Skocz do zawartości
Dexter2k13

problem z pyłem na szybach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium 30l. stoi już 4 miesiące a cały czas mam problem z pyłem zielonym na szybach, który muszę ścierać co 2-3 dni. W akwarium są 2 błazny i krewetka czyszcząca i korale. świecę przez 10 godzin 18w światła niebieskiego i 6w światła białego. filtracja to fzn3 sipirax + trochę włókniny filtracyjnej na wierzch. Niestety nie znam na obecna chwile parametrów wody. Podmianę robię raz w tygodniu ok 3-4 litry. Sol reef cristals po 35g na litr wody podmienianej. Woda z filtra rodi. Odpieniacz resun do kaskady. Proszę o pomoc ze zwalczeniem tego badziewia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 dni czym ty sie martwisz?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne badziewie. Natura :). Niektórzy ścierają codziennie. Ja tre też co 2-3 dni.

Zmień sól bo może ta jest za bogata dla Ciebie.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja codzień ;)


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tre też codziennie od lat!!!

Ja tre też codziennie od lat!!!

Stosuję już trzecią sól i cały czas to samo . Trza trzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Co 2-3 dni czyszczę szybę. Mnie to nie przeszkadza tylko zona sie wkurza ze ciągle z tym akwarium robię heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja twierdzi że gdybym poświęcał tyle czasu na sprzątanie domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei w kostce 25l wycieram raz na tydzień. I to nie zielony pył, a brązowy nalot a'la okrzemki. U mnie świeci 2x 6w led. Mimo małej ilości światła, wszystko się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś jak okrzemki, rudo-zielone. Usuwam co 2 dni i z głowy. Nie wiem co to, ale naa niczym innym tego nie ma :)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2x na tydzień to teraz norma choć były czasy że codziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zależy, staram się jak najczęściej bo mam białe tło, które brzydko wygląda po zarośnięciu. Głównie jest to brązowy nalot,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest... ja tylko zauważyłem że jak podkarmię wiecej np. koral fluid albo reef booster to zarasta intensywniej no ale nie bedę przecież głodził korali, wolę zetrzeć pył i spokój na 2 dni :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu lampy uv jest znaczna poprawa.Raz na tydzien wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu lampy uv jest znaczna poprawa.Raz na tydzien wystarczy.

Z tą lampą to masz racje, ostatnio mi chepcia trochę obsypało i odpaliłem uv, jakby nalotu na szybach było znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bez codziennego przetarcia się nie obejdzie czasem co drugi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo co 3-4 dni, więc chyba będziesz musiał się do tego po prostu przyzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest myk na to:

Wyczyscic szybe na chwile przed zgaszeniem swiatla i tak co kilka dni. Osad znacznie zadziej czyszcze dzieki temu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czyszczeniem na noc nie próbowałem, musze to sprawdzić. A tak poza tym tez ze dwa razy w tygodniu czyszczę tylko u mnie bardziej w zielony kolor wchodzi. I raz jest tego więcej raz mniej. Ale tragedii niema. W słodkowodnym. Sprawę zalawiały ślimaki i glonojady, tutaj ślimaki bardziej po skałkach chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz czyszczę codziennie po zgaszeniu światła. przecieram czyścikiem 30 sec i gotowe. przecieram tak od ponad tygodnia i podczas podmiany dobrze żyletka wyczyściłem szybę przy piachu. Można do tego przywyknąć. Myślałem że bedzie tak jak w słodokowdnym w ktorym czyszczę szyby raz na 2-3 tygodnie. Dzieki za pomoc i pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na skały i korale nie wchodzi wam ten glon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.