Skocz do zawartości
wesoly

[240L bez Sumpa]Wesołe Skałki

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam się jako kolejny ze starego dawnego forum bojownik.pl ;) Powodzenia z akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jest jeszcze sporo niespodzianek. Jedne praktycznie non-stop łażą po wierzchu inne pojawiają się czasem, myśląc że nikt nie patrzy...

A patrzymy intensywnie, na zmianę.

Dzisiaj wylazła taka glizda-wężyk. Szybko się przemieszczała, więc zdjęcia szału nie robią. Ale może ktoś wie co do za cudak?

01_zpsbjnfibod.jpg

02_zpsswzteuca.jpg

03_zpssfqksmtp.jpg

coś nam się rozsiewa. Albo capnella, albo xenia albo anthelia.... czas pokaże

04_zpstlzfh7n0.jpg

a na jednej ze skałek wiecznie biega taka brygada

05_zpsyakdlugt.jpg

06_zpsvmjs1jig.jpg

Mam też problem w kwestii karmienia. Chciałem używać produktów z menu Aquaforest i mam nawet listę tego czego powinienem używać ale... na ile to ma sens przy mojej obecnej mini obsadzie?

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt bezsenności :p

Polowanie około 2 godziny po wyłączeniu świateł :) kudłaty i mało atrakcyjny.

SAM_0052_zps8fktiz4e.jpg

SAM_0051_zpsufiqdgat.jpg

SAM_0050_zpspcak2loo.jpg

I kolejna zagwozdka. Wchlupnąć do akwarium czy do kibelka? Naczytałem się o ich przydatności w akwarium i mam teraz problemik :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że raczej swędzi niż parzy ale znając życie mnie posmyra, a Żaba cała spuchnie :p

No ale robal wchlupniety do akwarium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co się zaczęło dziać z odpieniaczem. Nie pienił prawie wcale. Co 2-3 dni opróżniałem kubek, a dzisiaj szaleństwo. 3 kubki w ciągu minuty O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co się zaczęło dziać z odpieniaczem. Nie pienił prawie wcale. Co 2-3 dni opróżniałem kubek, a dzisiaj szaleństwo. 3 kubki w ciągu minuty O.o

Sprawdzałeś dopływ powietrza ? wszystko tak jak było? może się coś przytkało.. albo jakiś mega syf w akwa? ale to raczej nie dałoby 3 kubków na minutę..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele robiłem podmianę. Za mała obsada by coś sypać. Mam dużo glonów i kilka plam cyjano. Nic co by mogło taki bum z minuty na minute spowodować :/ Pustelnika od 2 dni nie widziałem ale czy jego zgony mógłby to spowodować? O.o

Zawór miałem ma maxa, kubem na samym dole i do tej pory nie było problemu. Musiałem skręcić zawór na 3/4 i kubek o 1 cm podnieść zeby całej wody z akwa mi nie wypompowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomiar i zastanawiam się co mam z Mg i Ca zrobić...

Młode akwarium, lać suplementy czy jeszcze zostawić?

testy saliferta

5.03.2016 10.03.2016 14.03.2016

Zasolenie 1024 1024 1025

Mg 1170 - 1200

Ca 360 - 370

NO3 25 7,5 3,5

PH 8 - 8-8,3

KH 7,3 - 7,2

PO4 0,1 0,03 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zostawić jeszcze. Korali prawie nie ma to się nic nie stanie. Tak naprawdę to tylko te dwie euphyllie konsumują Ca i Mg ale w niewielkich ilościach.

Za miesiąc podmiana na bogatszej soli i tak co dwa tygodnie i będzie git. No chyba że twardsieli dołożysz to trzeba bedzie się z Ballingiem zapoznać :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zostawić jeszcze. Korali prawie nie ma to się nic nie stanie. Tak naprawdę to tylko te dwie euphyllie konsumują Ca i Mg ale w niewielkich ilościach.

Za miesiąc podmiana na bogatszej soli i tak co dwa tygodnie i będzie git. No chyba że twardsieli dołożysz to trzeba bedzie się z Ballingiem zapoznać :)

Mówisz podmiana co 2 tygodnie?

Nie wiem co masz na myśli, że na bogatszej soli podmianę robić. Wolałbym nie zmieniać, a używam rafowej AF.

Twardzieli w planach jest jeden czy 2, zeby planowany Gobiodon nie marudził i miał gdzie mieszkać. Tak to będzie 99% obsady LPS i miękasy, a euphylie są 3 ;) tylko Żaba nie wrzuciła fotki.

Piasek i skałki zaatakowane przez cyjano. Obstawiam choroby młodego akwarium. Żabie się kolorki cyjano podobają ale mnie to drażni. W tym tygodniu mam nadzieję że się zbiorę i poodciągam tego syfu troszke i zobaczymy czy zejdzie.

Jak myślicie przed świętami będzie można wpuścić jakąś babkę kopiącą lub salariasa?

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy LPS i miękkasach możesz spokojnie zostać na tej soli którą macie teraz. Wypadało by jeszcze zmierzyć dla pewności to NH4 i NO2... Reszte parametrów macie OK (na razie nie przejmowałbym się niskim Ca i Mg), więc jak ze skałek zejdzie cyjano czy inne brązowe czy zielone to wpuszczaciej pierwsze życie (babka będzie OK - uprzątnie ładnie piach gdyby zostały na nim jakieś resztki okrzemków itp).

Co macie z ekipy czyszczącej?



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ekipy czyszczącej mieliśmy 2 turbo i czerwonego pustelnika. Piszę mieliśmy bo nie widziałem ich od tygodnia i zastanawiam się czy z ekipy tylko muszelki gdzieś nie zostały :/

Ten weekend będzie w domu gospodarczy to i poodciągam syfu fioletowo-brunatnego troszke i wodę wleję do akwarium. Nie spodziewałem się też, że będę musiał w morskim akwarium robić przycinki roślin xD Moje małe refugium już przypomina jakiegoś kosmitę wyciągającego macki po swoją ofiarę (cyrkulator) :] No i niektóre glony ciutek za długie sie zrobiły. No chba że salarias by sobie z tym poradził? Ta ryba je wszelką zieleninę czy Caulrepy nie rusza?

Nie będzie podmiany tym razem. Tylko zmierzę parametry i porównam sobie z tymi z zeszłego tygodnia :) te kilka główek euphylii nie powinno za duzo pochłonąć Ca czy Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lpsy tak szybko nie rosną, żeby tak ciągnąc ca i mg

Salarias raczej pyłek ze szyb i skały cmoka, przynajmniej u mnie

Tak jak kolega wyżej, sprawdź sobie amoniak i no2 jak będzie zero możesz powoli wpuszczać życie

we wcześniejszych foto na jakieś muszli widziałem bryopsis - wywal to jak najszybciej bo jak się rozniesie po zbiorniku możesz tego nie opanować poważnie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ze salariasa dokarmia glonami do sushi? Co on zjada u Ciebie?

Hmm... Tych testow akurat nie mam :p bede musial cos wymyslic :p

Bylem w e-rybce i testy nic nie wykazaly :)

Dzis nie dzien na rybki wiec kilka slimakow i krabik nowy zasililo nasze akwarium.

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wrzucaniu ślimaków do zbiornika trochę piasku dostało się do piaskowych rurek... z których wkurzone robaki teraz wywalają po ziarenku.

co to za stwory?

01_zpslbwsxisu.jpg

02_zpsbzljiu6r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę - http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm

Krótkie zestawienie najczęściej pojawiających się żyjątek w naszych akwariach - większość opatrzona komentarzem GOOD lub BAD :)

Zakładam że Wasze rurki to spionid worms :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

dla mnie to już zostaną robaki piaskowe. kojarzą mi się z mrówkolwem z muminków, też tak pracowicie wywalał piasek z zasypanych rurek

a tu inne kolorowe ładne rzeczy

04_zps2svx8tiy.jpg

05_zpsgmvz70is.jpg

06_zps4q1iyuom.jpg

07_zpsvtv763en.jpg

08_zpsqj5iaakp.jpg

09_zpsl2xtyetp.jpg

10_zpsc7gi692w.jpg

11_zpsrxx3cuif.jpg

14_zpsfbvd1tqh.jpg

no i nasza nowa łódź podwodna

15_zps7a9kadhz.jpg

16_zpskdbesyz3.jpg

17_zpsx9pshsul.jpg

18_zps7gmzvp4j.jpg

19_zpsrrastn3h.jpg

20_zpss5cvjpha.jpg

Edytowane przez żaba.w.lakierkach (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę - http://www.xtalworld...um/hitchfaq.htm

Krótkie zestawienie najczęściej pojawiających się żyjątek w naszych akwariach - większość opatrzona komentarzem GOOD lub BAD :)

Zakładam że Wasze rurki to spionid worms :)

Wewnątrz mieszka coś podobnego do Amphipoda. Na fotce jest przeźroczysty a ten z rurki ma paski jak zebra :] białe i czarne. Przydybałem gada jak sięgał troszke dalej po piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie hula, my dokładamy koralowców. Testujemy wodę i cieszymy się z każdego nowego wypatrzonego stworka :]

Jakiś czas temu myśleliśmy, ze coś nam zjadło kraba pustelnika ale ten się zaszył gdzieś i wyszedł po jakimś czasie :p Więc mamy teraz 2 czerwone krabiki.

Dziś jednak znalazłem pustą muszelkę po turbosiu :( W akwarium siedzi jakiś 1cm krabik. Jak duża szansa jest na to, że zjadł ślimaka? Wczoraj wieczorem widziałem jak wszystkie 3 turbo pasły się na trawie, a dziś jedna pusta muszelka :/

Wieloszczety takie 15cm mamy już ze 2 i jakąś godzine po zgaszeniu swiateł śmiga po akwarium tez kilkanaście robali wyglądających jak wspominane na forum młode wieloszczety :p Niebieskie i czerwone cosie.

Żaba ma dużo na głowie ostatnio więc fotki będą jak będzie troszke spokojniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabol mógł opendzlować turbo, obiadek plus nowe potencjalne mieszkanko. .


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorupka zostala pusta na piasku wiec ja obstawiam raczej tego dzikuska co w jaskince siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być chociaż u mnie potrafił zjeść ślimaka i tylko przymierzył muszlę, miałem też takiego ładnego z niebieskimi nogami co 100 razy na dzień zmieniał muszlę b3ab219388ebb34fgen.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwazyjny krabik gdzieś się zaszył i nie potrafię go namierzyć :p ale dopadne gada i wstawie w końcu tutaj do identyfikacji ]:>

Byliśmy na wystawie akwarystycznej w częstochowie i bardzo przyjemnie zaskoczyła nas ekipa z JonaFish ;] Zrobili mnóstwo malutkich szczepek i poukładali je jak na ladzie u jubilera. W oczach się mieniło ale bez łupów nie można było wrócić do domu no i ceny wydawały się bardzo przystępne :)

03_zpswlnwlxga.jpg

05_zpsvb5qdqx1.jpg

07_zpsv2glmf2e.jpg

08_zpsay6imj8l.jpg

Do akwarium trafił też nowy lokator. Nieśmiały i na tyle młody, że powinno się udać go przyuczyć do mrożonek i innych specyfików sklepowych. Otrzymał imie "Mundek" :p

09_zpswnhtgjvg.jpg

10_zpsvdd8ikra.jpg

11_zps1gboocrv.jpg

Troszke mnie martwią wypustki na skórze u rybki. Widziałem już kilka razy u innych takie "pryszcze" u mandarynków. Niby wygląda jak ospa ale tak nie do końca...

12_zpsudpgeyrp.jpg

Nie wiem też czym są takie glutki przeźroczyste. Pojawiają się i znikają w różnych miejsach w akwarium. Są jakby polukrowane zielonymi kropeczkami, a wewnątrz unoszą się takie różowe kropeczki. Wygląda jak jajeczka jakiś stworków ale czyje?

01_zpsemsrqptp.jpg

02_zps6sskog3i.jpg

04_zpsskq7xryy.jpg

06_zpseixnre2s.jpg

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.