Skocz do zawartości
Marqo

Chińska grzałka jrb 300W ktoś używa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałka jrb 300W . Posiada ktoś ? Grzeje poprawnie ? Moja po ustawieniu temp np 26 stopni (było 23) chodzi ok minuty i się wyłączy nie dobijając do zadanej nastawy. Ponownie nie chce się załączyć. Wyczyściłem więc całą grzałkę. Wsadziłem do akwa z nastawem 24 (było 22) . Grzałka grzeje , dociągła do 24 , wyłączyła się . temp spadła do 22 i dalej już się nie chce załączyć . Obecnie grzeje małą grzałką . Śmietnik czy nastawa musi być wyższa ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyższą, też mam chińczyka bo atman i mam ustawioną na 27 i w akwa mam 25.

Ale ogólnie atmana nie polecam jak ktoś się nad nią zastanawia. Oczywiście grzałki bo pompy były w porządku, które miałem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem potestuję w osobnym zbiorniku . Zobaczymy czy faktycznie wymaga większej nastawy.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka ze względu na swoja budowę potrzebuje trochę czasu żeby ustabilizować swoją pracę. Ustawiona na 24 stopnie utrzymuje tą temperaturę ale wewnątrz grzałki. Spowodowane jest to powolnym oddawaniem ciepła z grzałki do wody. Dlatego należy dać trochę czasu na ustabilizowanie się temperatury w zbiorniku. Osobnym wątkiem jest fakt, że grzałki z wyłącznikiem bimetalicznym powinny być zabezpieczone jakimś innym regulatorem temperatury który dokładnie ustawia zadane stopnie. Jest to jednocześnie zabezpieczenie przed przegrzaniem akwarium. Optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie grzałki w sumpie w nurcie wody, przewymiarowanie o 25% mocy, na grzałce ustawiamy np 27 stopni a na regulatorze elektronicznym już dokładnie 25. Mechaniczne regulatory w grzałkach maja tolerancję 5-10% w zależności od producenta. Dlatego takie rozbieżności.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.