Skocz do zawartości
Adela

Hydro Koralia 4000 niebezpieczna usterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poniżej zdjęcie hydro korali 4000 po 2,5 rocznym przebiegu. Nie jest chyba normalnym, żeby obudowy urządzeń zasilanych prądem 230V zanurzonych w słonej wodzie w taki sposób się rozpadały.Tydzień temu pierwsza przestała działać dziś druga z tą samą usterką.

Pozdrawiam

Aneta

post-17154-0-06453800-1457004858_thumb.jpeg

post-17154-0-19328100-1457004866_thumb.jpeg


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa partia. Ale Koleżanko, to jest segment pomp najtańszych - "ten typ tak ma"


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP za 35 zł chodzą u mnie od trzech lat i żadnego śladu zużycia. Markowe produkty mają wytrzymać tylko okres gwarancji, tak stwierdził pracownik serwisu. Jak koleżance nie zależy na logo firmy na towarze to można się zastanowić przed następnym zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracują u mnie jeszcze dwie pompy Aquael reef 10000 i chyba przy nich zostanę. A segment najtańszy nie powinien oznaczać niebezpieczny tak mi się przynajmniej wydaje.


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent daje gwarancję na określony czas. Potem za produkt nie odpowiada. Owszem zdarzają się badziewia i pod marką tunze.

Ale jednak kupując jvp czy hydora, należy liczyć się z tym że po okresie gwarancyjnym mogą taki numer wyciąć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na strychu pompe Aquamedica OR 2500 i oprócz wirnika któremu się odłamał jeden listek wszystko z nią ok, ma juz chyba 8 lat albo lepiej :D

Jak dla mnie to wygląda jakby to była wada konstrykcyjna albo jakaś lewa partia. No chyba, że coś wpadło w wirnik co by rozsadziło ją od środka ale to byś raczej słyszała.

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na strychu pompe Aquamedica OR 2500 i oprócz wirnika któremu się odłamał jeden listek wszystko z nią ok, ma juz chyba 8 lat albo lepiej :D

Jak dla mnie to wygląda jakby to była wada konstrykcyjna albo jakaś lewa partia. No chyba, że coś wpadło w wirnik co by rozsadziło ją od środka ale to byś raczej słyszała.

Można tak wytłumaczyć, że coś wpadło ale mało prawdopodobne ze najpierw w jedną a po tygodniu w drugą pompę.


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma wirnik ?

Zastanawiam sie, czy wirnik spuchl, rozgrzal pompe (gdzies obcieral) i ta pekla ? Ale dwie jednoczesnie ? Moze zwiekszylas kH ? :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma wirnik ?

Zastanawiam sie, czy wirnik spuchl, rozgrzal pompe (gdzies obcieral) i ta pekla ? Ale dwie jednoczesnie ? Moze zwiekszylas kH ? :secret:

Wirniki jak nowe. Tak, prawie jednocześnie pękły.


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za off`a ale jeżeli chodzi o ceny to bardzo chwale sobie JVP. Za cenę tunze mam 3 pompki JVP. tunze po 2 latach w razie draki mogę sobie wsadzić jak i resztę "markowego" sprzętu. JVP wyrzucam kupuję nową bez zastanowienia. Rozumiem, że są tacy którzy robią tak z tunze ale patrząc na ogólną konstrukcję i zasadę działania takiej dmuchawki ceny wzięte z kosmosu.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.