Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym i w jaki sposób wybielić suchą skałę.Mocze w wodzie z osmozy drugi tydzień i nie mogę jej doszorować.

Gdzieś czytałem na forum ale było jakiś czas temu i nie mogę tego odszukać.

Coś tam było o chlorku.Chyb że jest jakiś inny sposób.

z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było niedawno, musisz ją zalać wodą utleniona , najlepiej kupić w 5 l butli

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ją po tej kuracji moczyć? i czym zbadać czy już tam nic nie zostało?

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moczyłem w H2O2 dobę. Później tydzień w RO z podmianami wody codziennie. Na brzegach wiadra wyszła glina jak z odpieniacza. Skała po zalaniu puściła dużo fosforanów. Akwarium dojrzewa już miesiąc bez większych plag, a skała nadal biała. Fosforany spadły już poniżej 1. Proponuję dwa razy zrobić kurację w H2O2 tylko drugi raz w świeżym roztworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem w aptece i nie mają w takich opakowaniach.może w jakimś chemicznym,ale to dopiero jutro bo dziś niedziela.

A nie będę cudował z takimi małymi opakowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aptece tego nie kupisz, bo woda utleniona ma tylko 3% bodajże. Ja kupowałem u siebie w Częstochowie w sklepie z typową chemią przemysłową. To roztwór 30%. Uważaj na skórę, a najlepiej pracuj w rękawicach gumowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa Perhydrol.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nadtlenek wodoru 30% perhydrol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni moczyłem i prawie biała. Z tym ze ja musiałem z 5l 30% roztworu nadtlenku wodoru zrobić prawie 40l by przykryć całą konstrukcje. Uważać na skórę !!! Dobrze też to zrobić na zewnątrz albo w jakimś garażu,bo opary w pokoiku nie są niczym przyjemnym,na szczęście w tym w którym ja robiłem nikt nie spał ;] Szybko się utlenia więc jak przestało buzować po 24h,wolałem odczekać i dopiero po 3 dniach wyjąłem ręką w rękawiczce z tego syfu i przez jakieś 14 dni moczyłem jeszcze w RO często ją podmieniając.

post-13865-0-51278900-1456677683_thumb.jpg

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z podloga ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Panoramiks200 masz już tą skałę w akwarium? Ile puściła Ci PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłodze nic nie jest. Leży tam gumoleum. Mam tą skałę w akwarium i wygląda na to że nie puściła mi nic. Mała hania cały czas pokazuje 0,00. Skała była moja,wcześniej wyciągnięta żywa z mojego akwarium,wysuszona pare dni,potem poklejona ceresitem cx5,następnie wymoczona 3 dni w perhydrolu. Po tych zabiegach moczyłem ją 14 dni w RO, co drugi dzień zmieniając wodę,która za pierwszym razem była trochę biała. potem kryształ. Jedynie woń była tak charakterystyczna której nie potrafię opisać,taki trochę wapienny zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej skały jest około 4 -5 kg także to się moim zdaniem wcale się nie opłaca ( 75zł ) lepiej kupić będzie nową.koszt niewiele większy

a i mniej będzie zachodu.niemniej bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc.

Czy podzielacie zdanie mojej żony ?Bo to ona doszła do tego wniosku (czasami i kobiecie też można zaufać)

mojej skały jest około 4 -5 kg także to się moim zdaniem wcale się nie opłaca ( 75zł ) lepiej kupić będzie nową.koszt niewiele większy

a i mniej będzie zachodu.niemniej bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc.

Czy podzielacie zdanie mojej żony ?Bo to ona doszła do tego wniosku (czasami i kobiecie też można zaufać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były też butelki 1l po 22 PLN, więc sam sobie skalkuluj czy Ci się opłaca.

Były też butelki 1l po 22 PLN, więc sam sobie skalkuluj czy Ci się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak namoczyłem ją w ro i wyszoruje jak będę zalewał solanką to dołożę ze 2 kg żywej +gruz z E rybki do kaskady

tyle ile go wejdzie. Bo jak się kupuje skałę to też nie jest taka czysto biała i jest ok. Zobaczymy co z tego wyczaruje .

Myślę że coś tam z żywej i tego gruzu wylezie przynajmniej wieloszczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zastanów! Jak zobaczyłem ile wyszło martwej materii po H2O2 ze skały to byłem w szoku. Pomyśl jak długo będzie to przerabiało akwarium. U mnie nie pojawiło się przy dojrzewaniu nawet NH4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wpisz w google perhydrol+cena - jedne z pierwszych wyników i masz butelkę 1L za niecałe 15zł a 5L za 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak .Ja myślałem że przy tej kuracji zejdzie się dłużej niż przy samym moczeniu w ro i że ten perhydrol będzie długo się neutrealizował

jutro ruszam za perhydrolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna decyzja.

Co ważne perhydrolem zabijesz wszystkie przetrwalniki, a tak to jeszcze, by Ci jakaś apitasia wyszła lub coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie proporcje z wodą zrobiłeś ? Czy w samym perhydrolu na gruuubooo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5l towaru + około 2-2,5l wody ro.Jest 7:15 mam sporo burej piany,przetrzymam do jutra niech dobrze wyżre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś podzielić to na dwa zabiegi, bo po kilkunastu godzinach przestaje działać ( wrzeć) , a w skale zostaje jeszcze dużo materii. Ja zrobiłem jeden zabieg i żałuję, bo wyszło mi sporo PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.