Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Niestety po zakupieniu nowych ryb okazało sie że przywiozłem ospę.

Walcze z nia już tydzień zamontowałem lapmę uv 18w ale no nie wiem czy to wystarczy na uratowanie ry,

piszę tu bo z przerażeniem zaoobserwowałem że ospa przebnisła sie na moje flagowe błazenki i z tego wnioskuję iz jest żle .

Mam na stanie ozonator, stosowałem go już w głównym zbiorniku w celu testów .

testy przeprowadziłem na zdrowych rybach w akwa słodkowodnym nic ani sie nie stało ani tez nie zauwłyłem .

Czy w morskim można stosować no niewiem krótkotrwałe albo długotrwałe napowietrzanie ozonem w celu likwidacji chorób.

A w moim przypadku ospy ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przyniosłeś ospy.

Zle warunki w zbiorniku+stres wysyłką/zmianą srodowiska=ospa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon nie pomoże ale dla samego poczucia że robisz co możesz - można uruchomić.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

ale ozon musisz podawac do odpieniacza. On musi tam sie "wyreagowac" zeby nic nie poszlo na akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Stani mówi do odpieniacza - w przeciwnym wypadku jest szkodliwy dla ryb.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok do odpieniacza a czy ozon pomaga na białe kropki ?

Dziś mam duży postęp znikneły duże wyrażne kropki, tak jakby ryba bez kropek lecz po dokładntm obejżeniu ryby widać dużo małych .

Zaliczył bym to na krok w przód .

Wczoraj zastosowałem im 5 min ozonu i podałem 1 raz rutinoscorbin prosto do zbiornika, do tego oczywiście cały czas świeci uv 18w , z przepływem na najmniejszym poziomie .

Podaję też czosnek do romarazych pokarmów zmiażdzony na świeżo raz dziennie, dziś jeszcze dodatkowo wżucłe 1/4 ząbka czosnku do karmika .

temperatury nie podnosiłem.

Ryb cały czas w dobrej kondycji,jedzą wręcz żucają sie na czosnek szczególnie główny winowakjca Hepatus.

Nie wiem co jeszcze mam zrobić.

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj rybom zjeść tego czosnku, jedynie namoczyć papu w soku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj rybom zjeść tego czosnku, jedynie namoczyć papu w soku.

Kurde u mnie wcinaja ten czosnekj jak jakieś nacpane, one strasznie lubia czosnek .

A czy on szkodzi rybom ?

czy co bo moje wcinaja go już z tydzien albo dwa bo taka tu batalię prowadzę z tą ospą.

Ana dość złego krewetki czyszczące nie czyszcz ryb.

jedna zgubuiła pancerz i w ogóle jej nie ma obawiam sie ze coś ją zeżarło bo gruntownie przepaszyłem wszystkie dziury i nie ma jej wydaje mi sie ze ta druga ją wrąbała i może dlatego nie jest głodna i nic nie czyści . Ryby o dziwo naprawde sie zdziwiłem z kąd one to wiedzą i podpływaja do nich na wąsy "łaszą sie " do tej jedne a ona nic ?

Nic nie rozumiem.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty czosnek po zjedzeniu jest zły dla układu pokarmowego ryb.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty czosnek po zjedzeniu jest zły dla układu pokarmowego ryb.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Ja go najpierw rozieram na miazge potem trzymam z pokarmem w wodzie razem z czosnkiem a potem wlewam no i te wymłociny pływaja teraz z ikrą homara , hepatus wcina tylko czosnek jak zje czosnek zje tez ikre .

Czy to dobrze czy zle /


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to niedobrze aby ryby jadły czosnek. Namacznie tak ale nie daj kawałków czosnku do akwarium.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miąższ czosnku może uszkodzić ich wątrobę czy jelita, odciskaj tylko sok i mocz w nim jedzenie. Nie ma dowodu, że czosnek leczy, jedynie smakuje rybom, dzięki czemu chętniej pobierają pokarm. Przeczytaj: http://reefhub.pl/czosnek-nieskuteczne-lekarstwo-na-ospe-w-akwarium/

W kazdym razie u mnie na oodinium czosnek nie pomógł. Wszystkie ryby odeszły :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miąższ czosnku może uszkodzić ich wątrobę czy jelita, odciskaj tylko sok i mocz w nim jedzenie. Nie ma dowodu, że czosnek leczy, jedynie smakuje rybom, dzięki czemu chętniej pobierają pokarm. Przeczytaj: http://reefhub.pl/cz...spe-w-akwarium/

W kazdym razie u mnie na oodinium czosnek nie pomógł. Wszystkie ryby odeszły :(

Ja cały czas walczę podaje czosnek i ikre homara raz dziennie do tego lampa uv 18 non stop oboeg wody na minimum .

cały czas ryby wyglądają i czują sie wyśmienicie .Tylko że od czasu do czasu tak co 24 gozdiny maja mniejsze lub większe nawroty białych kropek .

Tylko mnie jedno wkuża że mialem 2 krewetki czyszczące z czego własnie jednej w ogóle nie widze a druga nie czyści tylko siedzi na kamieniu i sie lampi, ryby zainfekowane podpływaja i aż wymuszaja na niej czyszczenie nawet teraz tak drgaja przy niej a ona ozieble patrzac nic sobie z tego nie robi . Co za żenada .

Ja myslałem że to ryby nie bedą wiedziały o co chodzi a tu masz babo placek.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o ułożenie, ale o jej porowatość, wygląda jak taka zbita masa, może to wina zdjęcia

Od mojej krewetki ryby uciekaly. Nawet ostatkiem sił tuż przed odejściem. Ona się zbliżała, a one ledwo dyszac odsuwaly się. Może wcześniej kiedy Twoje ryby byly zdrowe krewetka dostała od nich wycisk i teraz się boi?

W oceanie pewnie jest inaczej, każda ryba, która podpłynie w pobliże jest przez krewetke traktowana jako chętny klient i tak pewnie to jest. Ryba której dokuczają jakieś pasożyty szuka krewetki czy ryby doktor i podplywa w jej poblize po to, zeby zostac z nich oczyszczona.

W małym akwarium, gdzie wszyscy siedzą "na kupie" krewetka może mylnie odczytywac bliskosc ryb i być traktowana jako upierdliwe, niechciane towarzystwo, kiedy próbuje je "badac". Ja mojej pozwalam wlazic na rękę i odrapać szczypcami, żeby czuła się potrzebna. Jedynie babka wardi pozwalała jej trochę w sobie pogrzebać, ale też niezbyt długo.

A inna rzecz, że nie każdy pasożyt moze smakować krewetce. Chciałabym sama wiedzieć, czy u kogoś krewetki były zainteresowane pasożytem ospy?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to chyba nie tak ja mam 600 l . i cztery ryby nie widziałem żeby ja ganiały, albo ona je wydaje mi sie z deka że one tak jakby sie jeszcze aklimattyzują .

Mam nadzieje ale fakt jest taki że gdy są potrzebne to one se jakieś jaja odczyniają jedna znikneła druga olewa ciepłym moczem te ryby .Ale jest jescze jedna spraa sypnołem im raz spiruline do teestów i krewety od razu po 3 kawałki se połapały moze sa przeżarte

?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest możliwe, że nie czują głodu, wiec olewaja klientow. Z drugiej strony moja krewetka dobrze karmiona, a i tak była nachalna dla ryb. Może moja ma wyjatkowe powolanie, aby pielęgnować. Nie jestem specjalistą od krewetek. ale skoro Twoje olewaja ryby, to musisz sam walczyć. Tylko zrezygnuj z podawania im tego miąższu czosnku, sam sok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna krewetka moze przeszla wylinke. Pokaze sie za dwa dni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Auriga? Sprawdzaleś NO3/PO4 jakie masz?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

no3 max 25 moze 10 a po 4 bez zmian chyba 2 albo 1,5

Jedna krewetka moze przeszla wylinke. Pokaze sie za dwa dni.

Ale ja dobrzewszystko przejżałem i jej nie widać wydaje mi sie ze jej po prostu nie ma .

Ale o dziwo wczoraj podczas rozmowy z kolegą od którego kupiłem te krewetki zaczeła czyścic ryby , dosłownie w trakcie rozmowy chyba usłyszała jego głos i wzieła sie do roboty.

Normalnie szok

Ale wydaje mi sie ze troche za puzno , bo domniemany nosiciel jest coraz bardziej wysypany .

Ma apetyt ale to nie zmienia faktu ze krpek coraz wiecej sie pojawia.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wartość PO4 to już chyba toksyczna dla zwierząt ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj phosphate minus czy phosguard do sumpa i purigen możesz dać na azotany

a dobrze zmierzyles to Po4? na końcu skali masz zabarwienie?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.