Skocz do zawartości
lapsiak84

Pantofelek ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam to coś od początku akwarium (09.10.2014r). Było to pierwsze życie jakie w nim w ogóle zobaczyłem. Próbowałem się dowiedzieć co to ale nie znalazłem odpowiedzi. Początkowo miało to długość około 0,5cm dziś ma około 5cm. Wydaje mi się, że szkód nie robi. Ale czy ktoś może mi powiedzieć więcej o tym żyjątku? I plizzzz... Nie odsyłajcie mnie do anglojęzycznych stron.

post-23929-1456212157,47_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma skorupe ? Wygląda jak stomatella


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma taki jakby pancerzyk z kwadracikow.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantofelek osiąga długość od 50 μm do 350 μm. Ten twój to chyba z Czarnobyla :p A poważnie zobacz tu http://pl.reeflex.ne...egorie/175.html (strona polskojęzyczna ) Według mnie to chiton , zwierzątko bardzo pożyteczne .

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem (podobnie jak darekkuku) to chiton - miałem podobnego, wychodził w nocy i żywił się jak ślimak , ale taki duży nie był - ok 1,5cm


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedzie chiton faktycznie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wedlug tej stronki to chiton olivaceus. :) czyli pozyteczny. To super :) dzieki. A tak a propos ktos jeszcze nial go u siebie i moze sie podzielis spostrzezeniami?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widuję go u siebie od paru tygodni chodzącego po skałach w nocy, nie zauważyłem aby cokolwiek niszczył, wyglądana na to że zjada resztki pokarmu i glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie jeszcze nigdy nie byl na skalach. Tylko szyby. Jakby sie bal przekroczenia magicznej bariery piachu....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam to coś od początku akwarium (09.10.2014r). Było to pierwsze życie jakie w nim w ogóle zobaczyłem. Próbowałem się dowiedzieć co to ale nie znalazłem odpowiedzi. Początkowo miało to długość około 0,5cm dziś ma około 5cm. Wydaje mi się, że szkód nie robi. Ale czy ktoś może mi powiedzieć więcej o tym żyjątku? I plizzzz... Nie odsyłajcie mnie do anglojęzycznych stron.

post-23929-1456212157,47_thumb.jpg

LOL - chyba but narciarski :)

Na 99% do spodu wygląda na chitona


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i pozyteczny ale jest okropny. :huh:

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.