce nie mam i dolewam z ręki przeważnie dwa razy dziennie, ale trafia sie że raz dziennie i tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest takie parowanie w zbiorniku słodkowodnym 25l ale tej samej powierzchni dna

a pewnie dlatego tez ze cieplo w mieszkaniu i są wentylatory i zbiornik odkryty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet zrobiłem test i wyszło mi okolo 1,3l a nalezy dodac ze latem bedzie wiecej

A dolewke chcialbym dac poniewaz boje sie o wachania parametrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest takie parowanie w zbiorniku słodkowodnym 25l ale tej samej powierzchni dna

a pewnie dlatego tez ze cieplo w mieszkaniu i są wentylatory i zbiornik odkryty

U mnie w mieszkaniu też jest ciepło przez cały rok. Temperatura jest zbliżona do temperatury w akwarium i nie ma tak dużego parowania. Jeżeli masz tak spore parowanie to masz sporą różnicę temperatur między mieszkaniem, a akwarium. Nie ma innej możliwości, bo jeżeli temperatury są podobne to powinno być małe parowanie wody. Sprawdź termometry czy dobrze pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie było wentylatorów to w akwarium nawet w zimie dobijało mi do 30 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile masz stopni w domu, bo ja w zimnie mam 24°-25°, a latem do 28° i wtedy używam wentylatorów bo w akwarium też mi rośnie teperatura do 28°-29° i trzeba chłodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zawsze mam ciepło ale ile stopni to nwm

O zbiorniku mogę powiedzieć że jest otwarty, światło belka 2x8w t5, chłodzenie belka 4 wentylatorów chyba 6cm, zbiornik jest w zabudowie meblowej ale u góry jest przestrzen więc nwm czy to istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w akwarium masz termometr? I jeżeli nie wiesz ile stopni masz w domu to nie masz termometu? Ja mam termometry wszędzie w pokojach, w kuchni , łazience, piwnicy i przedpokoju. Lubie wiedzieć ile jest stopni. Jak mam tyle termometrów to wiem czy dobrze pokazują, bo spotkałem się już z sytułacją, że była różnica 5° między termometrami i to był błąd pomiarowy przez źle skalibrowany termometr. Ciepło w domu to pojęcie względne, dla jednego ciepło to18°, a dla innego to 25° lub 30°.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium bez chłodzenia pokazuje mi około 30 a przy chłodzeniu około 25-26 czyli tak jak ma być

A ile tego w pokoju będzie to nwm nie mam zbyt wyczucia aby określić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w latach 80-siatych miałem akwarium 25l ramowe i oświetlałem je zwykłą żarówką żarową 75W to temperatura nie przekraczała 27°. Wtedy mieliśmy kotłownie węglową i trzeba było stale wietrzyć mieszkanie bo było gorąco i temperatura w mieszkaniu bez wietrzenia wynosiła nawet 32°to nie wiem czy w tych czasach gdzie na wszystkim się oszczędza masz taką temperature jak za tamtego systemu, żeby w akwarium tak grzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nwm skąd takie temperatury u mnie w zbiornikach w mieszkaniu mam ciepło ale nwm czy to jedyny powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale c*pło w mieszkaniu to ile stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi określić nie mam zbyt wyczucia

Aktualnie nie ma mnie w domu przez tydzień więc nie.sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem dwa termometry akwrystyczne i różnica między nimi wynosiła 5 stopni. I teraz zadaj sobie kolego pytanie który pokazuje dokładnie? I tu trzeba wyciągnąć średnią, dlatego mam w domu tyle termometów, żeby wiedzieć miejwięcej ile one pokazują. Najdokładniejsze termometry to były na początku lat 80-tych i ja na nich bazuję.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam a mierze to zwykłym akwarystyczny za 3 zł

Ale mniejsza już może teraz o temperature . Tylko jak z.dolewką

Edytowane przez Pajutoja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego załóż te akwarium to się przekonasz że nie ma takiego parowania jak piszesz. Żeby parowało z 30l akwarium 2l to trzeby by było tą wode gotować w cudzysłowiu. Przeczytaj wątki o takich samych akwariach i ludzie tam piszą o parowaniu wody 0,2-0,5l dziennie. Można raz, dwa razy dziennie dolewać wodę RO z ręki. Zawsze jest ktoś w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedzie to Ci zamowia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.