Skocz do zawartości
Użytkownik

Wieloszczety i znikające rybki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu tracą mi się rybki i ślimaki szybko padają. Wraz z skała dostał do akwarium wieloszczet okolo 15cm, czy on mógł załatwić mi zwierzaki za 250zl ?? wczoraj kupilem parke kauderni dziś juz po jednej nie ma ani śladu. Zauważyłem również mniejsze sztuki które staram sie w nocy lub nad ranem wyciągać. Jak się tego szybko pozbyć ??? Za chwile zostane bez rybek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety na pewno nie są przyczyną znikających rybek. Ja myślę że to wina skały, coś oddaje, zmierz parametry. A wieloszczety to wyciagaj jak ich jest zbyt dużo.

Edytowane przez leszeklos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wątpię że zjadają Ci ryby... co do wieloszczetów u mnie populacje zredukował Halichoeres melanurus tylko że jak wszystkie rybki tego rodzaju zjadają też wężowidła, ale tego też miałem nadmiar.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z skała może być nie tak ?

Była babka i naraz już jej nie było i nawet śladu po niej ? krewetka tez była wciągnięta pod skały i jak odsuwałem skałę to w piasku były 3 male wieloszczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety zjadają padlinę w pewnym sensie to ekipa czyszcząca. A skała albo trefna , lub spowodowała zaburzenie parametrów i zwierzyna pada.

Kiedy włożyłeś skałę do zbiornika, i do kiedy masz założony zbiornik. Jakie masz parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część skały mam z mojego poprzedniego akwarium a druga część dokupiłem. Akwarium założone na wodze z działającego zbiornika i również ta połowa skały byla z tego baniaka. Zbiornik działa już z 2 miesiące. Parametry napisze jutro bo mam dostać wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą - nową- połowę skały wrzuciłeś do akwa od razu czy moczyłeś w RODI?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do akwa bo kupiłem ją razem z woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zerkales pod szafą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ten wieloszczet to jaki ma kolor - czarny ?

(Krewetka boksująca (Stenopus hispidus) załatwi wieloszczety.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny ten duży a te małe to pomarańczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, babki lubią skakać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem, patrzyłem i nie ma jej nigdzie. Mam też zakryte akwarium to ciężko by miała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w kominie siedzi lub w sumpie . Moja smigala 3 razy do komina .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf, to nie jest wieloszczet :D

Moje wyskakiwaly przy zakrytym akwarium, chyba posiadały zdolność teleportacji. .. ale pterapogony raczej nie skaczą. Dziwne, żeby tak zupełnie bez śladu przepadły. Nawet resztek na piachu nie ma?

A wieloszczetow mam z 10 takich różowych. Jedynie raz mandaryn miał nadgodziny ogon, ale nigdy żadna ryba nie zniknęła bez śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiegoś kraba masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czarnego wieloszczeta NATYCHMIAST EKSMITOWAĆ !!!

itd.

nie wszystkie są "przyjazne" rafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie polowania na tego czarnego wieloszczeta i na piasku nie ma ani sladu po wczorajszej rybce... Mam kraba cadenati ale on raczej spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj stynkę na piasek w nocy i upolujesz "to coś".

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już rzucił pomysł - może masz kraba dzikusa. Przyszedł w skale i nocą rozprawia się ze śpiącymi rybami... wieloszczetom bym odpuścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.