Skocz do zawartości
dale

Błąd w reklamie

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zwrócić uwagę że Państwa reklama http://zapodaj.net/7a6e470f58847.jpg.html pojawiająca się na dole forum wprowadza w błąd.

Mianowicie jest na niej informacja iż w cenie od 32 zł dostępne są świetlówki t5 24W, 39W, 54W, 80W.

Natomiast na stronie sklepu otrzymałem informację iż dotyczy to promocyjnych świetlówek 24W.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... JUŻ OD 32.00zł

taki "chłyt" reklamowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że każda z tych mocy jest dostępna od 32 zł. Inaczej będzie to nierzetelna reklama, czyli podanie niepełnej informacji, lub celowo wprowadzającej w błąd. Gdyby podano jedną moc świetlówek (24W - to by się to zgadzało, ale dla pozostałych rodzajów jest to nieprawda).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest wyraźnie napisane że dostępne w cenach już od

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też szukałem tej ceny kilka razy dla 39W i mi nie poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko jest ok gdyż od 32zł... w górę i od 24W... więc na chłopski nawet rozum masz 32zł za 24W. Chłyt jak chłyt ale kupy się trzyma jak Chińska zupa z.... Radomia :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, ale mnie to bardziej denerwuje niż promuje ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest OK. Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Jest napisane: Świetlówki PS i wymienione są wszystkie rodzaje - nie jeden rodzaj. I cena początkowa, nie dla 24W, a dla wszystkich -proszę wskazać mi konstrukcję gramatyczną która sugeruje że cena odnosi się tylko do 24W.

Ja wiem że to reklama. Wiem że chwyt żeby wejść... ale miejmy choć odrobinę uczciwości...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te za 32 zł już się skończyły :crybaby: i zapomnieli o tej reklamie.

A tak na serio, to masz racje. Ja aż tak głęboko nie wchodziłem w tą reklamę, ale chętnie bym przygarnął za 32 zł 39W Blue i Spectre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie widzę, ani bannera na forum, ani tej ceny 32 zł w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena od... to teraz bardzo modny chwyt marketingowy. Reef Shop przynajmniej miał w ofercie świetlówki PS (co prawda tylko 24W ale miał) które można kupić za te 32 zł więc reklama jak najbardziej "mówi" prawdę (ceny OD, czyli od tylu w górę). Popatrz na reklamy samochodów, gdzie też masz podane ceny od XX PLN, ale żadnego samochodu w takiej cenie nie kupisz, bo cena XX dotyczy modelu podstawowego, którego nigdy w ofercie nie ma bo przynajmniej za lakier metalic i inne akcesoria musisz dopłacić.... to jest dopiero robienie ludzi w balona...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by hasło reklamowe nie mijało się z prawdą powinno brzmieć mniej więcej tak:

" świetlówki od 24W w cenie od 32pln" czy jakoś tak :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie hasło zmniejszy ilość klikaczy, ale byłoby bardziej "uczciwe"

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mz nie jest to błąd (mooooże gramatyczny)

ja w sklepie internetowym mam produkt zgrupowany z kilku produktów (parametrów) - są to rozmiary i kolory począwszy od najmniejszego do największego.

Czasem jest tak, że np rozmiar s kosztuje 2 zł, a rozmiar 4xl kosztuje 5 zł

zanim wejdziesz do karty produktu jest cena 2 zł (najniższa) - bo gdybym dał nawet średnią cenę - nikt by tam nie zajrzał nawet.

zwłaszcza w dobie takiej konkurencji.

dopiero w karcie produktu widać ceny przy każdym rozmiarze i wtedy możesz zadecydować czy to jest dobra cena czy nie.

Wszystkie sklepy tak mają (wszystkie te, które grupują produkty)

bo cena jest "OD".... a nie produkt jest "W" takiej cenie...

to naprawdę w reklamie jest wielka różnica...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie hasło zmniejszy ilość klikaczy, ale byłoby bardziej "uczciwe"

Wysłane z TapaTalka

Słowo reklama oraz słowo uczciwość nie powinny występować w jednym zdaniu.

Z moich obserwacji wynika, że reklama z założenia ma być maksymalnym oszustwem. Problem polega na tym, że nawet jak przedsiębiorca chciałby uczciwie promować swoje produkty to nie może tego zrobić bo musi konkurować na rynku gdzie inni już oszustwo reklamowe doprowadzili do perfekcji :)

W reklamie tylko jeden aspekt jest zawsze prawdziwy - trzeba zapłacić za produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odważnie...

cytując Wikipedię...

"Oszustwo, wyłudzenie – przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

krótko mówiąc... nie chcesz nie kupujesz skoro nie pasuje Ci cena...

Przedsiębiorca, żeby przeżyć musi Cię do siebie "ściągnąć" - a nie oszukać...

moim zdaniem zwykła gra słow... a widzę, że tu nowe ideologie się wymyśla :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze cena jest decydującą i czasami taka reklama narobi więcej złego niż dobrego.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odważnie...

cytując Wikipedię...

"Oszustwo, wyłudzenie – przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

krótko mówiąc... nie chcesz nie kupujesz skoro nie pasuje Ci cena...

Przedsiębiorca, żeby przeżyć musi Cię do siebie "ściągnąć" - a nie oszukać...

moim zdaniem zwykła gra słow... a widzę, że tu nowe ideologie się wymyśla :)

Widzisz Kolego, problem polega na tym, że z informacji zawartej w bannerze wynika że w ofercie sklepu są świetlówki PS każdej z wyszczególnionych "mocy" w cenie od 32 zł. A nie że mamy świetlówki od 24W do 80W w cenie od ...

Jedna z zasad marketingu mówi że klient który wszedł do sklepu łatwiej coś kupi niż ten który do niego nie wszedł. Jak "przedstawiciel handlowy" wejdzie do mieszkania, łatwiej naciągnie na zakup niż stojąc przed drzwiami. Po prostu dajesz szansę sprzedawcy.

Uważam że po prostu nie wypada by takie sytuacje miały miejsce - na takie reklamy może sobie pozwolić jakiś provident.

Moje Sumienie piszesz o tym że ceny pojawiają się po wybraniu modelu - wiele sklepów ma taki mechanizm. Ale ja, jako klient mogę wybrać ten, który podchodzi do mnie poważnie. I teraz powiedz mi, ile jest wart szacunek do samego siebie? Czy potrafisz podać różnicę w cenie, o ile musiał by być niższy towar, byś kupił go w sklepie, gdzie Ciebie nie szanują?

Można mówić że reklama, że wszyscy tak robią, że to nie oferta, że się czepiam.

Można.

Ale można też napisać: "Sorry nasza pomyłka, w związku z reklamą, od jutra przez tydzień, w każdym rodzaju "mocy" świetlówek, będzie jeden model dostępny w tej cenie".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"majtki, spodnie, kurtki, 2 tygodnie w kurorcie na Teneryfie, Mercedes juz od 10 zl" dla mnie brzmi, jakby i mercedesa od 10 zł można było kupić w tym sklepie :) Oczywiście bym nie uwierzyła w mercedesa od 10 zł, ale przyznaję, że Dale ma rację. Reklama może wprowadzać w błąd.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście że są "merce" po 10zł - ale w skali 1:iluśtam :p

ja się już przyzwyczaiłem do zwracania uwagi właśnie na to OD ...

to tak jak np. z promocją "na wszystkie buty w CCC" - wszystkie - ale tylko z tej półki po prawej (stara kolekcja czy cuś)

takie "wałki" można mnożyć do znudzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zainstalować sobie wtyczkę ADblock i nie będziecie widzieć tych reklam i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie z andkiem tez się da wtyczkę zainstalować? Ile ja juz razy zamiast kliknąć "następna strona" kliknelam w baner reefshop.... z 1999 pustych wizyt im już nabiłam :)

A co do tematu to myślę, że Dale'owi nie chodziło o to, że można zainstalować adblocka, nie czytać, nie reagować, nie odbierac telefonu, nie klikać i nie kupowac. Chodzi mu o podejście sprzedawcy do klienta.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zazdroszcze ludziom, ktorzy nie maja innych zmartwien tylko nusza sie chwalic na forum swoim bolem d..py, bo reklame zle zrozumieli i bylo wielkie rozczarowanie.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.