Skocz do zawartości
Pawel P

Pomoc w doborze UPS/stabilizatora

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście doradzić który z UPSów ustabilizuje pracę pompy Jebao DC 8000 ustawioną na 2/3 mocy.

http://voltpolska.pl/pl/14-sinus-pro-e

http://voltpolska.pl/pl/13-sinus-ups

Mam zawór precyzyjny i niestety woda albo idzie przez rewizję w dużej ilości albo poziom jest bardzo niski i bulgocze. Komin mam zewnętrzny, nie zmieszczą się tam żadne rozwiązania typu durso.

Z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. To nie tak.

Paweł, to musi się dać wyregulować spływ zaworami.

Jak ci nie idzie kulowymi to ewentualnie zainwestuj w zawory bramowe ( są dokładniejsze ).

W jaki sposów miałby ci pomuc UPS w stabilizacji pracy pomp (poziomu wody)?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w jaki?:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już zawór bramowy. Sytuacja wygląda tak, że są wahania napięcia w sieci i w nocy pompa ma większą moc, ustawiam wtedy zawór tak, żeby było dobrze, ale w ciągu dnia poziom wody w kominie spada i bulgocze. Analogicznie , jak ustawie w dzień odpowiedni poziom, to w nocy przelewa się nad grzebieniem. Chyba , że zależy do od czegoś innego?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups daje takie samo napięcie na wyjściu jakie ma na wejsciu.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz takie wahania w sieci to albo do energetyki albo coś masz nie tak z wewnętrzną instalacją.

UPS i tak ci nie pomoże - w momencie gdy jest normalnie zasilanie to po prostu jest przekazywane dalej do gniazda wyjściowego UPSa.

Dopiero w przypadku zaniku zasilania UPS przełącza się w tryb pracy z akumulatora.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czy istnieje jakieś urządzenie które spowoduje,że prąd będzie taki sam?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dam pytanie z innej beczki. Jaki potrzebuję UPS lub zasilanie, by utrzymało mi pompę obiegową w razie zaniku prądu przez minimum 6h. Pompa to Jebao DCT 12000.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz ups z sinusem taki jak wkleił kolega wyżej volt e500 i akumulator minimum 75ah że względu na prąd ładowania równy 10A. Na takim zestawie pompa będzie chodzić około 12h minimum.

A ja dam pytanie z innej beczki. Jaki potrzebuję UPS lub zasilanie, by utrzymało mi pompę obiegową w razie zaniku prądu przez minimum 6h. Pompa to Jebao DCT 12000.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj też starych stabilizatorow do rtv z czasów PRL, można kupić 3x taniej a swoje zadanie powinien spełnić. Gdzieś mam chyba taki ale musiałbym poszukać, pomierzyc..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się odrobinę pod temat, również zastanawiam się nad zastosowaniem UPSa volt e500, obecny nie daje pełnego sinusa i nie wszystkie pompy chcą z nim współpracować. Moje pytanie odnośnie volt e500, ile hałasu generuje? Zależy mi na cichym rozwiązaniu a juz jednego UPSa testowałem i co z tego że duży i pełen sinus jak wiatrak tak szumiał że zagłuszał wszystkie pompy.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się odrobinę pod temat, również zastanawiam się nad zastosowaniem UPSa volt e500, obecny nie daje pełnego sinusa i nie wszystkie pompy chcą z nim współpracować. Moje pytanie odnośnie volt e500, ile hałasu generuje? Zależy mi na cichym rozwiązaniu a juz jednego UPSa testowałem i co z tego że duży i pełen sinus jak wiatrak tak szumiał że zagłuszał wszystkie pompy.

Tydzień temu uruchomiłem 500e wraz z akumulatorem 75ah. Hałasu nie generuje wo gole. Tylko w trakcie ładowania akumulatora załącza się wentylator. Może trochę jest głośny ale tylko wówczas ładowania. Akumulator nie był nowy. Od tygodnia przetwornica załączyła się raz. Ba podladowanie używki.


OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawe zalatwil ups liniowy. Na wejsciu napiecie non stop rozne a na wyjsciu stabilne filtrowane 230v. Zawor bramowy i pompa dc-3000 i ciagle problem z roznica poziomu wody i dopiero w ten sposob rozwiazalem problem.

Edytowane przez Dephire (wyświetl historię edycji)

7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem na wlocie do sumpa waty filtractjnej ? Mialem podobny problem kiedy wata sie juz przytkala i mniej przepuszczala


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa dc3000 jest zasilana poprzez zasilacz prądu stałego 24V. Tak więc napięcie sieciowe zarówno jego wahania jak i kształt nie ma nic do rzeczy. Po drugie proszę nie przeceniac roli upsa podczas trybu czuwania. On w żaden sposób nie wpływa na jakość napięcia w tym trybie. A filtracja zakłóceń jest na poziomie dobrej listwy przepieciowej. Rola upsa jest zapewnienie ciągłości zasilania sieciowego a nie jego stabilizacja czy poprawianie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce mi powiedzieć , że Liniowy interkatywny UPS nie stabilizuje napięcia ??


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ups to nie. Mylicie stabilizator napięcia sieciowego z upsem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki chodziło mi o UPS ONLINE bo dokładnie taki mam u siebie podpięty :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Prześledziłem pełen opis jednego z najpopularniejszych UPS-ów typu ONLINE czyli AT-UPS1000LCD. Oczywiście tekst opisujący produkt kusi niezliczonymi i najlepszymi rozwiązaniami. Ale tak naprawdę co nam oferuje ?

Magiczne oznaczenie ONLINE jest wyjaśnione następująco " Zasilacze typu online w sposób kompleksowy realizują funkcję prewencyjnej ochrony sprzętu elektryczngo. Niezależnie od parametrów sieci energetycznej, UPS'y filtrują zasilanie i ładują wewnętrzne akumulatory. Dzięki temu rozwiązaniu podłączone urządzenia odbierają uprzednio przekonwertowane zasilanie o optymalnych wartościach. System podwójnej konwersji zapewnia maksimum bezpieczeństwa"

Może przełożę to na polski. Niezależnie od jakości napięcia w sieci urządzenie dostarcza napięcia o parametrach zbliżonych do napięcia sieciowego. Co oznacza niezależnie od napięcia sieci ? Ano tylko tyle że układ elektroniczny ciągle nadzoruje napięcie sieciowe i jego przebieg w czasie (a raczej pole powierzchni sinusoidy przebiegu). W momencie kiedy napięcie zaniknie lub jego parametry zbytnio odbiegają od założonego wzorca (dopuszczalne jest +/- 25%) następuje przełączenie na zasilanie z falownika transformatorowego który zamienia 12 lub 24V na napięcie przemienne 220V o kształcie zbliżonym do sinusoidy. Zaznaczam że tylko zbliżonym bo jedynym urządzeniem generującym idealną sinusoidę jest prądnica. Czas przełączenia jest na tyle krótki że właściwie niezauważalny.

Czyli jeszcze prościej - zgromadzona w akumulatorach energia zostaje w falowniku/ przetwornicy zamieniona na napięcie przemienne.

To napięcie stabilizuje falownik odpowiednio zmieniając kształt i napięcie na uzwojeniu pierwotnym transformatora wyjściowego. i tylko w tym trybie ma wpływ na jego kształt czy napięcie. Podczas trybu czuwania napięcie sieciowe poprzez system "cudownych filtrów" jest udostępniane na wyjściu urządzenia i jednocześnie są ładowane akumulatory.

Teraz o cudownych filtrach mających wpływać na nasze napięcie sieciowe. W opisie jast tajemnicza nazwa EMI/RFI. Im bardziej tajemnicza tym lepiej działa. A tak naprawdę - całe filtry oparte są o układy LC. Czyli po prostu filtracja za pomocą Zestawu cewek, kondensatorów i transformatorów przeciwsobnych. Żadna magia ani cuda. Nie twierdzę że te układy nie pomagają. Oczywiście np. warystory napięciowe są w stanie zgasić piki wysokonapięciowe i chwała im za to. Cewki odfiltrują zbłąkane prądy w.cz. a kondensatory sprawią że sinusoida będzie mniej postrzępiona. Ale to nie jest żadna cudowna przypadłość tych urządzeń. Podobne filtry znajdziemy we wszystkich listwach zasilających średniej klasy. Dla przykładu wrzucam linka z filtrami EMI i RFI. To czasem tzw "koraliki przeciwzakłóceniowe" czyli drut przewleczony przez maleńki rdzeń ferrytowy.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiHsoac8fXOAhWGDZoKHX68CngQFgg0MAE&url=http%3A%2F%2Fwww.feryster.pl%2Fpolski%2Fbdw.php&usg=AFQjCNHW5IIxtMrFc2-jm-7JXCV6BR10hg

Opisany model w żaden sposób nie stabilizuje napięcia sieci w stanie czuwania a jedynie go filtruje. Zasada jest jedna - UPS służy do podtrzymania napięcia sieciowego w przypadku zaniku lub jeżeli jego napięcie nie spełnia wymagań (+/- 25%).

Urządzeniem o całkowicie innej funkcji jest stabilizator napięcia sieciowego np. SN 1000. Z opisu wynika że:

"Urządzenie łączy w sobie funkcje stabilizatora napięcia sieciowego oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowego.

Z powodzeniem współpracuje ze sprzętem audio/video, komputerami, urządzeniami peryferyjnymi oraz innym sprzętem elektronicznym RTV i AGD.Urządzenie zapewnia bezpieczne napięcie zasilania przy zmienności napięcia sieci od 150V do 280V.

W przypadku przekroczenia zakresu 150-280V, stabilizator automatycznie wyłącza napięcie zasilania". Oprócz tego ma zwykle też funkcje te same co UPS czyli filtracja i zabezpieczenie nadprądowe (bezpiecznik).

Myślę, że dostatecznie wyjaśniłem różnicę między tymi urządzeniami. Nie przeceniajmy więc roli UPS-a w naszej instalacji. Oczywiście im droższy tym lepszy .......... ale cudów nie ma.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za obszerne wyjaśnienie :) teraz borykam się czy na darmo wydałem 1k pln :/ za super /uber UPS , jedno będę pewny , że pompa podziała gdy braknie prądu :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć idealne parametry wyjściowe tzn 230VAC /50Hz i pełnego sinusa to musi być UPS o topologii ON-LINE np. PowerWalker VFI 1000 T/E LCD. Podłączasz do niego piec i wszystko działa aż miło popatrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na orvaldi plus bateria(aku-100Ah) do pracy awaryjnej

ups ma miec wyprostowaną sinusoide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.