Skocz do zawartości
jacol1978

Cichy zrzut wody...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po totalnej porażce z akwarium bez komina,znalazłem takie rozwiazanie.Producent chwali się że system jest bezgłośny.

Czy ktoś może widział i słyszał zbiornik z takim rozwiazaniem?51b82680c10518028a0b843f6a546da8.jpg15b5b0f7dcf600089f6d98585de283f0.jpg8bf9073aed952190d2e1ead6d05e1dac.jpg246b6fc41d25bbad8e163b5a27b08b0b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec,jak to ma dzialac,ale chyba nie potrzeba tak kombinowac,w klasycznym kominie tez mozna uzyskac cisze :).A ten zestaw to jakis wynalazek i chyba nie do morskiego,sump raczej nie przewidziany pod odpieniacz,na splywie brak sitka,powrot na wylocie niepotrzebnie zdlawiony poprzez splaszczenie...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie jest wywiercona dziura (zapowietrzacz) w przypadku wyłączenia pompy obiegowej. Przy działającym

obiegu będzie przez ten otwór lecieć woda. Przy wyłączonym obiegu na wysokości otworu zapowietrzy się spływ.

A nie lepiej by było gdyby ten otwór znajdował się nad taflą wody połączony z zaworem przeciwzwrotnym ? Lub zamiast końcówki dławiącej zamontowany locline ?

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten otwór jest właśnie nad tafla wody.Postaram się znaleźć więcej zdjęć.Ciekawe jest że w kominie jest zostawione miejsce na wszystkie kable np.oświetlenie,cyrkulatory,

Tak przynajmniej to wyglada..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwor zapowietrzajacy jest jakby ze 2 cm za wysoko i moglby byc od strony szyby, to woda przy wlaczonej pompie nie sikalaby w twarz.

Scianki na kable sa raczej za nisko i spietrzona woda moze tamtedy przelewac.

Otwory w dolnej czesci sciany komina sa bez sensu. Po to mamy grzebien, zeby do sumpa (odpieniacza) trafiala woda z powierzchni akwarium.

Nie bardzo rozumiem, co z rurami w kominie jest inaczej niz "normalnie" ? Na rure rewizyjna nalozylbym Durso i bedzie bezglosnie, czyli normalnie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widać przegrode w kominie jakies 2 cm od ścianki z grzebieniem czy to ma jakieś znaczenie?c6cf9280801338b7b62cd83ba0ae4521.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wskoczy Ci ryba do komina to jak ją wyciągniesz ? trochę ciasno przez ten trójkącik, pomijając już fakt że nie ma rewizji, przy tym rozwiązaniu niepotrzebna bo sump ma może z 5L i ta woda się spokojnie zmieści do zbiornika - tak jak ktoś wcześniej zauważył to się na nadaje do morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scianki na kable sa raczej za nisko i spietrzona woda moze tamtedy przelewac.

które to ścianki na kable?

a jak wskoczy Ci ryba do komina to jak ją wyciągniesz ? trochę ciasno przez ten trójkącik, pomijając już fakt że nie ma rewizji, przy tym rozwiązaniu niepotrzebna bo sump ma może z 5L i ta woda się spokojnie zmieści do zbiornika - tak jak ktoś wcześniej zauważył to się na nadaje do morskiego

ja tam widze rewizje i uwazam, że nadaje sie do morskiego


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ten trojkat w kominie to przepust na kable.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, że jest tam spływ do sumpa i dlatego ten system jest cichy


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś się nakombinował. Pewnie weźmie za to rozwiązanie pieniądze :clap: Ten otworek w rurce powrotu przy takim rozwiązaniu jest niepotrzebny. Układ zapowietrzy się jak tafla wody zejdzie poniżej wylotu. A tak to tylko, gdy tafla wody będzie się zbliżać do jego poziomu (około średnicy tego otworka) to będzie siurać. Nie wiem jak można nazwać ten dźwięk, siur, siur jak będzie falowanie, a stały siur jak go nie będzie :thumbup: . Podobnie można by pewnie pisać o tym kominie, może inźinier co to zaprojektował wyjaśni co do czego ma służyć :alien:

Teraz bez uszczypliwości. Chcesz mieć cichy spływ to w kominie umieść dwie rury. Główny spływ z takim sitkiem AquaMedica, a rewizję zetnij nieprostopadle tylko pod kątem około 45stopni. Wiadomo, powrót do pierwszej komory sumpa, rewizja tam skąd pompa bierze wodę. Na powrocie załóż precyzyjny zawór, nie kulowy. Rurkę powrotu dolną krawędzią otworu ustaw mniej niż 1 cm poniżej spodziewanego lustra wody w akwarium, nie kominie. Zaworem i wydajnością pompy ustaw tak poziom wody w kominie by nie szumiało. Trzeba przy tym być cierpliwym bo efekt kręcenia widać czasami dopiero po kilku minutach.

A odnośnie otworku go nie rób, a wylot z pompy umieść tak wysoko by ewentualny spływ spowodowany brakiem prądu się w sumpie zmieścił. Polecam użycie locline bo ta część hydrauliki też może powodować efekty dźwiękowe.

Teraz bibliografia do tego co napisałem. Otworek miałem w poprzednim akwarium bo dmuchałem wodą powrotną nad dnem w skałach i wiem jak to siura, jak się poziom w akwarium zmieni. Do tego musisz dbać o jego czystość i modlić się by w momencie braku prądu nie wlazł tam ślimak. U mnie ślimaki właziły w okolicę tego otworu i woda odbijała się od ich skorupek powodując nie miłe efekty dźwiękowe. Obecnie mam zrobione jak opisałem i mam ciszę. Znaczy się słychać tylko szum pomp i odpieniacza.

A jeszcze jedno, komin musi być łatwy w czyszczeniu i jak już ktoś napisał jakoś czasami trzeba bardziej płochliwe rybki złapać w kominie. Ten trójką to chyba jakiś żart konstrukcyjny na część piramid egipskich.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten trójkat w kominie to przepust na kable .

I to jest morski zestaw .6fc9ca06edcd149e1814526993105dfb.jpg000a9db22c0b8257ba259ce73e5f4a5f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to jest zrobione i jaki nie naganny porządek. Wracając do komina. Weź sobie pod uwagę, że będziesz go musiał czyścić jak akwarium więc komin tak głęboki jak akwarium to zdecydowanie większy kłopot niż komin doklejony. Jeżeli robił bym takie lub podobne rozwiązanie. To zrobił by w kominie od razu cyrkulację by ona na zewnątrz nie wystawała, ale wtedy zupełnie cicho nie będzie. Kable są tak cienkie, że mogą iść między ścianą a akwarium bo musisz chociaż kurz z tylnej szyby wycierać. No chyba, że Ci kurz nie przeszkadza, ale jak widzę że Ci się podoba takie akwarium to chyba Ci przeszkadza :smiling: . Inne rurki jak powrót można też dać w kominie bez stosowania takich skomplikowanych konstrukcji.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wersji słodkowodnej gdzie komin (jeśli można dalej to tak nazywać ) służy tylko za przelotke dla kabli i węży od filtra zewnętrznego.

Nie watpie że samemu można zrobić cichy zestaw ale jak tym razem dam plame to moge zapomnieć o morskim.

Pierwsze akwarium jakie kupiłem tak zniechęciło kobiete że ledwo ja przekonałem do drugiego podejścia.

Był to zestaw bez komina tylko z dwoma otworami w tylnej ściance zbiornika.

Odradzam takie rozwiazanie,głośno i problem z ustawieniem poziomu wody nawet z regulowana pompa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

c01df8041d103b5666089bdf1a0bd2db.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś trafił na dobrych fachowców, bo ja musiałem po fachowcach z wielkim doświadczeniem swoje akwarium poprawiać żeby nie chlupało.

A tak jeszcze jedno, jak mieszkałem w bloku to miałem nawet pomysł by awaryjnie zrobić dwie rewizje. Ale wtedy miałem na zrzucie zawór kulowy i duże wahania poziomu wody w akwarium.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie jest rewizja, tak jak napisał Paweł - założyć sitko na spływ a dodatkowo możesz kupić obiegową z regulacją elektroniczną i ustawisz sobie jak będziesz chciał z dobry zaworem na spływie

ja tak mam i mogę ustawiać sobie różne prędkości wody w obiegu z tym samym poziomem wody w kominie - bez siorbania i hałasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie szukałbym gotowca ale teraz raczej nie mam wyboru.

O tym zestawie wyczytałem na chyba reef central i tam ktoś sobie bardzo chwalił właśnie za cisze i miejsce zostawione na chłodziarke.

Minusy mały sump i standartowe oświetlenie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gotowe zestawy nie są złe. Lepsze jest takie niż Home made zrobione przez a'la fachowców. Czy to jest zestaw Eheima? Jeżeli tak to chyba to jest firma produkująca głównie dla branży słodkowodnej. Nie jest lepiej dołożyć do zestawu Red Sea?

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to zestaw eheima...nie wiedziałem czy można pisać na forum.

W słodkowodnej nigdy się na tej marce nie zawiodłem a mam akwaria od kiedy pamiętam

O Red Sea też myślałem ale mam okazję kupić sześcio miesięczny zestawik eheima jeszcze z foliami na drzwiczkach za dobre pieniadze.Właściciel tak się wkręcił że już zmienia na dwa razy większe

Rozmawiałem z nim przez telefon i zapewniał mnie że jedyne co słychać to obiegówka no ale wiadomo chce sprzedać to mówi w samych superlatywach.Akwarium już jest puste więc nie ma szans usłyszeć.

Zastanawiam się tylko czy taka firma dała by plame..

Jutro zamierzam pojechać i zobaczyć jak to wszystko wyglada to może zrobie jakieś fotki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napomnę coś od siebie bo mam podobne rozwiązanie z powrotem jak na pierwszej fotce z małą różnicą gdyż ten otworek mam tuż pod taflą wody a nie ponad właśnie po to aby woda nie sikała i nie hałasowała. Wody spływa z 5mm zapowietrza sie uklad i już praktycznie nie spływa. Nad taflą wody to chyba non stop by było głośno bo woda cały czas by sikała tym otworem. Tak więc rozwiazanie jest jak najbardziej dobre i w 99% ciche (jak buja falownik czasem coś słychać ale sporadycznie kwestia umieszczenia otworu). Ustawienie spływu to też nie problem żeby było cicho regulujesz zaworem jak masz bramowy to mega prosto jak zwykły zawór to trochew cięzej ale jak dojdzie sie do wprawy to żaden problem i cisza gwarantowana nawet przy bujającej wodzie.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam Reef Silencer jest na allegro http://allegro.pl/tlumik-splywu-wody-w-akwariach-morskich-i6001901980.html

do pomp max.3500l/h fajnie działa.


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica tego urządzenia?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Cześć,

nie miałem informacji że ktoś napisał do mnie i przypadkiem włączyło mi się powiadomienie :(

Średnica jest 9,5 cm

Pozdrawiam

Mirek

Jak się zdecydujesz to proszę o kontakt

post-11794-0-79367300-1456698417_thumb.jpg


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieści się do komina :-(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze przyznać ,że jestem zadowolony z zestawu.

Jest naprawde cicho,słychać tylko odpieniacz.

Nic nie sika przez otworek do zapowietrzania powrotu i po zatrzymaniu obiegówki woda mieści się w sumpie.

Sump fakt jest mały ale większość odpieniaczy z pompa w body się w nim zmieści.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem wolnej połowy szafki na osobne DSB ale jeszcze nie wiem czy to by się sprawdziło.

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.