Skocz do zawartości
Key

Muszle w akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy puste muszle w akwarium mają jakiś wpływ na parametry wody? Wrzuciłem kilka potencjalnych domków dla pustelnika, ale widząc, że krewetka czyszcząca zrzuciła pancerz nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem. Z góry dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, przy okazji padła mi jedna główka Caulastrea. Fakt, że z miesiąc temu przeleciał ją nowy Quadri, który zaraz znalazł sobie miejscówkę w skale i trzyma się w miejscu oraz z dala od tamtego czasu. Bardzo wtedy zbiedniała i mi jej szkoda, bo kiedyś pompowała się jak balon. Nie wiem, czy wiązać te fakty, czy przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same muszle nie zaszkodzą innym zwierzakom, chyba, że pochodzą z niepewnego źródła, np miały kontakt z jakimiś środkami chemicznymi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri parzy. Pomierz parametry jesli cos schodzi bez przyczyny. Bedziesz mial odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, są z erybki, wygotowane i już były w moim akwarium, nie wykazując negatywnych oznak. Czyli przypadek.

Quadri jak wspomniałem znalazł swoje miejsce i trzyma się z dala. Wygląda na szczęśliwego. Można jakoś dodatkowo dogodzić tej pistacji, czy trzeba czekać na dalszy rozwój wypadków?

P.S. Wczoraj zapodałem większą dawkę JBL Coral fluid. Dziś była podmianka, poczekam ze dwa dni na parametry, choć nie mam testu na wapno. Może mieć związek?

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dziś parametry. Mierzę od 2 miesięcy, są raczej stałe:

NH4 - 0, PH - 7,7, KH - 11,2, NO2 - 0, NO3 - pomiędzy 25-50, temp. 27, sól 1,023.

NO3 mam na takim poziomie odkąd mam testy Salifert (2 m-ce). Nie wiem, czy do końca ufać testowi, bo wszystko zachowywało się dobrze. Do tej pory było OK z tym koralem. Pomimo oparzenia przez miesiąc dawał radę, myślałem że się ustabilizuje.

Od jakiegoś miesiąca dość intensywnie rozmnażają mi się również ślimaki.

Czy mogła na to wpłynąć zbyt wysoka dawka JBL KorallFluid?

Kurcze, miałem śliczne 5 główek, teraz zostały tylko 2.

Help.

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH4 masz wykrywalne? Ty się dziwisz, że Ci coś pada?


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH4 ma być 0!! Zbiornik dalej dojrzewa....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliłem w tabelce z PH! NO4 jest na 0!

Przestawiłem Koralię, niewykluczone, że tym samym znalazłem problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po4?


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie posiadam jeszcze testu na PO4. Nie mniej glonów raczej nie mam dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do muszli - tak na chłopski rozum. Jeżeli zwierzaki je budują, a budowane są przeważnie w jednym miejscu ciała, a się nie rozpuszczają - to wszystko musi być ok, chyba, że zasolenie jest tak niskie, że zaczną coś oddawać, ale takie akwarium nie ma szans na przeżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.