Skocz do zawartości
rumek26

Sekcja hepatusa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej w dziale prosektorium albo kostnica powinienem zamieścić ten wpis no ale brak takich działów.

No tak więc hepatusik odszedł, miałem go od ok miesiąca, parametry wody ok. Zbiornik w miarę świeży ok 3 miesiące. Od jakiś 2 tygodni miał wysypkę ale jadł i zachowywał się normalnie. Doktorek jakoś się nim nie interesował widziałem tylko że czasami się ocierał o skały jak by chciał ją zdrapać. Wczoraj grzebałem w akwarium dokładałem skałę i wieczorem już się pokładał no i dziś zdechł. W załączeniu zdjęcia może coś wypatrzycie ale na moje oko to wygląda normalnie.

Pozdrawiam

post-11919-0-05246400-1456319988_thumb.jpg

post-11919-0-01157800-1456320013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie mi ze cala ryba jest pokryta kropkami . Patrze na swojego i calkowicie gladki .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kropki a raczej odblask od flesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej odblask (może nie od flesza ale od słońca), miał kropki ale kiedy zszedł zniknęły. I jeszcze coś ok 2 lub 3 tyg. temu zdechł mi naso też miał wysypkę , taką jak zaraz po zakupie ale potem zniknęła i znowu się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pływa na wiecznej rafie. Szkoda hepcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym poście pisałeś że masz NO3 - 50, podmieniłeś 1/6 wody a do tego zbiornik ma 3 mce

Pokolce nie są łatwymi rybami

co do hepatusa - to ryba bardzo podatna na choroby skóry (głównie białe plamki, erozję płetw), prawdopodobnie ze względu na małą ilość śluzu pokrywającego ciało


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie flesz . Bardzo wyraznie widac to pod okiem taka kasza .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła to być ospa lub oodinium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 spadło i wszystko się ustabilizowało a ta podmiana to była tak na dwa razy, ogólnie to podmieniam ok 10% tygodniowo. A dlaczego może mieć mało śluzu czy to może być wina wody czy po prostu taka jego natura. Być może to chrostki a nie flesz nie mam porównania, ale jak pływał to były one raczej białe i nawet miał na oku.

A jeśli to ospa to mogą inne ryby się teraz zarazić, jak "odkazić wodę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mogą się zarazić. Pasożyt siedzi w skale, mnoży się i może znów zaatakować. Gdyby to było takie łatwe odkazic wodę ... niektórzy stosują lampę uv, ale nie można świecić ponoć w głównym zbiorniku, w sumpie jedynie. Na forum jest dobry artykuł o ospie, możesz sobie poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 spadło, ale zanim spadło to ryby w takim pływały o ile dobrze rozumiem. Więc ze stresu i warunków mogły zachorować.

mało śluzu to po prostu taki jego urok ;)

jak masz ospę lub inną chorobę to lampa uv pomoże zwalczyć


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku zeberka też jakaś dziwna

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jejku zeberka też jakaś dziwna

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

post-11919-1456330167,11_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa lub odinium .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa , odpalić uv i jak najmniej stresować ryby, nie przestawiać skał w takim okresie, ryby przede wszystkim muszą mieć spokój. U mnie też ostanio hepcio i zebrasoma mieli trochę ospy, no ale taka uroda tych pokolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oddaj rybke do ustabilizowanego zbiornika. I poczekaj troszke z wprowadzaniem kolejnych rybek bo 3 miesiace to troszki za malo. I wteddy jest loteria moze przetrwa moze nie.

Wyglada bardzo zle.. zastosuj garlic oil aquaforestu doktorka i wszelaki krewetki czyszczace lysmata albo debelius... no i temperaturke dzwignij do 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Ona juz zdechnie :(


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oddaj rybke do ustabilizowanego zbiornika. I poczekaj troszke z wprowadzaniem kolejnych rybek bo 3 miesiace to troszki za malo. I wteddy jest loteria moze przetrwa moze nie.

Wyglada bardzo zle.. zastosuj garlic oil aquaforestu doktorka i wszelaki krewetki czyszczace lysmata albo debelius... no i temperaturke dzwignij do 28

przeczytaj dokładnie co napisałeś

potem się zastanów i jeszcze raz przeczytaj

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a napisz coś więcej o tym zbiorniku. Jaka obsada? Jak duze akwa? Zasolenie? Itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada? Jak duze akwa? Zasolenie? Itp

wystarczy przeglądnąć na nicka

masz tematy /posty

np.

http://nano-reef.pl/...ak/#entry831598

wątek o akwa - plan

http://nano-reef.pl/...sze-plany-500l/

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale stalem w korku i czytalem bierzace posty.

Moj Hepatus tez dostal wysypki i leczylem go doktorkiem (zyl dwa dni) i krewetka czyszczaca wykonala kawal dobrej roboty. Przez jakiś czas karmilem z dodatkiem czosnku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że akurat to hobby po raz kolejny wybiera sobie ktoś kto się tym w ogóle nie interesuje... :(

Koleś jest na forum od 2011 roku a nie ma najmniejszego pojęcia o podstawowych sprawach... smutne to...EOT


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, witam kolege ze Swarzędza ;-)

Każdy z nas popelnia bledy ;-) gdyby to wszystko było takie łatwe to by te do forum nie istnialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derdziu, witam.

Tu chodzi o zaangażowanie, chęci...

Koleś nawet nie zadał sobie trudu, żeby dowiedzieć się czy jego ryba choruje.

Mógłbym, choć ciężko, zrozumieć, że musiałby pojechać 50 kilometrów do biblioteki, w której może znalazłby jakąś książkę na ten temat... ale dziś, z wujkiem google ????


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Krytyka też pewnie się przyda. Racja że zbiornik młody i za szybko obsadzam wymagającymi rybciami ale sami wiecie jaka jest pokusa na początku ni chyba że nie pamiętacie jak to było u Was. Na forum jestem od 2011 bo wtedy zacząłem marzyć o morszczaku jeszcze przed budową domu. Prawdę mówiąc projekt domu wybierałem pod akwarium aby było na nie idealne miejsce. Budowa trwała kilka lat a potem musiałem się finansowo otrząsnąć aby akwa postawić. No i przez te kilka lat na forum mnie nie było. Ale wszystko od początku do końca zaplanowałem rury w podłodze sump i cała reszta w kotłowni w salonie samo akwa i cisza i spokój. Podejrzewam że nie jeden z Was popełniał wiele błędów ale jak mnie wkurza jak cholernie mnie wkurza ta wszechobecna krytyka na forach i jechanie po kimś nie znając go. Widziałem że hepatus ma wysypke i już od 2 tyg. dostawał karme z czosnkiem. Lampa zamówiona.

Dziękuję za zainteresowanie i dobre rady jestem zawsze pełen podziwu dla Was tych którzy przejmują się problemami innych i po raz kolejny pomogą nowemu. A reszcie się dziwie że w ogóle chce się im pisać.

Jeszcze jedno to temperaturę mam naprawdę podnieść do 28?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rumek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 nic ci nie da przynajmniej 30-31

Zasolenie w dół

Poszukaj na forum,jest pełno tematów

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.