Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie witam wszystkich.

Zamierzam powiekszyc akwarium do 750l + 200l sump. Chcialem kupic dct 6000 ale stwierdzilem ze moze lepiej bedzie kupic dct 8000 i ustawic ja na pol gwizdka bo zalezy mi na tym zeby byla cicha. A moze polecicie mi cos zupelnie innego w podobnej cenie co jebao. Ale najlepiej ze sterownikiem. Dzieki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz cicho ? To zapomnij o jebao

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja mam, cicha jest nie słyszę jej tylko tylko odpieniacz. Ale może być za słaba według mnie.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Deltec to wg.mnie najlepsza i bardzo cicha pompa. Niestety do tanich nie należy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co bys mi polecil?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz cicho ? To zapomnij o jebao

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radek nie bierz wszystkich Jebao jedną miarą ! Bardzo wielu znajomych używa pomp Jebao - ja również i powiem Ci, że porównując inne markowe pompy, to właśnie Jebao są ciche ( z małym ale - tu trafiają się przypadki głośnych "wyjących tudzież świszczących" egzemplarzy ) przekonałem się osobiście, że seria DC jest cichsza od DCT (nie jest to jednak test na kilku czy kilkunastu pompach ) ponoć z tymi pompami to jest "jak trafisz".


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ja mam, cicha jest nie słyszę jej tylko tylko odpieniacz. Ale może być za słaba według mnie.

Masz doklasnie dct 8000 czy podobny model?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w baniaku 4 szt jebao dwie cyrkulacyjne jedna obiegowa i jedna w pienidle w pokoju mam jak w ulu, nie wierzę w ciche JEBAO !!!

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dct 8000


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie i ze sterownikiem to bedzie trudno cos znalezc. Drozsza ale solidna i cichutka: Red Dragon Mini 5000, jest wydajnoscia porownywalna do Jebao 8000.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie dct 8000

A na ilu litrowe akwaroum jej uzywasz?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

W podobnej cenie i ze sterownikiem to bedzie trudno cos znalezc. Drozsza ale solidna i cichutka: Red Dragon Mini 5000, jest wydajnoscia porownywalna do Jebao 8000.

Dzieki. Zaraz sprawdze po ile chodza.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa będzie głosno pracować na granicy swoich parametrów. Tak więc dużo zależy od warunków pracy. Jeżeli Pompa pracuje z max wydajnością i dodatkowo musi tłoczyć wysoko na 2m to będzie chodzić głośno. Nalezy zawsze przewymiarować pompę i skręcić wydajność na 60-80%. Zwiększamy żywotność, wyciszamy, a zużycie energii jest takie samo. Osobiście mam 2 jebao ze starej serii, obie chodzą na 70% mocy i są bezgłośne.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dc 12000, ustawisz np na 3/4 mocy i będzie bezglosna. W tej cenie jebao konkurencji nie ma a jeśli ktoś pisze że są głośne to raczej zwyczajnie ma pecha lub kupil za mały model i zyluje ja na 100%.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ma racje. Jak już to DCT 12000 a jak kasa nie ważna to RD


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dct4000 chodzi na połowie mocy, i niby nie jest głośna ale produkuje denerwujący wysoki dźwięk, w nocy gdy jest cicho, słychać w sąsiednich pomieszczeniach, co ciekawe dźwięk ten jest bardziej irytujący gdy chodzi na najniższym biegu, a oprócz tego pompa ma lepsze i gorsze dni bywa tak, że prawie w ogóle jej nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić dc 6000, są cichsze i mają większy zakres regulacji.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi i chyba skusze sie na dct 12000 i ustawie ja na ok 60%. A pompa bedzie tloczyc wode na max ok 160cm.

Dzieki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jebao rw8 x2 dotarły się , obieg mam na CDT 8000 i jest dobrze . Kupiłem wcześniej NJ6000 i jest głośniejsza buczy , Jebao gwizda .

U mnie problem to pompa odpieniacza , nie znam się i nie mam do czego porównać ale brzęczy.Bez odpieniacza to generuje tyle hałasu co 112l na chińskim filtrze kubełkowym .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompami jest jeszcze ten problem, że niezależnie od producenta, wpadają często w rezonans, czasem wystarczy przsunąć taką pompę o centymetr czy dwa w bok, albo ustawić pod kątem i jest znacząca poprawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jebao to mam ich trochę:

- używam DCT8000 w odpieniczu i jest niesłyszlana,

- używałem DC12000 w odpnieniaczu delikatnie słyszalna jak dla mnie bardzo cicha,

- używam DCT3000 w filtrze przepływowym i jest niesłyszlana,

- używałem WP40 (padła) trochę ją było słychać ale bez dramatu,

- używam RW20 i jest dosyć głośna.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci już wcześniej pisałem, testowałem Jebao DCT 6000 i Jebao dc 3000, pierwsza wyraźnie głośniejsza (specyficzny "świst - wycie", druga - delikatne buczenie. Polecam starszą wersję DC -sprawdzona przez wielu znajomych, głównie jako obiegówki.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czterech miesięcy używam DCT6000, rozkręcona na 50%-60%, a i tak wydaje tak denerwujący świst, że w nocy ją wyraźnie słychać i co bieg w górę świst narasta. Drugi raz bym jej nie kupił, choć trzeba przyznać, że cenę ma atrakcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywal ktos z was pompy red devil?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W podobnej cenie i ze sterownikiem to bedzie trudno cos znalezc. Drozsza ale solidna i cichutka: Red Dragon Mini 5000, jest wydajnoscia porownywalna do Jebao 8000.

A red devil uzywales kiedys?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.